Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra G 1.6 8v Opinie,spalanie jaki silnik wybrać?

ja26 06 Sty 2011 23:19 75718 33
  • #1 06 Sty 2011 23:19
    ja26
    Poziom 10  

Witam dzisiaj mam pytanko do właścicieli Opli.Ile spalają benzyny wasze astry z tym silnikiem .Jakie silniki polecacie 1.6 16v czy 1.6 8V

0 29
  • #2 10 Sty 2011 03:23
    Tadeusz0301
    Poziom 1  

Ja mam w takim Oplu silnik 1.6 8v i spalanie poza miastem wynosi 5,5 do 6 l/100 km, natomiast jazda w miescie to 7,5 - 8 l/100 km. Spalanie w jezdzie miejskiej jest duze ale wiadomo trzeba sie liczyc z duza iloscia korkow, remontow itp. Co do silnika, to ja z tych dwoch wybralbym silnik 1.6 16V, bowiem jest to jednostka o wiekszej mocy, co przy aucie o wadze porownywalnej z Polonezem - podniesie komfort jazdy i jest to rzecz istotna. Poza tym silnik 16 V jest nowoczesniejszy i mozemy tu liczyc na kilkunastoprocentowa oszczednosc paliwa.

1
  • #3 09 Lut 2011 23:01
    musiii
    Poziom 11  

Witam ja posiadam opla z silnikiem 1,6 16V X16XEL i trzeba przyznać że w mieście zimą dosięgam 10L/100km na trasie 6-6,5 L/100km silnik powyżej 3000 obr/min nawet się zbiera. Wcześniej miałem w astrze F 1,6 8V 75km i był dużo słabszy - takie moje odczucia (ale uważam że silniki 8v opla są mniej awaryjne ).

0
  • #4 10 Lut 2011 23:52
    SP8JZ
    Poziom 33  

Jeżdżę na ósemce (1,4). Dlaczego? - dlatego, że ponieważ w razie "w" wystarczy mi śrubokręt i kombinerki.
    Samochód to skarbonka bez dna, więc mam z głowy przynajmniej tyle. Bardzo dobrze chodzi przy tym lpg lovato wręcz idealnie ale wiadomo doglądam tego sterowniczek ma 3 magiczne diody led - super sprawa naprawdę

2
  • #5 16 Lut 2011 10:36
    kadel1
    Poziom 10  

Witam
    Mam Astrę 1.6 16V kombi z gazem 4 generacji i spalanie (gazu) jest na poziomie 8l/100km w trasie i 10-11l/100 w mieście. Styl jazdy raczej dynamiczny. Polecam silnik 16V ze względu na większą moc co przydaje się na trasach.
    Auto kupiłem jak miało 120 tyś km na liczniku, teraz dobijam do 150 tyś i do tej pory sprawuje się bez zarzutów.

0
  • #6 02 Wrz 2011 22:04
    jarek14r
    Poziom 15  

Jeżeli nie oczekujesz super osiągów to ten silnik jest po prostu świetny.
    Przewaga nad 16V to m.in.:
    bezkolizyjny rozrząd
    cichsza praca
    długie przebiegi międzynaprawcze
    nie ma problemu z nadmiernym spalaniem oleju (choć nie wszystkie 16V go piją)
    bardzo łatwy dostęp do osprzętu silnika
    mniejsze spalanie.
    Masz do wyboru dwie ośmiozaworówki X16SZR o mocy 75 km (wtrysk jednopunktowy) lub Z16SE o mocy 84 km (wtrysk wielopunktowy). Osobiście polecam ten słabszy ponieważ z16se odnotowało kilka powtarzających się usterek.

2
  • #7 11 Wrz 2011 20:21
    Adalberd
    Poziom 13  

Generalnie 8V mają opinie bardzo trwałych i bardziej lubiących gaz niź 16V, jedyna wada to niska moc.

2
  • #8 11 Wrz 2011 20:48
    jarek14r
    Poziom 15  

Moc jak moc, wielka nie jest jednak nawet 75 km, ale uzyskiwane z pojemności 1.6 naprawdę daje radę, oczywiście nie mówię tutaj o jakiejś super dynamicznej jeździe. Moja wersja ma 75 km i uzyskanie prędkości np: 160 km/h nie stanowi dla niej problemu, przyspieszenie też wystarczy, ale to tylko moja osobista ocena. Znam gości, którym w autach małych np: polo, punto, corsa nie wystarcza 100 KM.

0
  • #9 22 Wrz 2011 21:13
    Janekgt540
    Poziom 13  

Witam własnie 2 tygodnie temu kupiłem astrę kombi 1.6 8v 1999r prod. mi jak na razie średnio pali 8-9 litrów gazu. Jak trzeba i da jej się sandał od 2.5tys w gore to zbiera się ładnie, ogólnie nie jest źle z tym. A jak u was wygląda sprawa ze spalaniem gazu da się mniej? jakie obroty są dla tej astry najoszczędniejsze?

3
  • #10 22 Wrz 2011 22:52
    jarek14r
    Poziom 15  

Spalanie gazu na poziomie 8 l w tym aucie jest ok. nie wiem jak głęboko ciśniesz gaz, ja w swoim maksymalnie do połowy i to mi wystarcza, choć gazu nie mam i w trasie wyrabiam się w około 6 lub 6,5.

-1
  • #11 05 Lis 2011 22:27
    ja26
    Poziom 10  

Witam mam jeszcze jedno pytanie. Posiadam astre G z silnikiem 1.6 8v (75km) zatankowałem 20 litrów paliwa i przejechałem na tym tylko 160km.Co mogło być powodem tak dużego spalania dodam jeszcze że tydzień temu maiłem wymieniany filtr paliwa.Zauważyłem również że po przejechaniu tych 160km zapaliła się kontrolka paliwa i zgasła po chwili.Czy to wina wskazówki od paliwa czy może coś innego. CHętnie wysłucham waszych opinii na ten temat. Jakie wy macie spalanie... POZDRAWIAM

3
  • #12 06 Lis 2011 20:35
    jarek14r
    Poziom 15  

ja26 - słuchaj ja mam dokładnie takie samo auto z tym samym silnikiem i na 20 litrach przejeżdżam jakieś 300 km w trasie. Jeżeli nie jest to wina wadliwego wskaźnika to najprędzej do sprawdzenia sonda lambda. U mnie nawet przy szybkiej jeździe 140-150 nie pali tyle. Nie wiem kiedy zapaliła Ci się rezerwa paliwa, ale jeżeli np paliwa w baku było na granicy zapalenia się rezerwy to często gdy energicznie wchodzimy w zakręt może się ona zapalić. Sprawdź też czy po tej wymianie filtra paliwa nie masz jakiegoś przecieku na łączeniu filtra z przewodem paliwowym.

0
  • #13 06 Lis 2011 22:26
    ja26
    Poziom 10  

Witam dzięki za rady.A gdzie mogę znaleść tą sonde? Nie znam się za dobrze na mechanice. W tej chwili nie pali sie rezerwa być może było to spowodowane silnym zakrętem. Mam kreske na pierwszej czerownej kresce od rezerwy. Takie spalanie przyznam się że mnie trochę zaskoczyło.Tankuje zawsze gdy zaczyna palić się rezerwa.Może mechanik mi do końca nie założył tego wężyka. Bo jak pojechałem do niego to twierdził że ktoś pourywał te plastikowe szybkozłączki i nie mógł zdjąć z tego filtra te wężyki ,więc postanowił odciąć te weżyki przy filtrze.kupił wężyki takie same i jakoś połączył je. Też może być powodem dużego spalania nie dogrzany silnik? Mało km robie jakieś 400km mieśiecznie i to krótkie odcinki po 15km. A jak u ciebie z rezerewą ? bo mi jak się pali rezerwa to po jakiś 10km mruga.A wyczytałem że można na rezerwie przejechac 50km. Ogólnie jestem zadowolony z tego samochodu.Miałem okazje kupić astre g ale 1.6 16V ale odradzali mi.A ty takie średnie spalanie jakie masz teraz zimą? Jak jest twoja opinia na temat tych silników? pozdrawiam

-1
  • #14 07 Lis 2011 17:15
    jarek14r
    Poziom 15  

Na początku układu wydechowego masz żeliwny kolektor wydechowy osłonięty blachą, i jak spojrzysz pod maskę to z prawej strony tego kolektora jest wkręcona sonda i od niej odchodzi pojedynczy kabelek u mnie fioletowy. Sprawdź czy po dodaniu gazu (energicznym) nie kopci z wydechu na czarno, jeśli tak to prawie pewne, że to sonda. Nie wiem dokładnie kiedy zapala się u mnie rezerwa bo szczerze mówiąc zawsze wcześniej dolewam paliwo. Piszesz coś o pourywanych uchwytach od przewodu paliwowego itp. ale gdyby tędy leciało to miałbyś przecież plamę pod autem. Co do opinii nt silnika no cóż, jeżeli chodzi o niezawodność to w tym aucie nie mogłeś wybrać lepiej, to stara sprawdzona i długowieczna konstrukcja, cicha, niezbyt mocna, ale w razie potrzeby potrafi być szybka. I jeszcze co do spalania u mnie, to obecnie jeżdżę właściwie tylko w trasie po mieście rzadko. Prędkość 110-120 i wtedy wychodzi jakieś 7 ale jak chcę to mogę zejść spokojnie do 6. W mieście obecnie około 8,5 l. To bardzo prosty silnik, więc nie martw się bo nawet jeżeli coś nawaliło to wprawny mechanik dojdzie prawdy. Jeśli chodzi o niedogrzanie silnika to jeżeli pokonujesz krótkie trasy np 15 km no to na takim odcinku temperatura pracy powinna być osiągana, u mnie jest około 85 stopni po jakichś 3 km teraz gdy chłodno. Skontroluj temperaturę na wskaźniku podczas jazdy w trasie. U mnie kiedy był walnięty termostat miałem niedogrzany. Musisz mieć jakieś 85-90 stopni.

-1
  • #15 07 Lis 2011 18:09
    ja26
    Poziom 10  

Witam sprawdzałem sonde tak jak mówiłeś nie kopći. Jężeli chodzi o termostat to wymieniałem go rok temu.Auto szybko się nagrzewa i ma odpowiednią temperature. Zauważyłem ze gdy wymieniłem filtr paliwa to rezerwa się tak szybko nie zapala dopiero jak jest na drugiej czerownej kreśce przypuszczam że to wina była tego starego filtra. Bo na starym filtrze gdy dochodziła wskazówka do czerwonej kreski to już sie zapalała kontrolka a teraz tak nie jest.Myśle tez ze powodem takiego spalania może byc paliwo ochrzczone na stacji.Zauważyłem też że delikatnie obroty falują.A czasami przy odpalaniu to obroty podskakują mocno i zaraz stabilizują się.Czy to normalny objaw.POZDRAWIAM

0
  • #16 07 Lis 2011 18:58
    jarek14r
    Poziom 15  

Jeżeli chodzi o obroty to objaw jak najbardziej normalny tzn. przy odpalaniu u mnie np skaczą nie więcej jak do 2 tys. W tym modelu to norma. Co do jakości paliwa hmm... sam nie miałem do czynienia z bardzo złym paliwem więc się nie wypowiadam, ale myślę, że bardzo odczułbyś to w osiągach.

1
  • #17 07 Lis 2011 19:15
    ja26
    Poziom 10  

ok dzięki za informacje.Jak już tak zaczelismy pisać na temat astry.To powiedz mi jakie masz duże opony zimowe do astry bo ja pośiadam 195/65/15 znajomy twierdzi że za wysokie i że przekłamuja prędkośc no i że spalanie większe bo jest wiekszy opór. A letnie mam 195/60/15.Zastanawiałem się nad gazem ale jakoś szkoda mi go do gazu.

2
  • #18 07 Lis 2011 20:17
    jarek14r
    Poziom 15  

Też uważam, że za wysokie a poza tym fabryczny rozmiar to właśnie 195/60/15. Druga sprawa to gorszy wygląd, ale to już tylko moje odczucie. Przekłamanie będzie, opór też nieco większy, ale nie aż taki, żeby znacząco zwiększył spalanie. Do zamontowania gazu ten silnik jest idealny, ale ja również nie zamierzam zakładać go u siebie bo szkoda.

0
  • #19 07 Lis 2011 20:56
    ja26
    Poziom 10  

Co do gazu to słyszałem że ma kosztować około 5zł wszystko możliwe w naszym kraju.Zamierzam zakonserwowoać podwozie przed zimą oraz wymienić tłumik środkowy i końcowy bo nie był wymieniany od nowości już czas.Ceny też są różne i co tu wybrać ? Znalazłem na allegro komplet za 270zł MARIXA zastanawiam się. A ty robisz coś czy nic nie masz do zrobienia?

0
  • #20 07 Lis 2011 21:41
    jarek14r
    Poziom 15  

Ja jeżdżę już czwarty rok, moja jest z 1998 r. Przez te cztery lata wymieniłem: tylne amortyzatory, termostat, uszczelkę pod przepustnicą, przednie klocki hamulcowe, i to wszystko z rzeczy koniecznych. Reszta filtry i żarówki. Ani razu mnie nie zawiódł, zawsze odpala za pierwszym razem, zimą latem i oby tak dalej. Co do gazu to tak jak wcześniej powiedziałem, mam uprzedzenie co do tego wynalazku w aucie, o modelach instalacji się nie wypowiadam bo nie miałem z nimi do czynienia. Z drugiej strony jeżeli już go zamontujesz i zadbasz o odpowiednią obsługę to nie powinieneś mieć problemów. Ja nie montuję również dlatego, że tak jak wspomniałeś nigdy nie wiadomo co się stanie z cenami paliw.

0
  • #21 07 Lis 2011 21:46
    ja26
    Poziom 10  

Ja ma 1999r mam ją już 2lata wymieniłem rozrząd pompe wody wiadomo olej filtry. MI też zawsze odpala zimą o latem mam w niej troche mały aku bo 45 ale daje radę, Mój ojciec też ma astre ale F z tym samym śilnikiem i tez nie nażeka,

1
  • #22 07 Lis 2011 21:50
    jarek14r
    Poziom 15  

Ja osobiście nie znam nikogo kto byłby niezadowolony z tego silnika, są tylko tacy którym nie wystarczają osiągi, ale to już inna bajka. Ja uważam, że jak na tą moc potrafi zaskoczyć na trasie bo nadrabia pojemnością.

0
  • #23 07 Lis 2011 22:13
    ja26
    Poziom 10  

Tak te 75 koni potrafi zrobić swoje.Znajomy ma 1.6 16v twierdzi że mu oleju bierzę. Ja nic nie dolewa od wymiany do wymiany. Ten śilnik opolowi sie udał.Wcześniej miałem corse B 1,4 8v też byłem zadowolony niestety kolizja drogowa przesądziła o losie corsy,sprzedałem za groszę.

0
  • #24 08 Lis 2011 20:44
    jarek14r
    Poziom 15  

No właśnie co do 16V jeśli chodzi o branie oleju to już nie pierwszy raz to słyszę choć podobno nie wszystkie tak mają, a ja noszę się z zamiarem kupna Opla Merivy na wiosnę, własnie z tym silnikiem lub 1.8 16V. Też obawiam się o zużycie oleju, ale zobaczymy.

0
  • #25 08 Lis 2011 21:15
    ja26
    Poziom 10  

Co do meriwy to pewnie w eksploatacji droższa jest. Znajomy ma 1.6 16V z 2004roku Autko ma bardzo sztywne zawieszenie i lubi olej łykać pewnie tez zależy od egzemplarza. Zefira chyba jest na tej samej płycie podłogowej co?

1
  • #26 08 Lis 2011 22:23
    jarek14r
    Poziom 15  

Nie, Zafira jest na płycie astry II a Meriva na płycie Corsy C.

0
  • #27 14 Lis 2011 09:24
    artur-55
    Poziom 11  

Witam.
    Od 6 lat użytkuję Opla Astrę F silnik 1.6 8V (X16SZ) i od 2 lat Astrę II z silnikiem X16SZR (też ośmiozaworowy). Tym pierwszym na trasie udało mi się zejść do 5,5l/100km Pb, drugi pali trochę więcej. W mieście wszystko zależy ile po drodze musisz odstać i od wagi buta :D.
    Te silniki nie są demonami mocy a co za tym idzie i prędkości, jeżeli chcesz szybko pojeździć to i 1.6 16V jest za mało (jeździłem takim w pracy nie ma znowu takiej dużej różnicy, a oleju trzeba faktycznie pilnować) no i 16V zaczyna "ożywać" wtedy gdy 8V już dobrze ciągnie a jazda na wysokich obrotach nie należy do najekonomiczniejszych.
    W obu samochodach do tej pory wymieniałem to co przy eksploatacji każdego innego. Te silniki są naprawdę dobre, może trochę przestarzała konstrukcja ale jak napisał tu któryś z kolegów są łatwe w obsłudze i łatwe (tanie) do "zagazowania", choć ja swoje za bardzo lubię żeby je "gazować".

0
  • #28 14 Lis 2011 12:40
    PCcepuk
    Poziom 19  

no panowie 5l na 100 PB95 w astrze ???
    to chyba do 80km/h z góry i z żaglami :)
    niektórzy miasto uważają za osade z dwoma parami świateł i 3 skrzyzowaniami, a niektórzy jak zobacza białą tablice "obszar zabudowany"

realnie miasto "warszawa, kraków, poznań, itp..." 10-12 -gazu,
    poza miastem ok 7-8 l LPG
    jadac normalnie, trzymajac tempo, nie korkując, na trasie nie robiac durnia z siebie: (rozpedzam z górki prawie bez gazu i juz juz mam 100km/h a podjazd pod gorke kończe z predkoscia 50km/h -ot takiemu zawali drodze to i spali z 5litrów)

0
  • #29 15 Lis 2011 08:28
    artur-55
    Poziom 11  

Kolego, samochód stoi na podwórku, z Krakowa nie masz daleko do Kielc - zapraszam, możesz sprawdzić. Zaręczam ci że nie byłem zawalidrogą. A jak się pałuje silnik na każdym biegu do odcięcia to to spali i 15l PB tylko po co? Temat był: Opel astra G 1.6 8v Opinie,spalanie jaki silnik wybrać? - więc opisałem jak jest; F-ka była kupiona bo trzeba było coś kupić, potem Astra G jak myślisz przypadek że wybrałem drugie auto z takim samym silnikiem (no niemal z takim samym).
    A tu to już trochę przegiąłeś:
    "niektórzy miasto uważają za osadę z dwoma parami świateł i 3 skrzyżowaniami, a niektórzy jak zobaczą białą tablice "obszar zabudowany""
    masz jakąś obsesję na temat miejsca zamieszkania?

1
  • #30 15 Lis 2011 15:57
    PCcepuk
    Poziom 19  

oczywiscie zdazaja sie klienci ktorym auto NIC nie pali,
    ale producent nawet nie próbuje podawac wartości spalania -jakią Ty podajesz!

minimum jakie podaje to 6.2l -to jest wynik czysto teoretyczny, max 9,6l/100 PB
    a gazu jeszcze wiecej....

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo