Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw do 800zł FOXCONN. Czy to jest dobry wybór?

07 Sty 2011 13:15 1222 12
  • Poziom 9  
    Witam przymierzam się do kupna nowych częsci do kompa mianowicie planuje kupic: procka AMD II X4 640 4x3000.
    płyta główna: FOXCONN A74ML-K
    pamięć: KINGSTON DDR3 2 GB/1600MHz CL.9
    zasilacz: CHIEFTEC&DELTA 500W GPS-500AB
    karta grafiki narazie zintegrowana (brak funduszy)
    czy to jest dobry wybór?? czy może w kwocie 800zł coś lepszego mozecie polecić??
  • Poziom 42  
    Ta płyta jest na AM2+ więc odradzam. Lepiej wziąć coś takiego Link i do tego 2GB DDR3 1333MHz Geil (Kingston marnie w testach wypadają). Ta płyta nie ma zintegrowanej karty graficznej, ale lepiej posiedzieć na starym komputerze dłużej i mieć pewność, że wszystkie podzespoły są dobrej jakości i możliwie tanie. Na upartego możesz nawet pożyczyć czy zakupić jakąkolwiek kartę graficzną na PCI-E tymczasowo.
  • Poziom 9  
    myślałem ze kingstone jedne z lepszych dzięki za info, a co do tej płyty czy bez problemu jestem w stanie podkręcić procesor?? zasilacz będzie dobry??
  • Poziom 42  
    Na początek radzę poczekać na starym komputerze. Kupowanie płyty z zintegrowaną kartą się nie opłaca. Ze zintegrowaną coś takiego Link. Jednak będzie to gorsza płyta od tej, którą podałem wyżej.
  • Poziom 26  
    jedno mogę poradzić, bierz kostki 1333 bo różnicy nie zobaczysz

Gigabyte GA-MA74GMT-S2 s.AM3
    AMD Athlon II x3 450 s.AM3 BOX

to jest najtańsza płyta jaką znalazłem z grafiką niby często kupowana na proline)

i taki procek dosyć mocny i z możliwoscią odblokowania rdzenia
    moim zdaniem lepiej dozbierać i nie brać plyty z zintegrowanągrafiką

ale to tylko moje zdanie

+

może cos takiego

Asus M4A78LT-M LE 760G s.AM3
  • Poziom 9  
    rozumiem w takim razie poczekam i nie będe kupować płyty z grafą. Możesz mi wytłumaczyć różnice między AMD II X4 640 4x3000 a AMD Athlon II x3 450 s.AM3 czytałem że można odblokować ale w niektórych przypadkach nie pracował stabilnie....
  • Poziom 42  
    Konstrukcyjne te procesory to dokładnie to samo. W X3 w procesie produkcyjnym został wyłączony jeden rdzeń, bo widać wypadł nie w 100% sprawnie. Tak powstają Athlon X3 i Phenom X2. Jeżeli rdzeń jest jednak sprawny w niemal 100% to można go odblokować i będzie działał prawidłowo. Informacje o dobrych rewizjach znajdziesz przy pomocy google.
  • Poziom 9  
    ok poczytam teraz tylko pytanie czy jest jakieś ryzyko związane z odblokowaniem i jakie mogą być tego negatywne skutki i czy bo odblokowaniu bedzie lepszy od mojej propozycji czy taki sam tyle że za mniejszą kase??
  • Poziom 20  
    Jeśli ci się śpieszy możesz pokosić się o taki zestaw:
    Procesor:
    AMD Athlon II X3 445 /3.1GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/
    269 zł

Płyta główna:
    AsRock 880GXH/USB3 /AMD 880G/
    310 zł

Pamięć RAM:
    Geil 2GB 1333MHz CL9 Value
    85 zł

Zasilacz:
    Tacens RADIX IV 450W
    149 zł
  • Poziom 9  
    Panowie a co powiecie na to:
    proesor: AMD Athlon II X3 445 BOX
    płyta: Gigabyte GA-MA770T-UD3
    pamięc: GoodRam DDR3 2GB 1333MHz CL9
    zasilacz: Corsair CMPSU-430CXEU - 430W
  • Poziom 20  
    Jedynie płyta główna nie posiada zintegrowanej grafiki.
  • Poziom 9  
    tak wiem zapomniałem dopisać koledzy poradzili na forum żeby lepiej kupic płyte bez graf wiec poczytałem trochę w necie i zostane przy tej płycie (karte już mam ):) szału nie robi ale jest geforce 8500gt. a jak reszta podzespołów co sądzicie brać?? jesli tak to jutro po to jade. Czy zasilacz wystarczy jak bym chciał podkręcac??