Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 128 WRL - tryb działania wyjść wirtualnych

06 Sty 2011 11:29 3572 5
 • Poziom 14  
  Witam
  problem jest następujący
  Jak widać na załączonym obrazku - ustawione mam kilka wyjść wirtualnych - służą one w sumie tylko do powiadamiania telefonicznego.
  Integra 128 WRL - tryb działania wyjść wirtualnych

  I teraz na przykładzie np pierwszego - czyli 28. awaria zas. AC płyty - po odłączeniu zasilania dostaję od razu sms informujący BRAK ZASILANIA 230V i po kilku-kilkunastu sekundach drugi ZASILANIE 230V OK pomimo, że nie podłączam zasilania, a jak zasilanie podłącze to nie dostaję żadnego powiadomienia.
  Zmieniałem polaryzację na wszystkie sposoby ale zawsze jest tak samo - dostaję od razu oba sms-y po np. odłączeniu zasilania, odłączeniu AKU, włączeniu czuwania, a odwrotność tych zdarzeń nie jest w ogóle powiadamiana.
  Dodam, że centralę mam od kilkunastu dni - i na początku gdy miałem ustawione tylko powiadamianie z awarii AC płyty to działało wszystko w porządku a gdy dodałem powiadamianie z czuwania to wszystko się skichało. Przywracałem pierwotne ustawienia, te które wprowadziłem do testów centrali i nic to nie dało - centrala powiadamia tak jak piszę wyżej, choć wcześniej było OK.
  Co może być przyczyną ???
  dzięki za wszelkie rady i sugestie.
  P.S. wczoraj nawet wgrałem nowy soft centrali i nic - nadal tak samo.
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  Witam.
  Zamiast tych zmian polaryzacji ustaw to jako 83- Koniec sygnalizacji wyjśc

  Pozdrawiam
 • Poziom 14  
  Dzięki za pomoc - w ten sposób działa to dobrze.
  Jednak ciągle męczy mnie początkowe rozwiązanie, tzn. co jest przyczyną takiego szwankowania :evil: Czy to wina sprzętu czy oprogramowania :?: tym bardziej ze z początki było OK
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  BENO99 dobrze ci podpowiada.
  To co ustawiłeś nie mogło działać poprawnie, ponieważ na przykładzie wyjść 20 i 21 zauważ, że ustawiłeś taki sam typ wyjścia zmieniłeś tylko polaryzację. Powiadamianie wysyła sms po zmianie polaryzacji wyścia, czyli jeśli odłączasz zasilanie AC to obydwa wyjścia jednocześnie zmienią swój stan tyle że na przeciwny.
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  Do sygnalizacji awarii zasilania dobrze jest ustawić typ wyjścia 81 "długa awaria zasilania", aby krótkotrwały zanik zasilania nie wysyłał natychmist inforamacji. W opcjach ustawisz jak długo ma nie być zasilania, aby wysłać inforamację.
 • Poziom 14  
  dzięki wszystkim za cenne informacje
  puchatek69 masz rację - a zastanawiałem się - po co to ustawianie w opcjach czasu braku zasilania AC skoro i tak od razu przychodził mi sms z informacja o braku zasilania :D