Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z zaprojektowaniem płytki PCB w Eagle

06 Sty 2011 20:02 2668 5
  • Poziom 17  
    Witam.
    Od dłuższego czasu zmagam się z Auto-routerem w programie Eagle. Wykonałem schemat ideowy interfejsu do programu Popelscan na LPT (jedna z wersji umieszczonych na elektrodzie), ale nie potrafię stworzyć samej płytki, żeby była zgodna z zasadami projektowania. Są na niej elementy analogowe jak i cyfrowe. Jak bym nie ustawił elementów to i tak program zatrzymuje się na mniej więcej 80%. Mam tylko laminat jednostronny i próbowałem z warstwy TOP zrobić zworki, ale też nic z tego nie wyszło. Czy mogę prosić o pomoc w zaprojektowaniu tej płytki? W załączniku umieszczam schemat, który wykonałem i plik z płytką PCB, którą próbowałem wykonać. Dziękuję z góry za pomoc.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 42  
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 17  
    Zacząłem właśnie ręcznie prowadzić ścieżki, bo program i tak nie poprowadzi ścieżek, tak jakbym chciał, a nie opanowałem tego programu na tyle, żeby auto-routerem się posługiwać.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Bez żartów. Profesjonaliści nie robią auto-routerem. A co do samej płytki to chyba jednak 2 warstwy. Tak się trochę przymierzyłem i na 1 warstwę dużo przelotek mi wychodzi.

EDIT>
    Na ten przykład mi wyszło coś takiego:
    Problem z zaprojektowaniem płytki PCB w Eagle
    Warstwa TOP do wykonania zworkami z drutu. Oczywiście to tylko szkic bo jeszcze dużo do wygładzenia jest na płytce.
  • Poziom 17  
    Zanim kolega excray wstawił na elektrodzie schemat płytki PCB, postanowiłem, jak wcześniej pisałem, sam ją zaprojektować ręcznie. Wytrawiłem ją, przylutowałem wszystkie elementy i zacząłem testować. Wiedziałem, że bez problemów się nie obejdzie, ale do tej pory nie umiem uruchomić galv. Sprzęt testuję na stacjonarce, z fizycznym LPT adresowanym jako port 0378. Wykorzystuję program NLS. Jako urządzenie w menu Settings wybrałem DAC0832. Na wyjściu wzmacniaczy operacyjnych pojawia mi się jakieś napięcie i zmienia się gdy reguluję potencjometrem, ale gdy włączam program, naciskam START napięcie pozostaje bez zmian. Jak szybko sprawdzić czy coś na wyjściu LPT pojawia mi się, mam do dyspozycji oscyloskop. Załączam plik ze schematem płytki PCB, którą wykonałem, proszę forumowiczów o ew. znalezienie błędu i niezgodności ze schematem ideowym. W pliku jest także schemat ideowy zrobiony w programie Eagle oraz oryginalny schemat na którym się wzorowałem kolegi c4r0. Być może mam już jakiś błąd w samym schemacie.

PS. Dla Y Position i X Position dałem małe złącza molex. Pin 1 to masa, 2 to napięcie ujemne i 3 to dodatnie. Dla Y Position mam napięcie między szczytowe 5.9 V i napięcia na każdym pinie są prawidłowe - tam gdzie powinien być + jest +, tam gdzie - jest -, a gdzie GND jest GND, ale dla X Position na 2 pinie mam +, a na 3, - (odwrotnie niż powinno być). Napięcie między szczytowe dla X Position wynosi 6 V, różni się o 0,1 V jak dla Y Position. Ja chyba tego nie pojmuję, proszę o pomoc w tej sprawie jak to powinno prawidłowo działać.

Wykorzystuję standardowe chińskie galva: http://www.te-lighting.com/eng/supports/specifi/20K%20Scanners.pdf

Gdy podłączam je do sterownika w aktualnym stanie, reaguję delikatnie na to napięcie, które jest na wyjściu wzmacniaczy operacyjnych. X i Y odchylają się delikatnie i pozostają w tej pozycji, aż nie odepnę przewodu. Przynajmniej reagują na coś.