Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

uszkodzony aparat kodak m320

07 Jan 2011 17:15 2026 4
  • Level 9  
    Witam serdecznie, posiadam aparat kodak easydhare m320 kupowany na allegro, i po jakimś miesiącu używania zaczął się problem. Gdy nacisnę przycisk on/off to na ekraniku pojawia się logo firmy Kodak wysówa się obiektyw i po sekundzie się wsówa i aparat się wyłącza. Trwa to około 3 sekund. I tak na okrągło. Próbowałem wyczyścić go (rozebrałem na drobny mak i wyczyściłem) i nic. Proszę o jakieś sugestie, może ktoś z was miał taki problem? ile to będzie kosztowało, mogę to sam zrobić, opłaca się?
  • Level 31  
    Jak bym obstawiał wymianę baterii na nową, mam Canona, który zachowuje się identycznie jak baterie są na wyczerpaniu. Jeżeli bateria ma już swoje lata to nawet jeżeli pokazuje, że jest pełna to bym jej nie wierzył :)
  • Level 31  
    Do czyszczenia AF - zablokowany. Czasem wystarczy lekko pokręcić ośką silniczka - widać ją bez rozbierania obiektywu.
  • Level 9  
    Bateria chyba odpada, lecz nie zaprzeczam iż 2 miesiące temu kupiłem nową, lecz podróbkę. Ma to jakiś związek z usterką? Spróbóję jeszcze raz naładować baterię na "fula" i zobaczymy co z tego wyjdzie. Dam jeszcze dziś znać.

Dodano po 6 [minuty]:

Jeszcze jodno, gdy aparat podłącze do kabla USB to na kompie mogę oglądać zdjęcia i w ogóle ale gdy wyjmę to dalej to samo

Dodano po 10 [minuty]:

Aparat się już w ogóle nie uruchamia. Próbowałem od znajomej na aukmulatorku i nic...

Proszę uzupełnić tytuł postu- zgodnie z regulaminem pkt.11 Zmienić treść możesz za pomocą przycisku "zmień " po prawej stronie postu.
    [dzimi]
  • Level 31  
    Daję koledze konkretne rozwiązanie, to typowa usterka w tym modelu obiektywu i dokładnie tak się objawia. Ale oczywiście jak kto woli jeśli są podejrzenia do akumulatorka to proszę zasilić aparat z zewnętrznego gniazda +5V i wątpliwości prysną.