Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pług wirnikowy czy się opłaca.

07 Sty 2011 16:55 8934 13
  • Poziom 24  
    Witam na youtube jest sporo filmów z pługiem wirnikowym np do c330 lub c360 ludzie sobie sami zrobili i na zimę taki pojazd jak znalazł bo u mnie to jest niekiedy tak zawiane że straż nie pomaga i trzeba czekać i z tydz na odśnieżanie.W tym jest taki problem że nie mam żadnego ciągnika i chciałem zrobić z ciągnika sam ale one nie maja wałka WOM i teraz pytanie czy ktoś wie i z czego można taki pług zrobić jeśli tak to czekam na jakąś pomoc.pozdr
  • Poziom 30  
    Jeżeli ma służyć tylko do odśnieżania,to taka konstrukcja może prze drożyć gotowy pług wirnikowy.
  • Poziom 24  
    Czemu gotowy to niech mi kolega pokaże ile kosztuję gotowy +jakiś ciągnik do tego moje pytanie jest takie właśnie jak zrobić coś takiego bez potrzeby kupowania ciągnika bo jeżeli nie będzie żadnego sposobu to sobie kupię taka małą odśnieżarkę ale ona zda tylko egzamin na podwórzu.
  • Poziom 30  
    Pług wirnikowy czy się opłaca.
    To tak na szybko więc nie zbyt dokładnie.Należy jeszcze zespawać mechanizm różnicowy w zespolonej ze silnikiem skrzyni biegów aby moc była przekazywana na obie półosie.Jeżeli masz odrobinę wiedzy w temacie mechaniki to ten rysunek powinien wystarczyć.
  • Moderator Samochody
    A powiedz może jak wyobrażasz sobie w tym swoim "samie" przeniesienie minimum 10KM mocy mechanicznej na ten pług wirnikowy? WOM-u nie masz, napęd elektryczny odpada, hydrauliczny pewnie będzie zbyt drogi, więc?
  • Poziom 30  
    A kogo Pan moderator pyta że zapytam?
  • Poziom 24  
    No ja tylko zadałem pytanie czy jest możliwość jeżeli nie ma to proszę o zamkniecie tematu. Bo robienie czegoś co jest droższe niz już gotowe to sie nie opłaca to już bym wolał kupić władimira t-25 bo widzę że bym na tym lepiej wyszedł
  • Poziom 31  
    Podłączę się /pod temat nie pod dziewuchę/, bo chciałbym poznać opinię innych użytkowników na temat mojej koncepcji /roomo proszę o porady, bo jak zauważyłem też lubisz pokombinować/ .
    Ma ciągnik ogrodniczy TZ4 do którego powoli „wciskam silnik 1,5D od isuzu. Silnik ma 50KM przy ok. 4000 obr/min. Aby było jak wciągniku oryginalnie chcę go skręcić na pompie do 2200 obr/min. Podpatrzyłem, że przy tych obrotach krzywe momentu i mocy są bliskie krzyżowania i uzyskuję moc ok. 25-30KM. Silnik ma oryginalnie koło pasowe z trzema bieżniami. Jedna służy do napędu alternatora i p-py wody, drugą chcę wykorzystać do napędu oryginalnej p-py oleju od ciągnika /hydraulika trzypunktowa/ natomiast na trzeciej bieżni chcę zamontować dodatkową p-pę oleju napędzającą silnik hydrauliczny służący jako przedni WOM. Właśnie pod ten WOM myślałem podłączać np. pług wirnikowy, szczotkę od zamiatania i co tam jeszcze popadnie. Jak myślicie? Czy to zda egzamin, ewentualnie jakie problemy mogą wystąpić? A może ktoś już coś podobnego wykombinował?
  • Poziom 19  
    toku74 napisał:
    Podpatrzyłem, że przy tych obrotach krzywe momentu i mocy są bliskie krzyżowania

Zależy jak sobie ustalisz skale osi, to odpowiednio Ci się krzywe "skrzyżują". Ten punkt jest absolutnie nieistotny w niczym.

toku74 napisał:
    natomiast na trzeciej bieżni chcę zamontować dodatkową p-pę oleju napędzającą silnik hydrauliczny służący jako przedni WOM. Właśnie pod ten WOM myślałem podłączać np. pług wirnikowy, szczotkę od zamiatania i co tam jeszcze popadnie. Jak myślicie? Czy to zda egzamin, ewentualnie jakie problemy mogą wystąpić? A może ktoś już coś podobnego wykombinował?

Pobrać np. 10kW czy 20kW takim paseczkiem jak do alternatora to nie lada wyzwanie. Jeżeli już chcesz kombinować to użyj do napędu tej pompy bieżni o jak największej średnicy.
  • Poziom 31  
    no właśnie dlatego pytam Was na forum. chodzi mi o krzywe dla optymalnej pracy silnika i w nim właśnie w tych okolicach się krzyżują. co do przekazania napędu na pompę to jednak chcę wykorzystać trzy bieżnie na raz, bo są jednakowej średnicy. jeden pasek napędza alternator, p-pę wody, pompę hydrauliczną oryginalną i dodatkową, którą napędzają kolejne dwa paski. zadziała to? czy pług wirnikowy szerokości ok. 120 cm potrzebuje ok. 15KM żeby miał odrzut na ok. 10metrów?
  • Poziom 31  
    no to guzik z mojego dumania. trzeba pozostać przy spychaniu. spych łatwiej zrobić, chyba że odśnieżać wirnikiem tyłem, tam jest wałek to z niego chyba pociągnie. jak uważacie?
  • Poziom 17  
    Zawsze opłaca się coś dla siebie zrobić, np: dla satysfakcji, dla odskoczni od spraw zawodowych, dla zabawy, itp. ja planuję dorobić do mego syzyfa pług wirnikowy, ponieważ mój traktorek jest za lekki by spychać na bok.
    http://www.youtube.com/watch?v=gTgfEO8i9DU
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1352007&start=60