Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra32 + przekaźnik do odłączenia bramy garażowej

06 Sty 2011 23:36 1778 7
  • Poziom 9  
    Witam.

Posiadam instalację Integra32 + ekspander wyjść + moduł ROPAM + ekspander INT RX.
    Instalator sprytnie podłączył mi INT-RX + przekaźnik tak że z pilota podaję napięcie na przekaźnik zwierając obwód mechanizmu bramy i podnoszę/opuszczam ją.

Chciałbym uniemożliwić podnoszenie/opuszczanie bramy w momencie gdy alarm jest uzbrojony. Pomyślałem że zaprogramuję wyjście integry na "zasilanie w czuwaniu", podłącze je do kolejnego przekaźnika, który po otrzymaniu napięcia rozewrze mi styki (wpięte w obwód do bramy podłączony do pierwszego przekaźnika).

Problem w tym że nie mam już dostępnych wyjść wysoko-prądowych a nisko-prądowe nie są w stanie 'zasilić' przekaźnika. Czy są dostępne inne przekaźniki które zadziałają z wyjściami nisko-prądowymi, czy może obsłużyć to jakoś inaczej?

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 18  
    Poczytaj w wyjściach "suma logiczna" powinno dużo pomóc
    można trochę pokombinować i masz załatwione
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    faktycznie znalazłem typ wyjścia "suma logiczna". nie wiem czy dobrze interpretuje opis, wyjście nr 7 chciałem skonfigurować "zasilanie w czuwaniu", tak więc powinienem wybrać jako 7 "suma logiczna" z wejść 8 (zasilanie w czuwaniu) + 2 (brama garażowa)?
  • Poziom 17  
    Kolego ja poszedłbym inna drogą. Jak dobrze zrozumiałem otwierasz brame z pilota a gdy masz alarm uzbrojony nie chcesz.
    Ja zrobiłbym to w ten sposób bez dodatkowych przekaźników.

wyjście 7 - iloczyn logiczny wyjść 8,2
    wyjście 8 - wskaźnik czuwania z negacją
    wyjście 2 - brama garażowa
  • Poziom 9  
    piszesz o wykorzystaniu 8, ale aktualnie wygląda to u mnie tak:
    2 - sterowanie bramą
    8 - zasilanie w czuwaniu (podaje ten sygnał na wejście ROPAM przez co mogę SMSem sprawdzić czy alarm jest UZBR/ROZBR)

7 - (wolne) chciałem użyć do odłączenia sterowania bramą w czuwaniu
  • Poziom 18  
    tommy3112 napisał:
    piszesz o wykorzystaniu 8, ale aktualnie wygląda to u mnie tak:
    2 - sterowanie bramą
    8 - zasilanie w czuwaniu (podaje ten sygnał na wejście ROPAM przez co mogę SMSem sprawdzić czy alarm jest UZBR/ROZBR)

7 - (wolne) chciałem użyć do odłączenia sterowania bramą w czuwaniu

Naprawdę przy Twojej wiedzy daj zarobić instalatorowi.
    Pomyśl co za różnica czy wykorzystasz 8 10 czy 15 wyjście, da się tylko trzeba trochę pomyśleć.
  • Poziom 17  
    Jeżeli masz jeszcze jakieś wolne wyjście x możesz zrobić to tak:

2 - iloczyn logiczny wejść 7,x
    7 - wskaźnik czuwania z negacją
    x - sterowanie bramą
  • Poziom 19  
    tommy3112 napisał:
    Witam.
    ........Problem w tym że nie mam już dostępnych wyjść wysoko-prądowych a nisko-prądowe nie są w stanie 'zasilić' przekaźnika. Czy są dostępne inne przekaźniki które zadziałają z wyjściami nisko-prądowymi, czy może obsłużyć to jakoś inaczej?

Pozdrawiam

Nie wiem czemu uważasz że wyjscie niskoprądowe nie jest w stanie obsłużyć przekaźnika ? Obciążalność tych wyjść to max. 50mA. Jest to wartość znacznie przewyższająca pobór prądu cewki miniaturowego przekaźnika. Trzeba tylko pamiętać o zabezpieczeniu przeciwprzepięciowym za pomocą diody.