Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[PS3 Slim] Nie czyta płyt BD, DVD, CD... laser?

mczaper 07 Jan 2011 17:15 5581 5
    mczaper
    Level 9  
    Witam,

Konsole którą posiadam to PS3 Slim, nie znam jej historii natomiast w momencie gdy do mnie trafiła, nie wciągała płyt i nie chciał się wgrać software. Obie te usterki udało się naprawić (problem polegał na źle podpiętej taśmie), natomiast pojawił się kolejny.

Po wgraniu softu i włożeniu nieważne jakiej płyty, konsola nie reaguje. Pojawi się przez chwilę w prawych górnym rogu ikonka, że "mieli" po czym następuje cisza... nie kręci się płytka, w menu brak widoku płyty.

Czy ktoś ma jakieś pomysły? Nie wydaje mi się aby problem był w laserze, gdyż gdyby tak było to powinna jakiś rodzaj płyt jednak czytać. Tym bardziej, że napęd ma dwa oczka (niebieski do BD i biały do DVD/CD).

Z góry dzięki za wszelką pomoc.
    michal591
    Level 9  
    Miałem podobny problem z moim ps3 tylko że ja miałem wersje fat.Jest to wina lasera najprawdopodobniej będzie trzeba wymienić.Pozdrawiam
    mczaper
    Level 9  
    Nom i już tak zrobiłem nie czekając na odp. Zamówiłem laser, czekam na dostarczenie. Dam znać czy wymiana pomogła.

Pozdrawiam
    _Marian_
    Level 14  
    Może być padnięty sterownik lasera i wtedy też nie będzie czytało płyt.
    krystianek1992
    Level 10  
    Znajomy tez mial taki problem... wymiana lasera pomogła :)
    mczaper
    Level 9  
    Sprawa rozwiązana, wymiana lasera załatwiła problem :) Wszystko działa cacy. Temat można zamknąć.