Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips Philishave C281 - czy to może być rozładowany aku. ?

Lord_Laava 07 Sty 2011 13:43 4687 3
  • #1 07 Sty 2011 13:43
    Lord_Laava
    Poziom 9  

Witam,

Dzisiejszego ranka spotkało mnie rozczarowanie podczas golenia. Maszynka do włosów przestała wykonywać spełniać swoja powinność.

- sądziłem, że to rozładowany akumulatorek ale po podłączeniu zasilacza (dioda LED się pali) w dalszym ciągu nie działa. (Teraz w pracy od 6 godzin się ładuje i też bez efektu)
    - sprawdziłem miernikiem napięcia zasilacza i jest ok (4,42V).
    - maszynka podłączona do zasilacza (dioda LED się pali), po przełączeniu przełącznika na maszynce w tryb ON (dioda gaśnie), a maszynka nie działa.

Sprawdzałem miernikiem akumulatorek, no niby jest 1,4V ale już na wyprowadzeniach kabli do silniczka obracającego nożami brak :(

Proszę o pomoc, instrukcję.

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
    Jacek

• Pomocny post
    #2 09 Sty 2011 22:22
    Adam-T
    Poziom 37  

A sprawdzałeś wyłącznik? Może w nim tkwi problem.

Pozdrawiam
    Adam

• #3 11 Lut 2011 15:24
    Jdsoul
    Poziom 23  

Nie wiem czy to ci pomoże ale rzuć okiem na opis procedury oceny sensowności naprawy podobnej golarki na bazie modelu HQ 6813.
    Philips stosuje tanie silniczki 1,5 V z szczotkami brązofosforowymi, jeśli taki masz w swojej to możesz już golarkę puścić na aukcję jako uszkodzoną. Naprawa polega na wymianie całego silnika, ale może to też być sam akumulatorek ?!?

http://www.zaradni.pl/porada/4942,jak_rozebrac_niedzialajaca_akumulatorowa_golarke_philishave

• #4 26 Mar 2011 12:46
    Lord_Laava
    Poziom 9  

Tak jak napisał Adam

Uszkodzeniu uległ przełącznik suwakowy. Spiąłem to na sztywno kabelkami i maszynka teraz cały czas działa.
    Dzięki serdeczne wiszę piwko :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME