Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Junkers ZW23-1 Słaby płomień na c.o.

06 Sty 2011 16:56 3637 15
 • Poziom 18  
  Witam fachowców. Piec jak w temacie. Problem polega na tym że po włączeniu na c.o. jest mały płomień którego nie można regulować. Tym samym moc pieca jest bardzo mała. Jeżeli chodzi o c.w.u. to płomień jest duży i dobrze podgrzewa wodę. Mam niewielkie doświadczenie z tego typu piecem i szukam pomocy. Na płycie elektroniki nie znalazłem żadnego (możliwego do sprawdzenia miernikiem) uszkodzenia.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Ktoś na panelu przestawił ci moc na co ,sam tego nie zrobisz wezwij serwisanta.

 • Moderator na urlopie...
  akwedukt napisał:
  Ktoś na panelu przestawił ci moc na co ,sam tego nie zrobisz wezwij serwisanta.


  Może ta moc jest wystarczająca
 • Poziom 18  
  Moc nie jest wystarczająca, było lepiej. Z tym serwisantem może i racja ale to piec mojego znajomego i w tej roli ja występuje. Może coś więcej na temat tej regulacji mocy. Czy mówisz o regulacji przepływu gazu na zespole gazowym, czy jest też regulacja w oprogramowaniu sterownika.
 • Moderator - Systemy Grzewcze
  Regulacja potencjometrem na sterowniku. Nie wiem gdzie dokładnie to jest w Junkersie, ja zazwyczaj mam do czynienia z Buderusem lub Viessmannem.

  Zasada we wszystkich kotłach jest podobna. Na sterowniku ograniczasz mocy wyłącznie do celów CO, a na zespole gazowym ograniczasz moc całkowitą czyli do celów CO i CWU, a u Ciebie jak pisałeś na CWU działa ok.

 • Moderator na urlopie...
  Edi1234567 napisał:
  Moc nie jest wystarczająca, było lepiej.


  Mało prawdopodobne, żeby ktoś ot tak przestawił moc kotła. Musiałby to być niezły zbieg przypadków. Podejrzewam raczej coś na instalacji. A może wystarczy tylko podnieść temperaturę wody grzewczej?
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Ostatnio miałem kilka wypadków przymarznięcia gazomierzy,zacinał się mechanizm klapowy i przepuszczał mało gazu choć przyczyn może być wiele.
 • Moderator - Systemy Grzewcze
  Kolega napisał, że do celów ciepłej wody kocioł pracuje normalnie z dużą mocą więc mechanizm klapowy sprawny.
 • Poziom 18  
  Na płycie głównej nie ma żadnych potencjometrów oprócz oczywiście tych do sterowania z zewnątrz. W zasadzie nie ma żadnej innej regulacji. Nie wiem też czy regulacja temperatury tymi potencjometrami powinna powodować zmniejszenie lub zwiększenie płomienia, czy też działa to w ten sposób że płomień jest zawsze cały czas taki sam a po osiągnięciu właściwej temperatury palnik się po prostu wyłącza.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Sorry ,mała nie uwaga.
 • Poziom 30  
  Nic kolego nie piszesz o temperaturze na piecu w czasie grzania CO,bo wydaje mi się że masz brudny filtr na powrocie CO co utrudnia przepływ wody przez kocioł.
 • Poziom 18  
  Temperatura rośnie bardzo powoli. Ten piec ma wskaźnik temperatury na diodach LED. Myślę że gdyby zapchany był obieg co to temperatura wzrastała by w szybkim tempie a jest odwrotnie. Poradziłbym sobie gdybym miał schemat tej płyty ale to jest chyba raczej niemożliwe. Co ciekawe, nie reaguje na potencjometr ani też na regulator zewnętrzny. Pozdrawiam
 • Poziom 18  
  Z tym czujnikiem to rzeczywiście może być to. Sprawdzę go tylko nie wiem jakie powinien mieć wartości oporności. Zastanawiam się jeszcze nad zaprogramowaniem go bo być może po prostu się rozprogramował. Mam instrukcję obsługi i wynika z niej jeżeli dobrze to frozumiem że regulację przeprowadza się w trybie serwisowym regulując potencjometrami do cwu i co. Jeżeli się mylę poprawcie mnie. Do pieca będę mógł się dotknąć dopiero za kilka dni, chciałbym być przygotowany. Pozdrawiam
 • Specjalista - systemy grzewcze
  A jednak ktoś pogrzebał.