Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem ze wzmacniaczem Yamaha AX 700

Figurant 07 Sty 2011 19:20 1382 3
  • Poziom 14  
    Witam,

Dziś dotarł do mnie kurierem kupiony na aukcji wzmacniacz jak w temacie.
    Po odczekaniu około 5 godzin od odbioru aby się ogrzał wzmacniacz został podłączony i ... niestety nie jest on sprawny tak jak to zapewniał sprzedawca.

Objaw jest taki, że po włączeniu przez jakieś 5 sekund gra OK i potem prawy kanał zaczyna harczeć, dudnić i grać bez wysokich tonów bardzo stłumionym dźwiękiem + co chwilę "pierdzi" (przepraszam) oraz trzaska.

Negocjuję ze sprzedawcą zwrot, ale może to jakaś pierdoła i warto to naprawić.

Drugi objaw jest taki, że po podłączeniu CD dźwięk jest niezalećnie co wybierze się na selektorze (AUX, Tape, itd).

Prośba o sugestie.

Michał.
  • Poziom 32  
    Cytat:
    może to jakaś pierdoła i warto to naprawić.

Może tak.Rownie dobrze może to być tylko zimny lut albo jeden rezystor, w gorszym przypadku kilka tranzystorów raczej albo dość kosztowny układ - napiszę później o ile uda mi się skądś wziąć schemat. Tylko jest szkopuł, urządzenia tranzystorowe wymagają czasem żmudnej diagnozy i pytanie, czy sobie z tym poradzisz?
    Cytat:
    Drugi objaw jest taki, że po podłączeniu CD dźwięk jest niezalećnie co wybierze się na selektorze (AUX, Tape, itd).

Bo pewnie masz włączone CD Direct.
  • Poziom 14  
    Dzięki, ale nawet nie mam zamiaru probować w tym grzebać. Jestem inżynierem mechanikiem a nie elektronikiem -:))).
    W grę wchodziłobytylko oddanie do jakiegoś specjalisty, ale zakładam, że diagnoza to 100 PLN + jakieś części i robota dodatkowa kasa. Przy założeniu, że w diagnozie za tą stówę ktoś usunąłby jakąś drobnostkę jak np. lut to bym się decydował. Gdy jest ryzyko grubszego tematu to raczej nie.

Drugi objaw jest niezależnie od tego czy cd direct jest włączony czy też nie.
    Można przestawić selektor w dowolne położenie i nie ma różnicy.
  • Poziom 32  
    Nie zdziwiłbym się, gdyby fachowiec zawołał za naprawę dużo pieniędzy. Jak wspominałem - urządzenia na pojedynczych elementach potrafią dokuczyć. No i to faktycznie nie jest mało roboty. Ogólnie widzę, że nie ma tam wybitnie drogich części. Jeżeli kupujemy 100% oryginalne tranzystory to nie powinno zbyt wiele kosztować zakładając, ze nie są dużej mocy i maja jeszcze ludzką cenę. Choć bywa właśnie, że ten sam typ tranzystora w innych wykonaniach znacznie się cenowo różni - wtedy zawsze brałem tańszy i nie było kłopotu
    Co do jedynie aktywnego wejścia CD to sądzę, że ktoś mógł nachrzanić w tym wzmacniaczu.

Na Twoim miejscu domagałbym się od sprzedawcy pokrycia kosztów naprawy, ale to chyba oczywiste. Albo lepiej - mu to wepchnąć w ręce i niech sam zrobi.