Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus I - klapa bagażnika otwiera się po wł. świateł

06 Sty 2011 21:02 6893 9
  • Poziom 11  
    Witam, w mojej Foce pojawił się nietypowy problem, otóż po zaświeceniu świateł otwiera sie bagażnik. Podejrzewam jakieś zwarcie. Miał ktoś może podobny problem??
    Ewentualnie, który bezpiecznik odpowiada za klapę, to wyciągnę i nie będzie się otwierała.
    Dziwne jest jeszcze to, że jak jest zaryglowany centralny i włącze światła to i tak klapa się otworzy.
    tzn otwierała ale już się nie otwiera. Moduł cyka ale klapa stoi. Jest taka możliwoćś, żę się spaliła jak przez jakies 30min cały czas dostawała impuls do otwarcia??
  • Poziom 14  
    przetarte przewody w wiązce idącej do tylnej klapy , siłownik mógł się spalić gdyż ciągle dostawał zasilanie
  • Poziom 11  
    Kurcze no właśnie dzisiaj sprawdzałem wiązkę między klapą a karoserią i wydaje się być cała:(
  • Poziom 35  
    Masa od tylnych lamp / klapy bagażnika, tak bym przystrzelił początkowo.
  • Poziom 11  
    Zastanawia mnie jeszcze kwestia centralnego, ponieważ centralnym steruje odpowiedni moduł i jak wszystko było ok. to jak zamknąłem drzwi od środka to otwieranie klapy było zablokowane, natomiast po awarii mimo zamkniętego zamka po oświeceniu świateł klapa się otwierała.
    Czy może to wskazywać na zwarcie przed czy za modułem sterowania centralnym?
  • Poziom 14  
    sprawdz dokładnie te przewody do klapy
  • Poziom 11  
    Sprawdzanie rozpocząłem od wypięcia całej wiązki klapy bagażnika i problem pozostał. Także według mnie eliminuje to wiązkę klapy.
    Obawiam się że problem tkwi w okolicach skrzynki bezpieczników.
    Przekopałem kable koło skrzynki i nie zauważyłem żeby się coś stopiło i zwarło, dlatego może coś w skrzynce:(
  • Poziom 19  
    Miałem podobny przypadek . Okazało się że woda dostawała się za dywanikami w bagażniku na wtyczkę łączącą siłownik klapy ze sterownikiem
    .Powodowało to zwarcie (zaśniedzenie styków) i bardzo dziwne zachowanie centralnego zamka.
  • Poziom 11  
    Ok, ale napisałem, że całą wiązkę od klapy odpiąłem, także jakby ona zwierała to po wypięciu jej od reszty instalacji elekrtycznej samochodu usterka by ustąpiła, a tak się nie dzieje. Dalej po naciśnięciu przycisku z pilota migają światła z przodu.
  • Poziom 11  
    Witam, usterka naprawiona. Okazało się iż nadtopiła się część instalacji, w okolicach progu, od podświetlania tablicy i zwarła się z instalacją klapy.
    Pozdrawiam