Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PSP gasnący ekran, Podczas drgania

07 Sty 2011 20:01 2341 12
  • Poziom 8  
    PSP-2003

Problem wygląda następująco - machniesz psp - ekran gaśnie. Rozmontowałem całość odpiąłem lewe klawisze jak i dolne, została praktycznie sama płyta i wyświetlacz (blaszki które w innym temacie robiły podobny efekt również usunąłem. Lekki stuk w płytę główną gasi ekran - po restarcie ekran znowu działa ale do czasu gdy znów nie stuknę/ machnę płytą główną. Wszystkie taśmy na miejscu, całe. PSP jest po upadku. Zimne luty? Jakiś pomysł? Czy wymontowanie tamtych blaszek z pod ekranu może dać taki efekt?

Samym machaniem gaszę ekran, czyżby ten upadek zniszczył coś jeszcze?
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Jeżeli tasiemki poprawiłeś to mógł ci się odgrzać układ od sterowania lcd.
    Zobacz jeszcze sam lcd, może z nim jest coś nie tak.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 8  
    Ekran jest ok. Mogę nim machać, ale jak machnę płytą główną to gaśnie. Tylko gdzie w psp 2003 jest układ od sterowania lcd?
  • Poziom 24  
    Przyglądnij się gniazdku od lcd i gdzie idą ścieżki ( do jakiego układu).
  • Poziom 20  
    Najlepiej idź d serwisu to nie powinno dużo kosztować.
  • Poziom 8  
    Mam lutownice HOTAIR, więc wolę samemu to jednak potraktować. Dzięki za pomoc pawelcb33, podziękowanie poszło.
  • Poziom 20  
    Jak masz Hot Air to tak to samemu,bo inną to byś mógł jeszcze gorzej zrobić.
  • Poziom 24  
    Dzięki speakes. Jak masz zamiar grzać sam to przed grzaniem podlej układ topnikiem.
  • Poziom 2  
    witam mam problem z psp instalowalem nowsza wersje 6.35 i podczas sciagania zawiesilo mi sie pobieranie poniewarz bateria byla za slaba wiec zmienilem na druga po wyjeciu bateri konsola juz nie odpalila co robic
  • Poziom 24  
    Może wystarczy twardy restet, jeżeli nie to trzeba będzie na nowo fleshować.
    Spróbuj wylutować bateryjkę ( jeżeli jest ), zazwyczaj są na płytce wlutowane.
  • Poziom 8  
    Złapałeś brick-a. Jedyny znany mi sposób to reflash który jest drogi, aczkolwiek pro w psp nie jestem, jednak zadaj to pytanie na psp-team peel. (Nie wiem czy wolno mi tu linkować). A czy wgrywałeś już inny soft wcześniej?

Ponadto zrobiłeś błąd podczas wgrywania softu. Bateria zawsze musi być pełna jak i psp musi być podłączone do zasilania.

Odnośnie baterii w psp - jest. Nie zalutowana w każdym modelu 2000. Kolega nie określił modelu. Ale to zapewne i tak nic nie da.
  • Poziom 2  
    Gdy wymienialem baterie to konsola byla podlaczona do zasilacza i wlasnie nie wiem co sie stalo ze zgasla po wyjeciu bateri,wczesniej nic nie robilem z konsola wgrywalem muzyke ale konsola nieotwarzala muzyki i tez nie wiem czemu.

Proszę uzupełnić treść postu -zdania zaczynamy wielką litera a kończymy kropką - zgodnie z regulaminem pkt. 15. Zmienić post możesz za pomocą przycisku "zmień " po prawej stronie postu.[dzimi]
  • Poziom 18  
    Tak tylko dopowiem, że jeśli PSP "zawiesiło się" przy POBIERANIU nowego firmware'u to nie miała prawa dostać BRICK'a. Takowego można się nabawić dopiero przy INSTALOWANIU (lub nieumiejętnym grzebaniu w pamięci flash konsoli).
    Czy konsola reaguje w jakikolwiek sposób? Zapalenie się którejś z diod (choćby przy ładowaniu baterii)?

P.S. Spróbuj uruchomić PSP na samej ładowarce (bez baterii i bez karty pamięci).