Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers EUROLINE dwufunkcyjny-wolno spada ciśnienie na kotle

dawcaorg 06 Jan 2011 21:27 11053 3
 • #1
  dawcaorg
  Level 2  
  Witam serdecznie.

  Posiadam jak w temacie dwu funkcyjny piec Junkers Euroline ( nie wiem jaki podtyp ale jak go kupowałem jakieś 7 lat temu to była nowość na rynku ) .

  Problem polega na tym że spada ciśnienie na kotle i słychać w centralnym jak zasuwa woda w obiegu. Co 2 dni muszę dolewać wody przez zawór 38 żeby ciśnienie z 1,5 nie spadło na 0 . Dodam że odpowietrzyłem cały układ i sprawdziłem szczelność , nie ma wycieków.

  Pytanie co mogło paść i gdzie zmyka mi woda z obiegu , ew. czy naprawa we własnym zakresie wchodzi w grę ??

  Nie wiem ile to ma wspólnego z tematem ale jak leje z kranu ciepłą wodę dłuższy czas to temp. dochodzi do 90 stopni i piec się wyłącza, po chwili włącza się z powrotem i zaczyna grzać od nowa i znowu do 90 i się wyłącza i tak w kółko. Jak puszczę małe ciśnienie z kranu to mogę to zatrzymać i temp. będzie w granicach 60-75 stopni. pokrętło ustawienia temp. wody na piecu jest ustawione na połowę (zawsze tak było )

  Z góry dziękuję za radę.
 • #2
  zybie
  Level 30  
  Jeżeli chodzi o spadek ciśnienia w instalacji CO prawdopodobnie masz puste naczynie przeponowe [lub uszkodzone ] ciśnienie powietrza w naczyniu powinno wynosić około 1 bar. wyciek występuje prawdopodobnie przez zawór bezpieczeństwa. Przyczyna wyłączania kotła jest zakamieniony wymiennik CWU
 • #3
  akwedukt
  Level 24  
  Jak by ciekło z zaw. bezpieczeństwa to było by widać pod kotłem.
 • #4
  oskarco
  Level 10  
  Odświerze temat bo problem mam taki sam i rozwiązania znaleźć nie mogę.
  Jeśli jest zakamieniony wymiennik CWU to piec się wyłącza. Czy ta sama przyczyna powoduje że piec w minute nagrzewa się do 90 stopni?