Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka LG gr - 642bepf express cool / lodówka nie chłodzi

06 Sty 2011 17:42 4582 1
  • Poziom 1  
    witam

Posiadam zamrarzarko - chłodziarkę czyli zwykła lodówkę LG model: GR 642bepf . użytuję ją już pare dobrych lat - około 7 . Dotąd działa bez zarzutu lecz od jakiegoś tygodnia chłodziarka praktycznie nie chłodzi; co prawda żywność sie nie psuje ale ta cześć nie niedziałam poprawnie. temperatura w niej jest wysoka troche niższa od pokojowej.
    Zamrarzarka za to działa normalnie - jak na moje oko .

Od pewnego czasu (mniej więcej od 6 miescy) było słychać dziwne dość głośne stukoty z jej wnętrza. Zamrarzarka też chłodziła jedna cześć bardziej drugą mniej ; lodówka mroziła niektóre pułki zwłacza te w pobliżu komory zerowej "0 stopni C". Teraz jakby to się unormowało; zamrażarka mrozi a lodówka nie działa.

Myśle że spowodowane jest to niedawnymi dość częstymi awariami (???) prądu na moje ulicy (włączli i wyłaczali DRANIE prąd nawet trzy - cztery razy w ciągu paru godzin i to nie zdarzyło sie raz!!!!). W sumie nie rozumiem po co takie zabiegi z tym wyłączaniem prądu i po chwili właczanie go z powrotem; jakby nie mogli zrobić tego raz albo zostawić na troche i później spróbować; nawet ja jako zwykły konsument wiem że takie skoki napięcia są zabujcze dla jakiegokolwiek sprzętu - ale jak widać nikt w tym kraju nie ma szacunku

W takim przypadku każdy sprzęt by padł - rozumiem , ale może da się jeszcze ta lodówke w mare tanio uratować :D

Jestem początkująca w tej tematyce a podobnego postu nie znalazłam i czegokolwiek innego na temat tego konkretnego modelu też ; ale jeśli sie powtarzam to przepraszam i licze wklejenie linku chociaż

pozdrawiam i z góry dziekuję za pomoc
  • Poziom 20  
    Należało by się dostać do parownika, i zobaczy czy nie zarósł lodem. Można też wyłączyć lodówkę na 24 godziny (zostawiając otwarte drzwi) i po włączeniu zobaczyć czy chłodziarka zacznie chłodzić. Prawdopodobnie uszkodzona grzałka parownika, lub jej zasilanie.