Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw do 800zł FOXCONN. Czy to jest dobry wybór?

sokus190 07 Jan 2011 13:15 1303 12
    sokus190
    Level 10  
    Witam przymierzam się do kupna nowych częsci do kompa mianowicie planuje kupic: procka AMD II X4 640 4x3000.
    płyta główna: FOXCONN A74ML-K
    pamięć: KINGSTON DDR3 2 GB/1600MHz CL.9
    zasilacz: CHIEFTEC&DELTA 500W GPS-500AB
    karta grafiki narazie zintegrowana (brak funduszy)
    czy to jest dobry wybór?? czy może w kwocie 800zł coś lepszego mozecie polecić??
    daavid117
    Level 42  
    Ta płyta jest na AM2+ więc odradzam. Lepiej wziąć coś takiego Link i do tego 2GB DDR3 1333MHz Geil (Kingston marnie w testach wypadają). Ta płyta nie ma zintegrowanej karty graficznej, ale lepiej posiedzieć na starym komputerze dłużej i mieć pewność, że wszystkie podzespoły są dobrej jakości i możliwie tanie. Na upartego możesz nawet pożyczyć czy zakupić jakąkolwiek kartę graficzną na PCI-E tymczasowo.
    sokus190
    Level 10  
    myślałem ze kingstone jedne z lepszych dzięki za info, a co do tej płyty czy bez problemu jestem w stanie podkręcić procesor?? zasilacz będzie dobry??
    daavid117
    Level 42  
    Na początek radzę poczekać na starym komputerze. Kupowanie płyty z zintegrowaną kartą się nie opłaca. Ze zintegrowaną coś takiego Link. Jednak będzie to gorsza płyta od tej, którą podałem wyżej.
    Kosa1337
    Level 26  
    jedno mogę poradzić, bierz kostki 1333 bo różnicy nie zobaczysz

Gigabyte GA-MA74GMT-S2 s.AM3
    AMD Athlon II x3 450 s.AM3 BOX

to jest najtańsza płyta jaką znalazłem z grafiką niby często kupowana na proline)

i taki procek dosyć mocny i z możliwoscią odblokowania rdzenia
    moim zdaniem lepiej dozbierać i nie brać plyty z zintegrowanągrafiką

ale to tylko moje zdanie

+

może cos takiego

Asus M4A78LT-M LE 760G s.AM3
    sokus190
    Level 10  
    rozumiem w takim razie poczekam i nie będe kupować płyty z grafą. Możesz mi wytłumaczyć różnice między AMD II X4 640 4x3000 a AMD Athlon II x3 450 s.AM3 czytałem że można odblokować ale w niektórych przypadkach nie pracował stabilnie....
    daavid117
    Level 42  
    Konstrukcyjne te procesory to dokładnie to samo. W X3 w procesie produkcyjnym został wyłączony jeden rdzeń, bo widać wypadł nie w 100% sprawnie. Tak powstają Athlon X3 i Phenom X2. Jeżeli rdzeń jest jednak sprawny w niemal 100% to można go odblokować i będzie działał prawidłowo. Informacje o dobrych rewizjach znajdziesz przy pomocy google.
    sokus190
    Level 10  
    ok poczytam teraz tylko pytanie czy jest jakieś ryzyko związane z odblokowaniem i jakie mogą być tego negatywne skutki i czy bo odblokowaniu bedzie lepszy od mojej propozycji czy taki sam tyle że za mniejszą kase??
    Nyges
    Level 20  
    Jeśli ci się śpieszy możesz pokosić się o taki zestaw:
    Procesor:
    AMD Athlon II X3 445 /3.1GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/
    269 zł

Płyta główna:
    AsRock 880GXH/USB3 /AMD 880G/
    310 zł

Pamięć RAM:
    Geil 2GB 1333MHz CL9 Value
    85 zł

Zasilacz:
    Tacens RADIX IV 450W
    149 zł
    sokus190
    Level 10  
    Panowie a co powiecie na to:
    proesor: AMD Athlon II X3 445 BOX
    płyta: Gigabyte GA-MA770T-UD3
    pamięc: GoodRam DDR3 2GB 1333MHz CL9
    zasilacz: Corsair CMPSU-430CXEU - 430W
    Nyges
    Level 20  
    Jedynie płyta główna nie posiada zintegrowanej grafiki.
    sokus190
    Level 10  
    tak wiem zapomniałem dopisać koledzy poradzili na forum żeby lepiej kupic płyte bez graf wiec poczytałem trochę w necie i zostane przy tej płycie (karte już mam ):) szału nie robi ale jest geforce 8500gt. a jak reszta podzespołów co sądzicie brać?? jesli tak to jutro po to jade. Czy zasilacz wystarczy jak bym chciał podkręcac??