Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KIA k2700 problem ze świecami, autko nie odpala

06 Sty 2011 22:15 5738 8
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich forumowiczów. KIA k2700 2000r.
    Rano nie mogłem odpalić autka, zauważyłem, że nie pali się kontrolka podgrzewanie świec, bezpieczniki ok, sprawdziłem świece okazało się, że jedna jest walnięta, także nie dochodziło napięcie do świec, sprawdziłem przekaźnik i faktycznie nie cykał, zmierzyłem, napięcie przychodzi, ale nie wychodzi. Do przekaźnika idą jeszcze dwa kabelki od sterowania, odszukałem je w okolicy stacyjki. Okazało się, że jeden z nich nie ma przejścia. Za stacyjką odizolowałem nie działający kabel i połączyłem z przekaźnikiem innym kablem. Przekaźnik zadziałał, napięcie na świece wróciło.
    Moje pytanie brzmi czy ten nie działający kabelek mógł się upalić, przerwać czy może po drodze jest na nim jakiś bezpiecznik czy czujnik i tam może być przyczyna, że nie ma przejścia do przekaźnika? Czy jak świeca jest walnięta to nie będzie się paliła kontrolka podgrzewania?
    Dodam, że autko poprzedniego dnia normalnie chodziło awaria wynikła rano jak chciałem odpalić.

Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    witaj.za schowkiem jest moduł który steruje świecami.jak wykrecisz schowek po prawej stronie jest czarna puszka .sprwdz ten moduł
  • Poziom 2  
    po wymianie swiecy i podłączeniu na krótko zasilania na swiece autko dalej nie chce odpalić, brak tez kontrolki podgrzewania. rozrusznik jakoś niemrawo kreci, aku na pewno jest sprawny. sprawdze jeszcze czy gdzieś może masa nie styka no i ten moduł.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    okazało się, że na pompę paliwa tez nie dochodzi napięcie, po podłączeniu bezpośrednio do akumulatora napięcia i zaciągnięciu na holu, auto odpaliło. Gdzie szukać przyczyny??
  • Poziom 20  
    Obejrzyj skrzynkę bezpieczników obok akumulatora,kable do niej dochodzące (lubi tam się zazielenić),dodatkowo obok masz przekaźnik właśnie od świec,obejrzyj kable do niego dochodzące
  • Poziom 15  
    witam wina lezy prawdopodobnie we wiazce podam ci tel609749307
  • Poziom 2  
    mychu25 mam ten sam problem, te same objawy, doszedłeś z tym ładu? Widze, że twnat był omaeiany kilka lat temu, ale może ty lub ktoś z piszących rozwiązał problem?
  • Poziom 43  
    Ale co tu pisać wiązka przewodów , kostki na wejściu do kabiny, wszystkie przekroje lampek choinkowych !!!
  • Poziom 2  
    Czyli rozumię, że przyczyny muszę szukać w wiązce i kostkach pod kabiną. A co do lampek choinkowych to możesz jaśniej?
    Dodam, że awaria nastąpiła w trakcie jazdy, dało się słyszeć jedynie "pyk", po czym samochód zgasł. Po przekręceniu stacyjki świeci się tylko ikonka akumulatora, świece już wogóle, kreci ale nie zapali. Przed awarią był wyraźny problem z odpaleniem przy +15. Z góry dziękuję.