Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV kineskopowy i słuchawki na podczerwień

06 Sty 2011 08:27 1417 7
 • Poziom 9  
  Witam

  Słyszałem, czytałem i z doświadczenia wiem, że istnieje problem ze słuchawkami bezprzewodowymi radiowymi i telewizorami CRT. Bardzo często pojawiają się zakłócenia ze względu na podobne częstotliwości pracy i odsłuch jest niemożliwy.

  W związku z powyższym moje pytanie dotyczy słuchawek IR - czy będą odporne na tego typu zakłócenia czy też będzie problem? Może ktoś z Was testował takie połączenie?

  Pozdrawiam
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 9  
  Nikt nie potrafi udzielić odpowiedzi na to pytanie? Może nie ten dział? Gdzie jeszcze mogę pytać o takie rzeczy jak nie na elektrodzie?
 • Poziom 19  
  Zależy na jakiej częstotliwości będą działać słuchawki i odbiornik w tv, nie jestem w stanie w tej chwili powiedzieć czy będą występować zakłócenia, ponieważ są różne rodzaje częstotliwości IR
 • Poziom 9  
  No na przykład (PHILIPS SHC2000):

  Zakres częstotliwości nośnej: 2,3 MHz (L) – 2,8 MHz (P)
  Modulacja: UKF
 • Poziom 21  
  Słuchawki na podczerwień działają u mnie z TV wyśmienicie , nawet lepiej od radiowych , które bardziej szumią lecz mają zaletę , że wychodząc n.p. po piwo nie tracą zasięgu . Jakościowo wolę jednak te na podczerwień .
 • Poziom 19  
  Jak już mówiłem to zależy od tego czy częstotliwości nie będą zbyt podobne, ale zazwyczaj nie ma problemów z tego typu urządzeniami, ponieważ odbiornik IR w tv ma tak jakby swój własny kod urządzenia sterującego.
 • Poziom 9  
  Czyli chodzi tylko o zakłócenia mogące powstać z winy pilota?
  A co z częstotliwością pracy kineskopu? W przypadku słuchawek radiowych ma ona duży wpływ na powstawanie zakłóceń...

  dual: a jakie masz słuchawki i TV?
 • Poziom 21  
  Słuchawki na podczerwień to Philips i nigdy , nawet przy operacjach pilotem (też na IR) nie stwierdziłem zakłóceń . Radiowe próbowałem różne tak na małych jak i na dużych częstotliwościach i też nie miałem problemów .