Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

lodówka LG gr - 642bepf express cool / lodówka nie chłodzi

mała_syrenka 06 Jan 2011 17:42 6031 1
    mała_syrenka
    Level 1  
    witam

Posiadam zamrarzarko - chłodziarkę czyli zwykła lodówkę LG model: GR 642bepf . użytuję ją już pare dobrych lat - około 7 . Dotąd działa bez zarzutu lecz od jakiegoś tygodnia chłodziarka praktycznie nie chłodzi; co prawda żywność sie nie psuje ale ta cześć nie niedziałam poprawnie. temperatura w niej jest wysoka troche niższa od pokojowej.
    Zamrarzarka za to działa normalnie - jak na moje oko .

Od pewnego czasu (mniej więcej od 6 miescy) było słychać dziwne dość głośne stukoty z jej wnętrza. Zamrarzarka też chłodziła jedna cześć bardziej drugą mniej ; lodówka mroziła niektóre pułki zwłacza te w pobliżu komory zerowej "0 stopni C". Teraz jakby to się unormowało; zamrażarka mrozi a lodówka nie działa.

Myśle że spowodowane jest to niedawnymi dość częstymi awariami (???) prądu na moje ulicy (włączli i wyłaczali DRANIE prąd nawet trzy - cztery razy w ciągu paru godzin i to nie zdarzyło sie raz!!!!). W sumie nie rozumiem po co takie zabiegi z tym wyłączaniem prądu i po chwili właczanie go z powrotem; jakby nie mogli zrobić tego raz albo zostawić na troche i później spróbować; nawet ja jako zwykły konsument wiem że takie skoki napięcia są zabujcze dla jakiegokolwiek sprzętu - ale jak widać nikt w tym kraju nie ma szacunku

W takim przypadku każdy sprzęt by padł - rozumiem , ale może da się jeszcze ta lodówke w mare tanio uratować :D

Jestem początkująca w tej tematyce a podobnego postu nie znalazłam i czegokolwiek innego na temat tego konkretnego modelu też ; ale jeśli sie powtarzam to przepraszam i licze wklejenie linku chociaż

pozdrawiam i z góry dziekuję za pomoc
    Szarobury
    Level 20  
    Należało by się dostać do parownika, i zobaczy czy nie zarósł lodem. Można też wyłączyć lodówkę na 24 godziny (zostawiając otwarte drzwi) i po włączeniu zobaczyć czy chłodziarka zacznie chłodzić. Prawdopodobnie uszkodzona grzałka parownika, lub jej zasilanie.