Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony zasilacz Manta DVD-059

mmv 06 Sty 2011 10:17 3279 4
  • #1 06 Sty 2011 10:17
    mmv
    Poziom 10  

W zasilaczu uszkodzony był element Viper22a - palił się bezpiecznik.Po wymianie vipera,zasilacz zadziałał prawidłowo (sprawdzałem napięcia bez montowana go w DVD) .Po złożeniu całości w odtwarzaczu włączył się wyświetlacz i podświetlenie klawiszy.Przy próbie wysunięcia tacki (pilotem) - znowu zrobiło BUM na zasilaczu.Ponownie padł Viper i zjarało bezpiecznik. Co może być przyczyną? Jakie elementy wymienić dodatkowo?

Posiadam inny sprawny zasilacz od manty (model wcześniejszy). Jest trochę większy ale napięcia ma takie same.Czy mogę go całego podmienić ?

0 4
  • #2 06 Sty 2011 10:25
    ormo2010
    Poziom 11  

Witam!
    Zasilacz możesz podłączyć.
    Ale jeśli chodzi o ten drugi to nie da się go naprawić, ja miałem ten sam problem,i podejrzewam że przyczyną jest uszkodzone samo DVD.

0
  • #3 06 Sty 2011 13:21
    mmv
    Poziom 10  

Czyli uszkodzenia elementów po stronie wtórnej może palić układ Viper22 znajdujący się po pierwotnej??

0
  • #4 24 Sty 2011 20:35
    722525
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 24 Sty 2011 20:52
    dipol
    Poziom 33  

Szukaj diody zabezpieczającej jest włączona równolegle do uzwojenia pierwotnego transformatora przetwornicy. .
    Zbudowana jest z połączonych szeregowo i przeciwsobnie dioda Zenera dużej mocy (Transil) oraz diody szybkiej
    Dobra dioda zabezpieczająca na omomierzu pokazuje brak przejścia w obu kierunkach. Elektrolity to myślę że już wymieniłeś.Tą diodę zawsze wymieniam w uszkodzonym zasilaczu nawet jak na omomierzu dobra szczególnie po burzach.
    Powodzenia!

0