Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens C65, problem ze sterownikami do kabla USB - FOREVER

12 Paź 2004 21:05 100495 31
  • Poziom 15  
    Witam serdecznie ...
    Kilka dni temu kupiłem na aukcji internetowej serwisu allegro.pl kabel USB firmy FOREVER pasujący do telefonów marki Siemens - SX1, M65, C65, CX65 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32232483). Niestety mam problem z instalacją sterowników do owego kabla. Zaraz po podłączeniu kabelka do portu USB i jego drugiego końca do telefonu komórkowego Siemens C65 system operacyjny Microsoft Windows XP Professional SP2 wykrywa nowy sprzęt. Jednak w żaden sposób nie mogę przypisać do tego urządzenia sterowników, które zamieszczone są na płycie CD dołączonej do kabelka. Według mnie wina leży po stronie sterowników do kabla, ale ... skąd wziąć inne? Na stronie oficjalnej firmy FOREVER ani jednego słowa o nowych aktualizacjach programowych. Szukałem też na różnych forach dyskusyjnych - ale bezskutecznie. Bardzo liczę na pomoc na forum elektrody, gdyż jest to moim zdaniem jedno z najlepszych fachowych forów internetowych. Jeśli miał ktoś i rozwiązał w jakiś sposób podobny problem, to będę ogromnie wdzięczny za wszelką pomoc. Bardzo zależy mi na zmianie oprogramowania do tego telefonu na nowsze, gdyż w chwili obecnej czasami telefonik zachowuje się "dziwnie", a w nowszej oficjalnej wersji wydanej do telefonów Siemens z serii x65 podobno poprawiono kilka istotnych błędów. Myślałem też nad zakupem kabelka pod port COM, ale trudno takowy gdziekolwiek dostać. Zresztą teraz jest już troszkę przypóźno, bo wydałem "kilka złotych" na kabel USB i nie chciałbym narażać się na dodatkowe koszty. Proszę o pomoc, pozdrawiam gorąco ...
  • SterControlSterControl
  • Poziom 11  
    Ściągnij darmowe oprogramowanie do C65 ze strony producenta http://www.my-siemens.com.pl/ czy jakoś tak. Zajmuje ok 20 MB. Zainstaluj najpierw je, a potem podłącz kabel z telefonem. Oprogramowanie powinno wykryć tel. podłączony pod USB bez dodatkowych sterowników. U mnie na COM-a jest ok ale miałem też kabel na USB i też spoko. chyba było coś tam jeszcze pod XP
  • Poziom 15  
    Nie "mądrujmy" o zakupie oryginalnych kabli Siemens'a za kwoty przedstawione przez "voro". Nie potrzebuje też sugesti w stylu "na COM jest lepiej - USB to pic na wodę". Mieszkam w małej miejscowości i nie mam gdzie zaopatrzyć się w kabelek COM do C65. W necie też takowych nigdzie nie znalazłem. Po kolejne - nie wydam kosmicznych sum pienięczy na "kawałek przewodu". I wreszcie po ostatnie - temat dotyczy ludzi, którzy potrafią mi pomóc ze sterownikami do owego kabla USB, a nie ludzi, którzy jedyne co mają do powiedzenia to - "kupiłeś gów**, to wyrzuć i kup oryginał, a jeśli Cie nie stać to nie zawracaj nikomu d*** swoimi problemami. Ludzie posiadają rozum i powinni go wykorzstywać - od czasu do czasu też pomagać innym jesli potrafią, a nie tylko krytykować.

PS. Jeśli nie potrafisz pomóc - nie pisz, punkty w systemie elektroda.pl lepiej kupić niż bezmyślnie zbierać poprzez bezsensowne dyskusje ... Pozdrawiam ...

--------------------------------------------------------------------------------------

I miałem racje - chodziło tylko o odpowiednie sterowniki. Po 6 dniach szukania wreszcie znalazłem i wszystko chodzi znakomicie. A tak już na koniec - topic do zamknięcia, problem rozwiązany - szkoda tylko, że nie poprzez forum elektrody.pl :(

--------------------------------------------------------------------------------------

Załączam sterowniki dla wszystkich osób posiadających kabel USB DCA-540. Pozdrawiam ...
    Załączniki:
  • SterControlSterControl
  • Poziom 15  
    Flagner napisał:
    Sory ze jeszcze mam cos wnosze do tego tematu no ale ...
    Twoj sterownik niczego nie zmienia tyle ze teraz komorka jest widoczna przez wida :/ i co dale ano dalej nic oprogramowania siemensa Siemens phone menager i cala reszta picu dalej nie wykrywa przez siebie komorki
    :( :( :( i co ja mam teraz zrobic szukalem juz nawet innych sterownikow znalezlem 2 ale jest to samo czyli wielkie 0
    Blagam powiedz jak to rozwiazales bo juz krece się z tym okolo tygodnia
    :( :evil:
    z gory dzieki prosze odezwij się na GG: 2239251 czekam

Sterowniki służą do zainstalowania urządzenia (czyli telefonu komórkowego - Siemens C65) w systemie operacyjnym. Jeśli posiadasz kabel DCA-540, to bez problemu program MPM v3.04.25.1 powinien wykryć Twój telefon. Aby sprawdzić, czy masz kabel DCA-540 podłącz telefon do kabelka, kabelek do komputera i wpisz w telefonie *#06# wybierz więcej, zjedź na sam dół dżojstikiem i sprawdź co pisze w Acc. : Pozdrawiam ...
  • Poziom 12  
    Miałem podobny problem. W końcu się wkurzyłem i zrobiłem tak:
    1) usunąłem wszystkie śmieci (czyli usunąłem sterowniki przez dodaj/usuń potem z windowsa śmieci i z rejestru)
    2) Zrestartowałem kompa
    3) Bez podłączania kabla zainstalowałem sterowniki z płyty Forevera
    4) Zrestartowałem kompa
    5) Podczas resetu podpiąłem kabel i koma
    6) I wszystko było O.K.
  • Poziom 15  
    Co chwila piszecie do mnie, że nie macie programu do zarządzania plikami na komórce poprzez komputer. Ludzie kochani - już o większych leni, to naprawdę trudno. Nawet nie chce się wam zajrzeć na oficjalną stronę Siemens'a aby ściagnąć potrzebne oryginalne i co najważniejsze działające oprogramowanie - aż ręce opadają. Tu jest link do MPM v3.04.25.1:
    http://www.siemens-mobile.com/repository/496/49662/CDSetup3.04.25.1_en-UK.zip ,
    miejmy nadzieję, że narazie wystarczy. Ech - pozdrawiam ...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    mam tej samej firmy kabelek i cx65 i zrobilem tak:
    1.sciągnalem program MPM 35MB(Mobile Phone Manager) z tej stronki LINK
    2.zainstalowalem ten program
    3.podlaczylem kabelek
    4.podlaczylek cx65
    5.wykrylo nowy sprzet
    6.bralem wszystko zeby wyszukal sam steroeniki i znalazl (jak zainstalujesz MPM to ten program atomatycznie ma steroeniki do kabla i komorki)
    7.zainstalowal mi sie cx65 jako modem
    8.uruchomilem MENEDZERA URZĄDZEN i wzialem na WLASCIWOSCI modemu (cx65) i pokazalo ze mam zainstalowaego go na porcie COM13 (wirtualny com, a u ciebie moze byc np. 1,2,3, itd.)
    9.zamknolem managera urzadzen i uruchomilem MPM
    10.wzialem na opcje i wybralem COM 13 i typ telefonu cx65
    11.od tego momentu cx65 jest widziany przez kabel usb firmy FOREVER

pozdro i zycze powodzenia (jezeli cos nie tak u ciebie wyjdzie to pisz postaram sie pomoc)

Moderowany przez marek216:

Proszę nauczyć się poprawnego umieszczania linków na forum!

LINK

Zapobiega to rozjeżdżaniu się stron w przeglądarce.
    Forum umożliwia korzystanie z polskich znaków : ą, ś, ć, ń, ł, ó, ę - stosuj je w przyszłości.

• Poziom 1  
    Dla wszystkich co mają problem z cx65 zarówno z irdą jak i z kablem usb
    O to rozwiązanie :
    poszukajcie oprogramowania Mobile Phone Manager 3.04.40.44.0

To rozwiąże wasze wszystkie problemy
    Pozdrawiam wszystkich walczących i dodam że nowa wersja tego programu ściągnieta ze strony producenta zarówno na ird-zie jak i kablu usb nie działa więc jej nawet nie ściągajcie
  • Poziom 1  
    :D Swojego c65 podłączyłem kablem USB"Blue Star",dotego Mobile Phone Manager + 2dni kombinowania jak żyd w okupacje.Najpierw zainstalowałem MPM,póżniej sterownik z dolączonej płytki do kabla USB,dalej skopiowałem pliki "ser120 USB Com port Driver" i "ser120 Informacje instalatora" do C:\Windows,ale nie wiem czy to cos dało czy jedynie się wygłupiłem,otworzyłem MPM - Opcje - połączenia automatyczne,później podłączyłem kabel do pierwszego z brzegu portu i finito,sam się dziwię jak mi się udało to zrobić bo pecet to dla mnie wielka księga tajemnic...dość często zaklinałem urwisko !!! He he he (mam nadzieje że komuś przydadzą się te informacje dołączam sterownik setup6858.1.12.28 + folder Driver zamieszczone na płytce dołączonej do kabla USB"Blue Star")
    Załączniki:
  • Poziom 1  
    Dla wszystkich ktorzy maja problem typu "nie czyta mi telefonu"otoz mam Siemensa C65 mialem ten sam problem przez dlugi czas.W koncu zrobilem tak: 1.Zainstalowalem MPM(Mobile Phone Manager). 2.Podlaczylem kabel USB do komputera i zainstalowalem sterowniki(a wlasciwie polecilem komputerowi znalezienie i zainstalowanie sterownikow :D jesli ktos nie wie jak to zrobic moge pomoc.).Po tym kabel powinien sie zainstalowac jako COM3(teraz gdy podlaczam telefon do kabla i walczam MPM telefonu mi nie czyta!!!!!). 3.sciagnolem program Open Disc (OD). 4.Rozpakowalem go i uruchomilem. 5.Podlaczylem kabel do telefonu. 6.W otwartym wczesniej programie Open Disc ustawilem COM3(pod spodem jest jeszcze jedna rzecz ale tam nic nie zmieniamy)i kliknalem Do It! 7.Poczekalem cierpliwie az program skonczy prace i wyskoczy napis Done! 8.Wlaczylem Mobile Phone Managera i normalnie czyta mi telefon!!!!!!!!!!
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich!
    Problem z podłączeniem siemensa c65 za pomoca USB do komputera nie raz spędzał mi sen z powiek! Próbowałem wszystkiego tak jak koledzy opisywali i niestety nic. Dopiero po "wgłębieniu" się we własny komputer i poczytaniu troszke fachowej literatury dowiedziałem się ze płyty główne VIA standardowo nie obsługuja takiego portu USB i wgrywanie sterowników nic nie pomoze, komputer widzi prawidłowo zainstalowane urzadzenie ale płyta prawidłowo go nie wykrywa. Aby ten problem zniknął ( w moim przypadku to się sprawdziło) wystarczy zainstalować service pack do płyty czyli VIA 4in1
    dostepne w internecie za free
    Pozdrawiam i zyzcze wszystkim szybkiego rozwiazania problemu.
  • Poziom 1  
    Skoro telefon sie nie chce połączyć moze to oznaczać, ze sterowniki zostały źle zainstalowane. Odinstaluj wszystkie sterowniki i programy typu mpm i zresetuj kompa.
    Nastepnie wejdź w menu start- panel sterowania- wydajność i konserwacja - system - menadżer urzadzeń.
    W menadżerze urzadzeń rozwiń kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i we właściwosciach kolejnych koncentratorów USB sprawdź pod który port jest podpięty twój telefon (zakładka zasilanie). Port powinien wysukać twój sprzet jako nieznany. Jeżeli tak jest to prawym przyciskiem myszy rozwijasz meni i odinstalowujesz. po odinstalowaniu klikasz jeszcze raz na kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej - prawy przycisk myszt i skanuj w poszukiwaniu zmian sprzetu. Komputer znajdzie własciwy port usb i zapyta o sterowniki i wtedy wybierasz ręcznie folder ze sterownikami na dysku, które wcześniej zassałeś z netu ( pod XP, 98 itd) i wszystko powinno grać.
    Jezeli to nie pomogło to pobaw się z pomocą i obsługą techniczną w menu start wpisując hasło port usb lub odrazu Rozwiązywanie problemów związanych z instalacją kontrolerów USB. Jak tam nie znajdziesz pomocy tzn że poprostu masz rozwalony kabel.
    Powodzenia
  • Poziom 23  
    Ja mam następująca solucję na kabel USB aby zadziałał w MPM.
    Testowane na Siemens C75 oraz kabel FOOF (chip PL2303).

1. Instaluję MPM.
    2. Wchodzę do folderu programu MPM czyli np. C:\Program files\Mobile Phone Manager jest tam folder Driver
    wchodzę do USB-serial i jeśli instalowałem już sterowniki to wybieram DRemover.
    3. restartuję kompa, jeszcze raz ten sam folder ale teraz plik: Setup i instaluja się stery, jeśli jest wszystko ok i instalacja się zakończy powinno coś się zmienić:

Teraz podłaczamy kabel USB i winda Xp wykrywa nam go jako kabel USB Siemens u mnie DCA-500.

Właczam MPM chwilkę czekam i telefon jest już wykryty i śmiga elegancko.....
  • Poziom 24  
    Podłącz kabel do komputera i do telefonu, później z klawiatury telefonu wprowadź *#06#, wyświetli Ci się IMEI, dajesz więcej i jedziesz na koniec listy, napisz co masz koło pozycji Acc.
  • Poziom 2  
    hm, po dwukropku jest napisane "none".
  • Poziom 24  
    Hmm a nie wiesz czy ten kabel jest na Profilicu ?
  • Poziom 2  
    Przepraszam za moją niewiedzę, ale... co to jest? ^^"
  • Poziom 24  
    Chip we wtyczce, tak łopatologicznie mówiąc. Spróbuj z tymi sterownikami.
    http://siemens4u.co.ua/infusions/downloadfront/readownload.php?download_id=4&download_url=4
    Zainstaluj, wjedź w Panel Sterowania, System, Manager Urządzeń i tam powinien być sprzęt z takim zółtym znakiem zapytania kliknij na niego i spróbuj zaktualizować sterownik. Na początek spróbuj automatem jak nie znajdzie ręczenie naprowadź. Powiedz, czy Ci wykryje sprzęt, czy nie.
  • Poziom 24  
    Ale kontroler Raid do dysku się odnosi, nie masz innego urządzenia ?
  • Poziom 2  
    Wielkie dzięki!!!
    Wystarczyło jeden programik zainstalować i tyle chodzi o mpm ;)
  • Poziom 1  
    Witam, zainstalowałem kabel, przesyłałem dzwonki apliakcje itp. lecz po 20min rozłączyło mnie i wyskoczył komunikat z awarią nieznanego urządzenia podłączonego do USB CO Z TYM ZROBIĆ?

Komputer:
    system: windows XP SP2

Telefon
    siemens c75

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam taki kłopot, żadne ze sterów mi nie pasują mam kabel dca-540
    i siemensa cx65. Jeszcze sprawdzę bo kiedyś działało ale miałem reinstalke systemu :cry:
  • Poziom 23  
    Skoro masz DCA-540 to sterowniki PL2303 odpadają, bo one są przeznaczone do DCA510. Spróbuj zainstalować te z MPM. Jeżeli masz jakiś konflikt to w MPM\Drivers\ jest folder USB remove i usuń sterowniki, a następnie podłacz kabel z telefonem, i instaluj te dostarczone z programem.
  • Poziom 10  
    Ej mam pytanie bo tu macie tylko programy do c65 a potrzebuje do cx65 macie takie?
  • Poziom 23  
    Po pierwsze netetykieta jakaś obowiązuje, a nie EJ

a po drugie ten prgram działa (MPM) z każdym siemensem, wkońcu to program od producenta telefonu.