Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

załączanie / wyłączanie przekaźnika przez wifi

07 Sty 2011 02:27 2652 4
  • Poziom 10  
    witam,
    posiadam obracaną kamerę wifi która monitoruje pomieszczenie magazynowe. Mam do niej dostęp przez internet więc mogę z dowolnego miejsca na ziemi ją podglądać i nią sterować.

Oprócz poruszania kamerą chciałbym również móc zapalać światła w pomieszczeniu.
    Skoro mogę sterować kamerą to i światło chyba da radę załączyć...

Zna ktoś jakiś najprostszy sposób takiego załączania ?

ostatecznie kupię tanią kamerkę wifi (150 zł) i przerobię ją na przekaźnik do załączania świateł.....

A może są jakieś inne urządzenia wifi które łatwiej będzie przerobić na taki przekaźnik ?

google na ten temat milczy...

dzięki z góry za wszelkie pomysły ;)
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    A może tak:
    1. W momencie poruszenia kamerą na jej silniku pojawia się napięcie. Wykorzystaj to napięcie do sterowania przekaźnikiem z czasówką ( np. wyłącznik schodowy - to uruchomi Ci podświetlenie na np. 5 minut.
    2. W lewym (lub górnym) skrajnym położeniu kamery daj przycisk "zapal światło" a w prawym (lub dolnym) skrajnym "zgaś światło" - komutację wykonaj na przekaźniku z podtrzymaniem. Wtedy ruchami kamery będziesz sterował oświetleniem bez ingerencji w jej elektronikę. Prosto i tanio.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Drugie rozwiązanie dobre jako że nie chciałbym zapalać światła w dzień (ok 1200w)

dwa warianty:
    1. Użyje jakis włącznik/przekaźnik bistabilny aby jedno naciśniecie zapalało a drugie gasiło.
    2. albo tylko włącznik czasowy (np każde włączenie na 5 min)

Jakaś podpowiedź co do takiego włącznika/przekaźnika ?
    Które rozwiązanie prostsze/tańsze ?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Do obrotowej podstawy kamery zamocuj kawałek blaszki, która przy odpowiednim skrajnym położeniu naciśnie dowolny mikrowyłącznik. Jego naciśnięcie uruchomi wyłącznik schodowy, na którym ustawisz sobie czas świecenia lamp. Schemat podłączenia wyłącznika schodowego jest zazwyczaj dodawany do każdej sztuki w instrukcji obsługi.
  • Poziom 10  
    I to jest strzał w dziesiątkę !
    Kupiłem wyłącznik schodowy z regulowanym czasem a do niego dokupię jutro krańcówkę która będzie go załączać przy odpowiednim wychyleniu kamery.

dzięki wielkie