Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka POLAR PMAX169 nie wyłącza się

06 Sty 2011 00:19 4613 8
  • Poziom 17  
    Witam

Mam problem z w/w chłodziarko-zamrażarką a mianowicie nie wyłącza się. Temp. w chłodziarce przy różnych nastawach (potencjometr od 1 do 4) ok 9 stopni. Natomiast w zamrażarce ok -25 stopni. Sprawdzałem termostat wyjąłem sondę włożyłem do zamrażalnika i po chwili się wyłączyła gdy ją wyjąłem i zagrzałem w rękach to się włączyła więc chyba termostat sprawny. Myślałem że to agregat (jest tylko jeden) lub ubytek czynnika w układzie ale chyba wtedy w zamrażarce nie byłaby taka temp. W czym może być problem? Czy to może być jakaś nieszczelność uszczelki? Zapomniałem dodać że podczas pracy słychać takie jakby bulgotanie, przelewanie....

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć odnośnie dziurki która znajduje się na tylnej ściance chłodziarki ta przez którą spływa skroplona woda do zbiorniczka na agregacie czy ona powinna być zamknięta?
  • Poziom 20  
    Wygląda mi to na nieszczelność układu. Opisz jak wygląda tylna ściana chłodziarki, czy się szroni równomiernie, czy szron jest sypki czy może jest tylko z boku bryła lodu.
    Dziurka powinna by drożna, tak aby woda mogła spływać swobodnie, o każdej porze dnia i nocy.
  • Poziom 17  
    tylna ściana chłodziarki się nie szroni tylko widać było na niej zamarznięte krople wody. Szron jest tylko w zamrażarce na rurkach.
  • Poziom 20  
    Ubytek czynnika lub przytkana kapilara. Prawidłowo działający układ musi się równomiernie zaszronić oraz zamrozić produkty w lodówce. Sam usterki raczej nie usuniesz.
  • Poziom 17  
    może mi ktoś napisać gdzie ta kapilara się znajduję i jak wygląda?
  • Poziom 20  
    Kapilara, to ta cienka miedziana rurka fi 2mm, która wychodzi z takiej podłużnej bańki (odwadniacza).
  • Poziom 17  
    dzięki za odpowiedz bede grzebał:)
  • Poziom 20  
    Witam. Zajmuje się chłodnictwem od niedawna i robię to na własne potrzeby. Twoje lodówka najprawdopodobniej ma objawy rozszczelnienia układu chłodniczego. Ja mam też polara z zamrażarką i chłodziarką czyli dwukomorową. U mnie też doszło do rozszczelnienia chłodziarki. Zamrażarka nadal jest na chodzie i pracuje nadal około 3 lat. Pomimo że bawię się chłodnictwem i sam nawet montowałem klimatyzator i posiadam do tego odpowiednie narzędzia nie podjąłem się naprawy chłodziarki. A to z powodu że rozszczelnienie powstaje na styku miedzianych rurek z aluminiową płytą zamrażalnika. Było by to dość kosztowne i pracochłonna naprawa. Obecnie chłodziarka służy za składzik garnków a zamrażarka nadal pracuje, wyjściem było kupienie nowej lodówki ale już nie supermarketowej tylko do zastosowań gastronomicznych. A jak kolego nie wie co to jest kapilar to nie bierz się za naprawę bo rozwalisz jeszcze zamrażarkę przy okazji. A koszt sprzęty do takich napraw to minimum kilka tysięcy złotych :-)
  • Poziom 13  
    Mało czynnika w układzie .Pozdrawiam