Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Navigacja 5 Vordon a SDHC

07 Sty 2011 19:41 7012 13
  • Poziom 9  
    Witam. Już kupiłem i zapłaciłem za nawigację vordona. Niestety zapomniałem sie dopytać sprzedawcy czy taka nawigacja obsługuje karty SDHC 8GB?
    Może ktoś z was pomoże i odpowie mi na to pytanie. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    Czy urzadzenie nabyles z instrukcja obslugi? A moze z CD, na ktorym jest w formie PDF?
    Tam wyczytasz duzo wiecej pozytecznych informacji na temat urzadzenia! :)

TUTAJ (Link) takze znajdziesz ta instrukcje.

Jesli wyraznie nie podano inaczej, bedzie obslugiwalo karty SD (nie SDHC) max do 2GB.
  • Poziom 9  
    Podziękować. Zamówiłem, zapłaciłem ale jeszcze nie dostałem. Dlatego kolego pytam. To pytanie zadałem też sprzedawcy i poinformował mnie iż dany model navi obsługuje karty do 4GB tak więc i SDHC ale do 4 GB. Jeśli wiesz coś jeszcze to proszę o wpis. Tak czy inaczej link bardzo był mi potrzebny i Podziękować ci za niego. Gorąco Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    Blad.
    Karty 4GB produkowane sa w DWOCH standardach - SD i SDHC (tansze)
    Urzadzenie ma jedynie szanse obslugiwac niektore modele karte w tym PIERWSZYM ze standardow.
  • Poziom 39  
    Ja miałem w ręku ze dwa Vordony 5" - oba widziały SDHC (jeden 4, drugi 8GB). Instrukcja instrukcją, życie życiem.
  • Poziom 38  
    I tak bywa, Chinczycy pakuja do srodka co maja pod reka ;)
    A powaznie, moze to zalezec od wersji firmware - nowsze moga miec juz zaimplementowana ta obsluge, jednak zanim nie sprawdzisz, sugeruje nie kupuj duzych kart SDHC : )
  • Poziom 10  
    U mnie działają dwie karteczki 8GB SDHC na tym sprzęciku. Na 4,3" też.
  • Poziom 9  
    Podziękować wam za odpowiedzi. Widać że puki nie mam w ręku Vordona to nie ma co się męczyć i rozkminiać co to ma w środku. Trzeba poczekać. Kupiłem najpierw 8 GB SDHC a po emailu od sprzedawcy zamieniłem ją na 4GB SDHC. Powiedzcie mi ile czasu upłynęło nim otrzymaliście sprzęt i jak się sprawuje gdyż jest to moja pierwsza nawigacja. I czy Transmiter działa poprawnie?
  • Poziom 9  
    Witam. Wreszcie otrzymałem GPSa. Co dziwne jest zupełnie inny niż na aukcji. Wymiary się zgadzają ale wygląd, menu jak i slot na kartę zupełnie inne. Nie jest to SD gdyż port jest bardzo mały i o dziwo nie jest to też micro SD gdyż nie chce tam wejść. Czy ktoś wie o czym piszę i miał taki problem?? Pomocy
  • Poziom 43  
    wiwu napisał:
    Witam. Wreszcie otrzymałem GPSa. Co dziwne jest zupełnie inny niż na aukcji. Wymiary się zgadzają ale wygląd, menu jak i slot na kartę zupełnie inne. Nie jest to SD gdyż port jest bardzo mały i o dziwo nie jest to też micro SD gdyż nie chce tam wejść. Czy ktoś wie o czym piszę i miał taki problem?? Pomocy

Hmm, zapytaj sprzedawbcy, co to jest za karta :) Może Memorystick, pokaż jakieś zdjęcie.
  • Poziom 9  
    Jest to slot na micro SD-tak napisał sprzedawca. Jakość wykonania samego wejścia to tragedia. Na siłę udało mi się wcisnąć tą kartę i GPS po odpaleniu miga na biało i nic nie mogę zrobić. Po wyjęciu karty wszystko wraca do normy i działa poprawnie. Ze się tak zapytam gdyż mam wrażenie że te styki wewnątrz slotu są jakieś takie pokrzywione to ile może kosztować wymiana takiego slotu na nowy?

• Poziom 43  
    Wymiana slotu + nowy slot to koszt ok 70-90 zł
    Jeśli da się uratować stary to ok 50 zł
  • Poziom 9  
    Oki. Dziękuje.
    Gdy wkładam kartę micro SD do urządzenia to pokazuje mi się ekran startowy a potem biały ekran. Po wyjęciu wszystko wraca do normy. Znacie rozwiązanie tego problemu?
  • Poziom 10  
    Zachęcony odpowiedziami w tym temacie kupiłem kartę micro sdhc GoodRam 8GB do mojej nawigacji Vordon TP-G1063. Niestety program startowy takiej karty nie wykrywa... Jednak co jest dla mnie dziwne jak podłączę nawigację kablem USB do komputera ten wykrywa urządzenie jako Mediatek Flash Disk USB Device i bez żadnego problemu mogę otworzyć kartę w Windowsie jako dodatkowy dysk. Czy to nie oznacza, że urządzenie widzi kartę a problem jest po stronie oprogramowania?
    Napiszę jeszcze informacje z system info z nawigacji:
    Rom Version: V.13M.000000.110113.128M
    APP Version: YECON-V1.2AF-UI6-SD-EN
    System ID: 0018E420-09000000
    00000000-00000001

Jeśli jest na tym forum człowiek który potrafi zaradzić na mój problem, to proszę o odpowiedź. Może ktoś posiada inny program startowy który będzie pasował pod mojego 5" urządzenia, albo nowszą wersję aplikacji dedykowanej właśnie Vordonowi. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Marcin