Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompletny Sprzęt nagłaśniający 6000zł

calcio23 07 Sty 2011 17:26 3787 27
  • #1 07 Sty 2011 17:26
    calcio23
    Poziom 9  

Jak w temacie chciałbym złożyć sobie kompletny zestaw w skład w którego wchodziłyby :

końcówka mocy
    kolumny + stojaki
    mikser
    odtwarzacz - tu nie wiem czy lepiej byłoby grać z laptopa którego posiadam czy kupić odtwarzacz jak tak to jaki ?????
    + oczywiście mikrofon , jakieś oświetlenie typu stroboskop itp, kable,

na to wszytko mam do wydania 6000zł

trochę czytałem forum i wyszło że z końcówek brałbym pod uwagę TA 1050 lub TA1400 , co do głośników to myślałem coś o LDM lub pochodnych

może napiszę do czego będzie wykorzystywany sprzęt : Imprezy zamknięte, domówki 20 - 40 osób , 18stki , czasami coś większego ale na max 80 osób,

z góry dziękuje za pomoc.

0 27
  • #2 07 Sty 2011 18:23
    DjMapet
    Poziom 43  

Zestaw P.W. Sound House One powinien wystarczyć. Jest skuteczny, mobilny i czysto gra. Statywy Athletic, ew Proel. Jeśli chcesz grać z odtwarzaczy, to muszą być dwa + konsola a biorąc pod uwagę inne wydatki, może nie starczyć kasy. Na początek z laptopa a z czasem dokupisz odtwarzacze, np Pioneer.

Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #3 07 Sty 2011 19:26
    DDN
    Poziom 31  

Kolumny skoro mobilnie to moze cos tanszego z Abs'u np.Fame PS 15-B Po 149euro. Sa lekkie ale graja przyjemnie i dosc dynamicznie. Do tego subwoofer Peavey Pro-SUB za 159euro,wzmacniacz tak jak mowisz T-amp albo nieco mocniejszego behringera ep-4000 z ktorego jeden kanal gral by z nadstawkami a drugi na basie cena w miare,a uzywanego tez mozna znalezc albo ep2500. Stojaki na kolumny Music Store Steelstand za 2szt plus pokrowiec 39euro. Masz laptopa to wystarczy ci jeden cd i moze gramofon,co do cedeka to polecam ci Numarka NDX 200 za 150euro. Mixer?napewno wiec reloop rmx-20 blackfire edition za 149euro,swiatla. Stroboskop Lightmaxx Pro Strobe 750 za 60euro, lightmaxx double derby led za 70euro,i zestaw par 56 na stojaku i sterownik Behringer light set "single" za 200zl. Cos jeszcze? Wszystko dostaniesz w musicstore.de a spedycja do kraju to koszt mniej jak 40euro

0
  • #4 07 Sty 2011 21:10
    calcio23
    Poziom 9  

DDN - dzięki za rozjaśnienie tematu więc jak na razie złożyłem tak :

Peavey ST-15 II 350Watt / 8Ohm - 244E
    Peavey Pro 15 MKII / 8 Ohm Messenger 300W - 183E
    Music Store Box-3 steel speaker stand -40 kg - 40E
    the t.amp TA1050 MK-X - 198E
    Lightmaxx Pro Strobe 750 - 60E
    lightmaxx double derby led - 70E

- za to powyżej wyszło mi 3152zł

teraz pytania : potrzebuje linków do tego par 56 , miksera, i sterownika, i lepiej brać kolumny 4 czy 8 ohm ??? , zastanawiam się jeszcze nad inwestowaniem w playery czy kupować od razu czy poczekać, a może playera na karty sd - usb ???

0
  • #5 07 Sty 2011 21:33
    DDN
    Poziom 31  

Pamietaj ten wybor ktory podalem ci jesli chodzi o kolumny i wzmacniacz to poprzedzil odsluch jak bylem w musicstore i takie a nie inne zestawienie,owszem mozliwosci jest ogrom ale mozna blad juz na starcie popelnic kupujac sprzet nie przystosowany na nasze potrzeby.Te paczki Fame naprawde mnie zadziwily,jak na "plastik" to maja miecho i mila gore,spodziewalem sie dziury w pasmie a tu soprajs to gra przyjemnie i cieplo. Wszystko to znajdziesz na musicstore.de ale na polskiej stronie tez to jest,jesli niema tej opcji par z statywem i sterownikiem napewno znajdziesz inne w podobnej cenie,mixer mozesz odnalezc na aukcjach,dj shop ,albo w sklepie muzycznym wpisz w google. Cd player kup powiedzmy odrazu zawsze to jak cos mozesz sobie pograc normalnie,a laptop swoja droga dobrze jak jest bo wiele zadan moze spelniac. Aha nie polecam zadnych odtwarzaczy na karty sd itp.ani z i-podami itp nawet mp3 to dla mnie zgroza ale sa wesela i rave party kazdy orze jak moze!

0
  • #6 07 Sty 2011 23:24
    !katun!
    Poziom 22  

DDN nie wiem czy wiesz ale proponujesz autorowi granie w mono. To ważny szczegół, a nie wspomniałeś o nim.

Dodano po 2 [minuty]:

ponadto generalnie podałeś kupę sprzętu, z czego nie ma ani jednego porządnego. ja nie jestem w stanie pomóc autorowi, ale myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby tu kupić 2 porządne nadstawki (np. pol-audio czy yamaha) i wzmacniacz, niż bawić się w jakieś tanie półśrodki.

0
  • #7 07 Sty 2011 23:31
    DjMapet
    Poziom 43  

No i te pseudo-Peavey-e. Delikatnie mówiąc - cienizna.

Pozdrawiam.

0
  • #8 07 Sty 2011 23:44
    calcio23
    Poziom 9  

W takim razie poprosiłbym o jakiś alternatywny zestaw, który będzie w stanie spełnić moje wymagania.

0
  • #9 08 Sty 2011 09:03
    DDN
    Poziom 31  

Tak mono bo na scenie,w soundsystemach PA nie bierze pod uwage sie takiej opcji,sa tylko strony lewa prawa ale o czyms takim jak stereo niema mowy. Wiesz no jak by uzytkownik byl mysle bardziej profesjonalny,w fachu byl pare lat to by i inny sprzet sie pojawil a tu poprostu poszla alternatywa bo ten subbas peavey nie jest taki tragiczny ze nie wspomne o plastikach fame bo to naprawde przyzwoite paki tylko trzeba je poznac,odsluchac a dopiero potem mowic zle.

0
  • #11 08 Sty 2011 20:23
    calcio23
    Poziom 9  

djmtey - tak kolego ale tu podajesz sam zestaw, bez efektów, miksera , odtwarzaczy itp.

DDN - niestety nie znam się na tym tak jak tutaj doświadczeni użytkownicy dlatego za każdą dobrą radę będę wdzięczny.

0
  • #12 08 Sty 2011 20:48
    DDN
    Poziom 31  

No to juz podalem. Wiecej komplikacji potrzeba?owszem mozna ten watek toczyc przez pare mc ale po co?w tym czasie pare dobrych imprez ci ucieknie i tyle,lepiej miec juz teraz cos co jest odsluchane i potem ewentualnie odsprzedac jak by nie bylo tak jak chcemy. Nigdy niejest tak odrazu jak nam sie marzy...ja do teraz kombinuje cos w soundsystemie i teraz wiem co jak ma grac.

0
  • Pomocny post
    #13 09 Sty 2011 00:17
    DjMapet
    Poziom 43  

Jeśli nie pasuje Ci zestaw Sound House One, to proponuję mocniejszy i ładnie brzmiący zestaw aktywny SAS-18: http://www.artmusic.pl/offer/131/7524/ldm_sas_18_%2B_mikrofon_shure_sm58_gratis.html Poczytaj, na forum jest chwalony.
    Zamiast gratisu w postaci mikrofonu SM-58 wynegocjuj mikrofon: http://www.artmusic.pl/offer/33/5134/alphard_et_48.html jest to odpowiednik pięciokrotnie droższego Shure PG-48, statywy: http://www.artmusic.pl/offer/176/3723/athletic_box_4_statyw_kolumnowy.html oraz za ew dopłatą mikser: http://www.artmusic.pl/offer/85/4881/phonic_am_220.html
    Do połączenia miksera z panelem wzmacniacza wynegocjuj dwa takie kable: http://www.artmusic.pl/offer/221/9601/die_hard_dh230_lu3_stereo_jack_m_xlr_m.html Jeśli się nie da wynegocjować to kup, ew zrób. Wynegocjuj dawa kable kolumnowe, łączące subwofer z satelitami: http://www.artmusic.pl/offer/221/5679/bespeco_slkt_900.html
    Zadzwoń/napisz do firmy i pogadaj, ponegocjuj.
    Powinieneś się wyrobić w kwocie 6000 zł.
    Na początek pograsz z laptopa i jak dozbierasz kasy to dokupisz playery i konsolę dj-ską z prawdziwego zdarzenia.

Pozdrawiam.

0
  • #14 09 Sty 2011 00:30
    calcio23
    Poziom 9  

DjMapet - ogólnie rozmawiałem z paroma dealerami LDM i każdy twierdził że to bardzo dobry sprzęt i raczej się nie psuje, powiedz mi jeszcze jaką imprezę można nagłośnić na takim sprzęcie ( na ile osób ) , jeśli by się to rozkręciło to myślę że za jakiś czas wrzuciłbym drugie 6000zł w konsolę + oświetlenie i ewentualnie jakieś wzmocnienie tego zestawu jeśli oczywiście było by konieczne gdyż rezydentem w jakimś klubie raczej nie będę.

0
  • Pomocny post
    #15 09 Sty 2011 01:03
    DjMapet
    Poziom 43  

Wesele, bankiet, przyjęcie - nawet do 200 osób.
    Studniówka, dyskoteka - 100-150 osób.
    Plener - w zależności od sytuacji 50-100 osób.
    Zestaw można w przyszłości wzmocnić dodatkowym subwoferem aktywnym z aktywnym filtrem o mocy ok 800-1000W. Satelity się wyrobią, są bardzo efektywne. Można tez ew. zestaw wzmocnić subwoferem pasywnym, zasilanym końcówką mocy z wbudowanym Crossoverem, lub końcówką bez crossovera i zastosować crossover zewnętrzny.

Pozdrawiam.

0
  • #16 09 Sty 2011 18:32
    calcio23
    Poziom 9  

DjMapet - tego LDMa SAS18 mogę mieć za 5100zł , a może nawet i taniej, i do niego są już kable głośnikowe, tylko teraz pytanie z czego grać na PC na początek żeby było prosto i dobrze ? , no i dodać stojaki + kable to jakieś 300zł więc zostaje mi 600 - 700zł na jakieś oświetlenie i mikser co byś proponował w tych pieniądzach ?

No i zrobię jeszcze taką mała burzę mózgów - w końcu to forum a co myślicie o zestawie na kolumnach STX :

Kolumna estradowa PA-600-8-FR x 2
    Kolumna estradowa PA-1000-8-LR x 1

THE T.AMP TA1400 MK-X B-STOCK x 1
    the t.amp TA2400 mk-X x 1

za całość jakieś 4100zł

jakby taki zestaw wyglądał w porównaniu do LDM , oczywiście nie mówiąc tu o wadzę bo jednak zawsze 1000zł w kieszeni zostaje a za to można coś dokupić ,

ewentualnie wziąć mniejsze Subwoofery i wzmacniacz czyli :

the t.amp TA600 MK-X i
    PA-400-4-LR x 2

to wtedy wyszło by jakieś 3450zł

tylko zastanawia mnie trwałość tych STX w porównaniu do LDM i ogólnie jak to by się sprawdziło gdyż moc obu zestawów była by niby taka sama.

0
  • #17 09 Sty 2011 20:45
    djmtey
    Poziom 17  

Zamiast gotowych kolumn daj sobie zrobić obudowy na zlecenie. Kupisz głośniki , do nadstawek te same co siedzą w oryginalnych PA600(są nawet gotowe projekty zwrotnicy, więc nie ma problemu,ew można kupić gotowe zwrotnice), oraz dwie 18" lub 15" B&C do subów. Będzie to bardzo dobry zestaw. Do tego końcówki t.amp , crossover behringer CX3400, lub procesor t.rack 2/4 ,mixer A&H Zed ,soundcraft itp. Pozdrawiam!

0
  • #18 13 Sty 2011 02:00
    chengerG
    Poziom 16  

Witam przepraszam, że się wtrącę ale jaką moc ma PA-1000-8-LR ??
    chodzi mi o RMS

0
  • #19 13 Sty 2011 12:10
    calcio23
    Poziom 9  

Według strony producenta 800w.

0
  • #23 15 Sty 2011 18:02
    djmtey
    Poziom 17  

Myślę że tak 99999999kW mają spokojnie :) hehe taki żarcik.

0
  • #24 08 Lut 2011 13:44
    ptrzone
    Poziom 12  

DjMapet, interesuje mnie zakup zestawu, który poleciłeś (tylko że na 18' B&C):

DjMapet napisał:
    Jeśli nie pasuje Ci zestaw Sound House One, to proponuję mocniejszy i ładnie brzmiący zestaw aktywny SAS-18: http://www.artmusic.pl/offer/131/7524/ldm_sas_18_%2B_mikrofon_shure_sm58_gratis.html Poczytaj, na forum jest chwalony.
    Zamiast gratisu w postaci mikrofonu SM-58 wynegocjuj mikrofon: http://www.artmusic.pl/offer/33/5134/alphard_et_48.html jest to odpowiednik pięciokrotnie droższego Shure PG-48, statywy: http://www.artmusic.pl/offer/176/3723/athletic_box_4_statyw_kolumnowy.html oraz za ew dopłatą mikser: http://www.artmusic.pl/offer/85/4881/phonic_am_220.html
    Do połączenia miksera z panelem wzmacniacza wynegocjuj dwa takie kable: http://www.artmusic.pl/offer/221/9601/die_hard_dh230_lu3_stereo_jack_m_xlr_m.html Jeśli się nie da wynegocjować to kup, ew zrób. Wynegocjuj dawa kable kolumnowe, łączące subwofer z satelitami: http://www.artmusic.pl/offer/221/5679/bespeco_slkt_900.html
    Zadzwoń/napisz do firmy i pogadaj, ponegocjuj.
    Powinieneś się wyrobić w kwocie 6000 zł.
    Na początek pograsz z laptopa i jak dozbierasz kasy to dokupisz playery i konsolę dj-ską z prawdziwego zdarzenia.

Pozdrawiam.

Mam dwa pytania:

Po pierwsze, czy to, że poleciłeś kupić dwa kable kolumnowe, łączące subwofer z satelitami, które z tego co wiem są dołączone do SASa, to pomyłka czy należy je kupić.

Drugie pytanie - czy powyższe zestawienie stanowi wszystko co potrzeba, również potrzebne kable, (z wyjątkiem kabla jack-chinch łączącego mikser ze źródłem dźwięku) potrzebne do zagrania na Sasie?

Serdecznie pozdrawiam

0
  • #25 03 Lis 2011 21:33
    Maximoorg
    Poziom 21  

Witam. Jakie nagłośnienie jest potrzebne aby nagłośnić hale na 500 osób?

0
  • #26 03 Lis 2011 22:01
    alexhypno
    Poziom 18  

Duże :D A tak na serio to na początek musisz powiedzieć ile masz kasy, na co to ma być sprzęt i wgl. Ale nie oczekuj cudów poniżej 20kzł. Pozdrawiam

0
  • #27 03 Lis 2011 22:35
    Maximoorg
    Poziom 21  

Na ogromną salę (według właścicieli lokalu wchodzi 600 osób). Wysokość nieduża - około 3,5m. Duża ilość filarów. Cudów nie oczekuje. Po prostu ma być wystarczająco głośno.
    Jeszcze jedno pyt. Czy na taką wysokość wystarczą głowy 15w rgb? Z uwagi na wysokość hali i liczne filary musi tam być dużo urządzeń aby oświetlić cała sale, co oznacza kolejne koszta.

0
  • #28 04 Lis 2011 06:48
    kamil_cb
    Poziom 17  

Ostatnio była fajna promocja w musiccenter na zestaw na poczatkującego dj, 2decki i mixer nemark'a za ok 1400zł.... gdzie normalnie wychodzi lekko 2,5kzł bez promocji :)

0