Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Brava 1,6 16 V 103 KM -- pompa paliwa szybkozłączka

Common Rail 06 Sty 2011 15:04 4086 3
  • #1 06 Sty 2011 15:04
    Common Rail
    Poziom 9  

Witam Forumowiczów
    Problem jest następujący z przyczyn wiadomych mam podejrzenie że pompa paliwa nie podaje wystarczającej ilości paliwa , kiedyś brakło mi paliwa na trasie i od tamtego momentu autko chodziło mulasto , i pierwsza myśl jaka wtedy przyszła mi do głowy to to że jest zapowietrzony układ paliwa . Rozebrałem w bagażniku dywanik i zacząłem ruszać szybkozłączke wchodzącą do kroćca zasilajacego i pech chciał że wiedziałem że to nie ten wąż tylko ten drugi wąż na nakrętkę M10 to urwał mi się krociec z tworzywa i pozamiatane . Pompka sie przytarła to wiem i zamówiłem na allegro drugą.Przypominam że jest to autko marki Fiat Brava 1,6 16V 100 wersja 1999 rok i pompa jest zespolona we wspólnej obudowie w bagażniku pod dywanikiem wraz z filtrem paliwa . Druga pompka jest używana i klient (sprzedający) wysłał ja wraz z tą szybkozłączką i przewodem 15 cm i tu moje pytanie będę musiał znów tą szybko złączke zamocować i wie ktoś może na forum jak to zrobic bezinwazyjnie by niczego nie uszkodzić .Zamieszczam link zdj o co mi konkretnie chodzi
    http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-01/2f1dd718/elektroda.jpg.html

Z góry Dziękuję za odp
    PS . Muszę to szybko zrobić bo samochód 2 tygodnie stoi pod blokiem

0 3
  • #2 06 Sty 2011 16:27
    motul77
    Poziom 12  

Musisz wcisnąć ten wystający cypelek i ostrożnie ściągnąć przewód
    sprawdz czy pod spodem nie ma drugiego takiego samego?
    Musisz uważać bo już wiesz że Fiat ma słabe plastyki.

1
  • #3 06 Sty 2011 18:51
    Common Rail
    Poziom 9  

Tak już wiem że Fiat ma słabe plastiki (złącza itp)tak z obu stron jest ten ,,cypelek"" nie wiem ale słyszałem że jest do tego specjalny ściagacz Szczypce Może ktoś na forum przerabiał już ten temat z tego typu zaciskami Proszę o odp Bo co do ściągania przewodu to kolega mi mówił dzisiaj że był z podobnym defektem w serwisie Fiata i tam zaradzili ale nie wierze że nie da rady tego samemu zrobić Dziękuję za wszystkie odpowiedzi Zamieszczę linki jeszcze porobie zdjęcia właściwej pompki to zdj zostało zapożyczone i może mi ktoś doradzi może jakaś przeróbka bez ruszania tego zacisku już sam nie wiem

0
  • #4 07 Sty 2011 18:28
    Common Rail
    Poziom 9  

Witam wszystkich :) Otóż udało mi się to zdjąć i założyć nową pompę paliwa . Przedstawię wam zasadę działania tych szybkozłączek aby na przyszłość inni posiadacze tego lub innego auta wiedzieli jak uniknąć takiej usterki jaką popełniłem ja. Na rysunku przedstawiłem prowizorycznie jak wygląda ta szybkozłączka a teraz napiszę jak ją bezpiecznie odpiąć . Do tego wystarczy wcisnąć te cypelki które wystają jeśli któryś się ułamie podczas tej czynności nieszkodzi wystarczy wziać mały śrubokręt i zsunąć pierścień umieszczony w środku tego złącza w stronę przewodu zasilania czyli w swoją stronę do siebie,i delikatnie pociągnąć za przewód .Patrząc jeśli jesteśmy przodem do tyłu samochodu . Załączony rysunek powinien wiecej wyjaśnić . Temat uważam za zamknięty Dziękuję wszystkim za uwage
    Link do rys
    http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-01/f85a841b/elektroda.bmp.html

1