Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw aktywny czy pasywny?

07 Sty 2011 18:08 1682 9
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich
    proszę o podpowiedź w sprawie dopasowania zestwu do zespołu wokalno-instrumentalnego (1 lub 2 wokale i 3 instrumenty) oraz do mniejszych imprez (120-150osób).
    Zastanawiam się nad kupnem zestawu aktywnego LDM SAS-18S SAS18S (link: http://allegro.pl./ldm-sas-18s-sas18s-naglosnienie-aktywne-nowosc-i1395422402.html) lub też dokupieniem końcówki mocy i miksera do kolumn które już posiadam LDM PXP-515/8.
    Proszę o podpowiedź które będą dla mnie lepsze lub też zaproponowanie czegoś innego(lepszego). Jeżeli jednak wybierzecie te które ja zaproponowałem to proszę o podpowiedź jakie końcówki mocy i miksery. Mój budżet wynosi 5000-6000zł

Z góry dzięki.

[/b]
  • Poziom 31  
    Obie opcje maja wady i zalety ale jednak mobilnosc aktywnego przemawia za. Tylko ze cena jest najczesciej nieco wygorowana i jest maly wybor. Pasywne plus koncowka daje nam mozliwosc dowolnego zestawiania z dziesiatkow komponentow dostepnych na rynku i napewno cos znajdziemy odpowiedniego. W twojej opcji majac juz te ldm dokupil bym fakt powermixer albo osobno koncowke i mixer w zaleznosci czy potrzeba ci 5kanalow czy moze potem bedzie potrzeba jeszcze pare. Wzmacniacz moze ads lx1100 albo qsc rmx 1850 a jak powermixer to z tych w miare cenowo behringer pmp 2000, yamaha emx 512 ten juz drozszy, albo powermixer stolowy phonic powerpod k-12plus
  • Poziom 8  
    Dzięki za odpowiedź
    słyszałem że głośniki LDM PXP-515/8 do wokalu są nieodpowiednie. A u mnie go troszke bedzie. Być może je sprzedać i kupić coś innego lepszego do wokalu, proszę o podpowiedź. Zaznaczam iż bede grał, nagłaśniał imprezy do 200osób.
  • Poziom 31  
    No to zupelnie zmienia postac rzeczy. Jak je odsprzedaz to przybedzie jeszcze troche pln wiec mozna by postawic na najlepsza jakosc-marke plus mixer i wzmacniacz. Do wokalu,przemowien i ogolnie jako nadstawki to HK Audio RS-122 jesli potrzeba dolu a napewno to HK Audio RS115 Sub do tego koncowki Qsc rmx 850 na gorki i na doly Qsc Gx5 do tego mixer Yamaha Mg 124C . Wszystko znajdziesz na www.musicstore.de
  • Poziom 8  
    Teraz dowiedziałem się że jednak głośniki LDM PXP-515/8 mogą być, tylko trzeba dokupić suba przez co zrobi się zestaw trójdrożny, i że mogą być do wokalu. Co o tym sądzisz?
  • Poziom 9  
    No też jest jakieś rozwiązanie..
    Kupisz końcówkę np. 3 kanałową i pasuje. :)
  • Poziom 8  
    A jeżeli kupie dwa suby, to wtedy jaka końcówka? Tylko czy to rozwiązanie jest napewno dobre do wokalu(pytam o zestaw kolumn)? Bo jeżeli nie jest to za dobre rozwiązanie to poprostu je sprzedam.

Dodano po 4 [minuty]:

A i jeszcze jaka miała by być ta końcówka 3 kanałowa? (Chodzi ci o podłączenie jednego suba, do oddzielnego kanału?) Bo gdybym kupił dwa suby to niepotrzebna jest koncówka trzy kanałowa. Tak?
  • Poziom 15  
    Jeśli kupisz dwa suby, potrzebne są dwie końcówki i crosover, lub jedna czterowanałowa i crossover.
  • Poziom 8  
    Zaznaczam że posiadam kolumny 8ohm, przez co jeżeli zmostkuje te suby 8ohm to bede mial 4ohm.(8+8=4). I przecież wtedy nie muszę mieć końcówek 4 kanałowych?

Dodano po 5 [godziny] 22 [minuty]:

Kolumny LDM PXP-515/8 są nieaktualne. To też proszę o proponowanie jakiś innych zestawów, które spełniałyby moje wymagania.
  • Poziom 31  
    Czyt.pare postow wyzej. Podalem ci co i jak,niema co kombinowac i przedabrzac bo nic dobrego z tego nie bedzie,i nie mowie ci tu o (suchych) opcjach mowie,podaje tylko takie jakie udalo mi sie przez 2tyg sprawdzic-odsluchac bedac w siedzibie musicstore w Kolln.