Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic 1,4 1998r. - migający kluczyk

06 Sty 2011 22:08 13144 15
  • Poziom 9  
    Mam mały problem z samochodem.
    Rok temu zaczeło sie tak samo, mianowicie po przekręceniu kluczyka wyświetlał się migający zielony kluczyk a samochód nie chce odpalić. Rok temu po zawiezieniu go do mechanika skończylo sie na wymianie modułu i cewki a teraz .......... ???
    Czyżby znów wysiadło to samo a jeżeli tak to dlaczego znów się zepsuło.
    Na chwilę obecną jeszcze od czasu do czasu odpali, pod warunkiem, że po przekręceniu kluczyka w stacyjce wyłaczy się kontrolka z kluczykiem.
  • Poziom 31  
    Dziwna sytuacja. Zielony kluczyk to Immobilizer masz z nim problemy. Ale co ma immobilizer do wymiany modułu i cewki w poprzedniej awarii hmm.
  • Poziom 9  
    Rok temu też próbowałem to mówic mechanikowi ale on upierał sie przy swoim.
    Lecz problem pozostaje.
    Tak na marginesie w zestawie mam czerwony kluczyk (hyba od immo) ale nie wiem jak go użyć
  • Poziom 27  
    Jest to usterka z immobiliserem,musisz podjechac do warsztatu elektroniki samochodowej,immo to niezabawka bez odpowiedniego sprzetu nic niezrobisz domowym sposobem.
  • Poziom 9  
    Dzieki ale może ktoś wie po co jest ten czerwony kluczyk bo cos o nim słyszałem ale nie chcialbym niczego sugerowac bo mogę sie mylić.
  • Poziom 40  
    Może tu chodzi o wymianę cewki - pętli na stacyjce i modułu od immo.
  • Poziom 9  
    a mozliwe że immo sam coś zablokował ???
  • Poziom 40  
    zibi1978 napisał:
    a mozliwe że immo sam coś zablokował ???

Do tego zostało stworzone żeby coś blokować (iskrę lub wtryski).
  • Poziom 9  
    a czy coś mozna samemu zdziałac czrwonym kluczykiem jaki miałem w zestawie przy zakupie samochodu
  • Poziom 10  
    W takiej sytuacji lepiej wybrać się do warsztatu.
  • Poziom 31  
    Czerwony kluczyk jest do dopisania kluczyków. Kontrolka mówi o nie wyłączonym imo.

Fakt źle skojarzyłem moduł i cewkę.
  • Poziom 26  
    Sprawdź przewody przekażniki przy lewym słupku nogi kierowcy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    jesli jestes z okolic warszawy to ci to pomoge naprawic
  • Poziom 2  
    Witam

Mam podobny problem co kolega wyżej. Mam Hondę civic 97 r 3D.
    Nie jeździłem nią 2 tygodnie wczoraj wchodząc do auta zastałem wyładowany akumulator. Zabrałem do podładowania do domu, na drugi dzień wchodzę do auta lampki z siła zaczęły migać ale niestety do tego zaczęła mi migać zielona dioda kluczyka z tego co się orientuję od immo. Dioda miga niezależnie od tego czy kluczyk jest w stacyjce czy nie. Jestem bezradny nie wiem co zrobić (Auto niekręci)

Proszę o pomoc
  • Poziom 2  
    Byłem dziś w Serwisie Hondy kodowanie kluczy 190zł będę musiał tam zajechać jakoś czy będzie jakiś rezultat nie wiem dam znać
  • Poziom 1  
    witam. problemem jest immobiliser(nie wiem czy dobrze napisałem):D mianowicie jesli posiadasz czerwony kluczyk nalezy go włozyc w stacyjke wlaczyc zapłon nastepnie w ciagu 3 sekund wyciagnac i włozyc czarny i przekrecic raz lub dwa:)

Dodano po 2 [minuty]:

failo22 napisał:
    Witam

Mam podobny problem co kolega wyżej. Mam Hondę civic 97 r 3D.
    Nie jeździłem nią 2 tygodnie wczoraj wchodząc do auta zastałem wyładowany akumulator. Zabrałem do podładowania do domu, na drugi dzień wchodzę do auta lampki z siła zaczęły migać ale niestety do tego zaczęła mi migać zielona dioda kluczyka z tego co się orientuję od immo. Dioda miga niezależnie od tego czy kluczyk jest w stacyjce czy nie. Jestem bezradny nie wiem co zrobić (Auto niekręci)

Proszę o pomoc

system antywłamaniowy :) włóz czerwony kluczyk włacz zapłon przekrec do konca nastepnie w ciagu 3 sekund wyjmij kluczyk włóz czarny i probuj odpalic raz czy dwa:) napewno pomozeL:) miałem ten sam problem:)