Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzony zasilacz Manta DVD-059

06 Jan 2011 10:17 3525 4
  • Level 10  
    W zasilaczu uszkodzony był element Viper22a - palił się bezpiecznik.Po wymianie vipera,zasilacz zadziałał prawidłowo (sprawdzałem napięcia bez montowana go w DVD) .Po złożeniu całości w odtwarzaczu włączył się wyświetlacz i podświetlenie klawiszy.Przy próbie wysunięcia tacki (pilotem) - znowu zrobiło BUM na zasilaczu.Ponownie padł Viper i zjarało bezpiecznik. Co może być przyczyną? Jakie elementy wymienić dodatkowo?

Posiadam inny sprawny zasilacz od manty (model wcześniejszy). Jest trochę większy ale napięcia ma takie same.Czy mogę go całego podmienić ?
  • Level 11  
    Witam!
    Zasilacz możesz podłączyć.
    Ale jeśli chodzi o ten drugi to nie da się go naprawić, ja miałem ten sam problem,i podejrzewam że przyczyną jest uszkodzone samo DVD.
  • Level 10  
    Czyli uszkodzenia elementów po stronie wtórnej może palić układ Viper22 znajdujący się po pierwotnej??
  • User removed account  
  • Level 33  
    Szukaj diody zabezpieczającej jest włączona równolegle do uzwojenia pierwotnego transformatora przetwornicy. .
    Zbudowana jest z połączonych szeregowo i przeciwsobnie dioda Zenera dużej mocy (Transil) oraz diody szybkiej
    Dobra dioda zabezpieczająca na omomierzu pokazuje brak przejścia w obu kierunkach. Elektrolity to myślę że już wymieniłeś.Tą diodę zawsze wymieniam w uszkodzonym zasilaczu nawet jak na omomierzu dobra szczególnie po burzach.
    Powodzenia!