Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Turbo Pascal] Odczytywanie wartości zmiennej w pkt x,y

dzeejj 07 Sty 2011 12:00 1325 5
  • #1 07 Sty 2011 12:00
    dzeejj
    Poziom 2  

Witam. Mam pewien problem i jednoczesnie pytanie.
    Czy można za pomocą prostej komendy odczytać wartość zmiennej znajdującej się w określonym punkcie o współrzędnych np. 1,7?

Sytuacja wygląda tak, że pierwsza wartośc tablicy (1) wyświetla się w punkcie o współrzędnych właśnie x=1 y=7 (1,7). Teraz chciałbym odczytać wartość tej zmiennej i sprawdzić czy rzeczywiście równa jest 1.
    Jest to możliwe do zrobienia?

Z góry dziękuję

0 5
  • #2 07 Sty 2011 12:02
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Chodzi o już wyświetloną na ekranie zmienną ?!? Czy o zmienną znajdującą się w tablicy ?

0
  • #3 07 Sty 2011 12:13
    dzeejj
    Poziom 2  

Na ekranie wyświetlona jest już tablica zawierająca wartości. I myślałem żeby punktowi w którym znajduje się dana wartość przypisać jakby zmienną a i sprawdzić czy równa sie ona pożądanej wartości.

0
  • #4 07 Sty 2011 12:20
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

No to życzę powodzenia !
    Jest to możliwe, można odczytać poszczególne znaki z bufora ekranu, w trybie tekstowym, ale...
    1. Jest to bardzo ciężko zrobić...
    2. To kompletnie nie ma sensu...
    Skoro wyświetliłeś tę wartość, to po co chcesz sprawdzać czy wyświetliła się poprawnie ? Masz moje słowo, że tak :)
    Napisz może, co dokładnie chcesz osiągnąć, bo na razie to kompletnie nie ma sensu.

0
  • #5 07 Sty 2011 12:27
    dzeejj
    Poziom 2  

Może napiszę prosto: mam do zrobienia grę kółko i krzyżyk i chcę sprawdzić czy padła wygrana (czy w wierszu /przekątnej są same X czy O) ;-) Może tak będzie prościej

0
  • #6 07 Sty 2011 12:34
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Prościej i ma to większy sens :)
    Nie ma kompletnie sensu sprawdzanie tego co masz na ekranie, jeżeli zawartość masz już w tablicy.
    Sprawdzaj wartości w tablicy, a następnie (albo przed sprawdzeniem) wyświetlaj je na ekranie. Nie ma sensu sprawdzanie czy wyświetliły się poprawnie - to możesz zobaczyć gołym okiem :)

0