Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacji głośności w wieży i komputerze jednym pokrętłem

07 Sty 2011 14:52 2218 18
  • Poziom 8  
    Witam mam podłączone wieże Panasonic SA-AK210 i głośniki Creative SBS560 do komputera. W obu urządzeniach muszę osobno ustawiać głośność. Co zrobić żeby regulować głośność tych dwóch urządzeń jednocześnie pokrętłem od głośników komputerowych ?
  • Poziom 15  
    Aby regulowac głośnosć urządzeń audio z poziomu komputera należy je podłączyć do odpowiednich wejść audio karty dźwiękowej. Następnie sumą regulacji głośności ustawiasz poziom ogólny wejsć.
  • Poziom 8  
    Wieże i głośniki mam podpięte pod zielone wejście na karcie dzwiękowej. Jak mam ustawić żeby oba urządzenia obsługiwać jednym pokrętłem od głośności ?
  • Poziom 15  
    Musisz wieżę podpiąć pod wejscie liniowe karty dźwiękowej tj. z tego co pamiętam czerwone(różowe) opisane powinno być. Potem na panelu ustawienia dzwięku na kompie zaznaczsz line in suwak na max. Głośniki pozostają tam gdzie są pod"zielonym" i gotowe.
    PS. Oczywiście z wieży musisz mieć wyjście dzwiąku np. słuchawkowe, potrzebny bedzie zatem kabel jack-jack 3,5 mm.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    hirsh napisał:
    Musisz wieżę podpiąć pod wejscie liniowe karty dźwiękowej tj. z tego co pamiętam czerwone(różowe)

Wyjście liniowe jest koloru zielonego, a różowe to wejście na mikrofon.
  • Poziom 8  
    Wieża jest podpięta przez wejście AUX
  • Poziom 21  
    Tak wiem mam nawet takie same głośniki :) a pewnie chciałbyś regulować wszystko tym wygodnym potencjometrem przy głośnikach tak ?
  • Poziom 8  
    właściwie na odwrót chciałbym regulować wszystko pokrętłem od głośników.
  • Poziom 15  
    ^Rachel napisał:
    hirsh napisał:
    Musisz wieżę podpiąć pod wejscie liniowe karty dźwiękowej tj. z tego co pamiętam czerwone(różowe)

Wejście liniowe jest koloru zielonego, a różowe to wejście na mikrofon.

Od kiedy to zielone to wejście liniowe?
  • Poziom 21  
    przepraszam, wyjście liniowe jest zielone. rysunek wszystko wyjaśnia :

Regulacji głośności w wieży i komputerze jednym pokrętłem

lgajos1 napisał:
    właściwie na odwrót chciałbym regulować wszystko pokrętłem od głośników.

Tak tym czarnym wiem :) tylko teraz nam się pojawia problem, albo będziesz musiał wymienić te czarne " pokrętło od głośników " ( potencjometr ), albo zrobić z wyjścia AUX mono i wtedy dać je na potencjometr, gdzie dochodzi kabelek od zielonej wtyczki.
  • Poziom 8  
    Skąd wziasc taki potenciometr ewentualnie czy jest jeszcze jakiś inny sposób bez kombinowania?
  • Poziom 30  
    Czy chcesz osiągnąć coś w rodzaju kina domowego, jeśli tak to podłącz głośniki i wierze odpowiednio do wyjść rear (tył) i front (przód ). Ustaw odpowiednio głośność na wieży i głośnikach a całość reguluj z poziomu komputera. Każda karta dźwiękowa ma możliwość konfiguracji na cztery głośniki. Sam tak kiedyś robiłem i po odpowiednim ustawieniu nawet fajnie grało. Z twoją wiedzą nie bawił bym się w żadne przeróbki jeśli nie chcesz zniszczyć sobie sprzętu.
    PS To jest właśnie sposób bez kombinowania.
  • Poziom 8  
    Aha czyli z tego co zrozumiałem nie da sie tych urządzeń kontrolować pokrętłem , tylko z poziomu komputera.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    lgajos1 napisał:
    Aha czyli z tego co zrozumiałem nie da sie tych urządzeń kontrolować pokrętłem , tylko z poziomu komputera.

Bez przebudowy sie nie da - żeby regulować potencjometrem z głośników musiałbyś sygnał dla wieży pobrać z głośników gdzieś za potencjometrem.
  • Poziom 8  
    A dało by się ustawić w ten sposób żeby potenciometrem od głośników regulować głośność suwaka w komputerze ?
  • Poziom 30  
    Coś ty się tak uparł na to "pokrętło". Kup sobie najtańszą mysz bezprzewodową i będziesz miał "pokrętło" i do tego zdalnie.
  • Poziom 8  
    Chodzi o wygodę dla przykładu włączam jakąś grę chcę sobie pod głosić to muszę grę zminimalizować i dopiero suwakiem sobie głośność ustawić.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    lgajos1 napisał:
    Chodzi o wygodę dla przykładu włączam jakąś grę chcę sobie pod głosić to muszę grę zminimalizować i dopiero suwakiem sobie głośność ustawić.

To sugeruję nabyć sobie klawiaturę z przyciskami do regulacji głośności.