Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak umieścić dwa hiperłącza w jednej komórce Excel?

06 Sty 2011 16:59 7402 9
  • Poziom 16  
    Witam.
    Chciałbym zamieścić dwa hiperłącza w jednej komórce Excel, w której znajdują się dwa tytuły filmów (patrz screen), jednakże nie doszukałem się funkcji, która by to umożliwiała? Czy ktoś z Was wie, jak to zrobić?
  • Poziom 16  
    @DriverMSG - sorry, że po tak długim czasie ale możesz raz jeszcze zapodać link bo mam błąd 404?
  • Poziom 16  
    @DriverMSG - nie doczytałem, myśląc, że ma to związek z moim zapytaniem, więc jeżeli możesz się merytorycznie odnieść do tematu - będę wdzięczny.
  • Poziom 16  
    W załączniku.
    Jak widać na przykładzie - pomimo, że dwa hiperłącza są w jednej komórce działa tylko te, które jest jako pierwsze.
    Chciałbym zaś, ażeby po najechaniu kursorem na konkretne otwierało się te wybrane.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Tak się nie da. Hiperłącze jest przypisane do komórki lub do innego obiektu jako całości, a nie do fragmentu tekstu w komórce. Można jedynie rozdzielić te teksty na pola tekstowe i wstawić razem do komórki, ewentualnie jedno hiperłącze pozostawić przypisane do komórki, a pozostałe do pól tekstowych. Ale to dużo zabawy. Nie prościej rozdzielić teksty do różnych komórek? Przecież Excel ma ich wystarczająco dużo.
  • Poziom 32  
    Scal kolumnę poza tymi dwoma komórkami i będziesz miał 2 linki w "jednej" komórce
    //edit
    Co do postu niżej, czytanie ze zrozumieniem się kłania - masz scalić kolumnę poza dwoma do których linkujesz ...
  • Poziom 16  
    @drobok - scalenie kilku komórek nic nie daje, ponieważ wówczas Excel widzi je jako jedną i w przypadku wpisania 2 adresów www domyślnie odsyła do pierwszego hiperłącza.
    @Maciej Gonet - może i prościej rozdzielić hiperłącza do rożnych komórek ale chciałem być ambitny. ;-)
    Ps. Skoro się nie da - temat zamykam.