Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podtrzymanie dla Atmel AT89C2051

12 Paź 2004 21:35 1038 2
  • Poziom 23  
    Potrzebuję zrobić podtrzymanie akumulatorowe do kitu
    http://www.nordelektronik.pl/ne/ne2019.htm
    całośc jest na w/w procku tylko nie wiem jaki akumulator zastosować i jak rozwiązać problem podtrzymania,żeby przy zasilaniu z akumulatora nie swiecił się wyswietlacz i nie były sterowane przekaźniki...mam pomysł na dodatkowym przekaźniku ,który by rozłączał niepotrzebne elementy,ale może jest jakieś prostsze rozwiązanie?

Dodam że nie znam się na tych układach i nie wiem czy po zaniku zasilania ma on nie trzymać ustawień czy nie...
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    Witam

Nie znam układu i nie wiem czy posiada on funkcję zapamiętywania pomiarów przy odłączeniu zasilania, ale wnioskuję, że tobie na tym właśnie zależy. Najprościej jest znaleźć wspólne anody (lub katody) wyswietlaczy i odłączać je przez wspomniany przekaźnik. To samo tyczy się zasilania cewek przekaźników.
    Jeżeli wartość zliczona zapamiętywana jest tylko w mikrokontrolerze (bez udziału zewnętrznych rejestrów itp) to można zrobić osobne (buforowane) zasilanie mikrokontrolera.
    Podstawą jest schemat - bez niego można wymyslać wodotryski :D

:sm19:
  • Poziom 23  
    Oki rozjaśnię temat :
    Urządzonko taktuje zaprogramiwane czasy z odpowiednimi przerwami do sterowania innych kilku odbiorników,nie dostałem schematu,problem jest taki że nie bardzo mogę to tak sobie dla zabawy rozbebeszyć i się bawić w zgadywanki ;( .osobiście myślę nad przecięciem zasilania do samego procka i podpięciem AQ do 20 nogi jego zasiania,w momencie zaniku sieci przekaźnik rozłączy się i odetnie wyświetlacze i przekaźniki.Chodzi tylko o zapamiętanie zaprogramowanych taktów-wyświetlacze i przekaźniki wtedy nie muszą pracować.Całość ma przetrzymać jedną noc bez zasilania - więc muszę wstawić albo większy AQ na który nie ma tam miejsca ;( ,albo wykombinować coś o czym wyżej wspomniałem.Jak już będę miał plan jak to zrobić to dostanę ok. 1 godz. czasu i musi się udać bo jak nie to będzie zadyma ;(.
    Jeżeli ktoś zna ten układ prosiłbym o jakieś wskazówki-na razie robię to wszystko w domyśle...

ERRATA :
    Sorki ,troszkę namieszłem : po pierwsze nie podałem dobrego linka,właściwy jest tutaj
    http://www.nordelektronik.pl/ne/ne2001.htm
    (poprzedni link jest właśnie zastosowany jako odbiornik tych impulsów)
    Niepotrzebnie też wmieszałem w to wszystko dodatkowy przekaźnik - przecież wystarczy dioda separująca od reszty układu i tak zrobiłem,ale efekt był nie bardzo odpowiedni bo miałem do dyspozycji AQ 3,6V i nie dał rady podtrzymać ustawień,więc muszę zastosować taki na 4,8V ... do tego nie wiem ile taki układzik pobiera prądu i jakiej pojemności zastosować żeby wytrzymał conajmniej 8 godz.

SIEKIERA_666
    Dzienx za kontakt na GG właśnie w ten sposób - przez diodę testowałem,ale nie udało się jak opisałem wyżej...btw-nie odpisywałem bo byłem w pracy.