Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarna plama na wyświetlaczu i blado przezrozysta na zdjeciu

07 Sty 2011 21:39 6091 7
  • Poziom 9  
    Witam,

Przeszukałem wiele podobnych tematów ale nie znalazłem żadnego problemu w 100% podobnego do mojego.

Mianowicie jak w temacie mam czarną plamę na wyświetlaczu lcd aparatu cyfrowego marki samsung ES15. Nie przeszkadzało by mi to za bardzo gdyby nie fakt ,że plama przenosi się na zdjęcia. Ma wtedy blado przeźroczysty kolor, na ciemych zdjęciach jej nie widać, ale przy dobrym nasłonecznieniu jest ona dość widoczna i denerwująca.

Pytanie:

Co jest walnięte? Wyświetlacz? Nie przypominam sobie żebym rzucał aparatem. Zawsze leży w futerale niezbyt nisko żeby nie spadł.

Aparat na gwarancji

z chęcią załączę zdjęcia jeśli admin nie usunie mojego tematu
  • Poziom 13  
    Witam. Kolego wstaw zdjęcie wykonane aparatem. Prawdopodobnie jest jakiś paproch na matrycy albo na którejś soczewce toru optycznego.
  • Poziom 32  
    Żadne uszkodzenie wyświetlacza LCD nie rzutuje bezpośrednio na jakość wykonanego zdjęcia, jeśli jak piszesz plama na zdjęciach jest półprzezroczysta może to być odbicie padającego światła od jakiegoś wewnętrznego elementu obiektywu. Taki efekt daje również kondensacja pary wodnej wewnątrz aparatu, w warunkach zimowych często się to zdarza, ale po pozostawieniu aparatu na dłuższy czas w temperaturze pokojowej usterka znika bez śladu.
  • Poziom 37  
    Na pierwszy rzut oka wygląda na syfka na matrycy. Jak będzie zdjęcie to będzie można powiedzieć coś więcej.
    Poza tym ja użył bym gwarancji w tym przypadku.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Załączam zdjęcie, dziś zauważyłem jeszcze małą białą plamkę na obiektywie, ona może być przyczyną nie da się jej z wierzchu wyczyścić. Tylko nie wiem czy zabierać się do rozkręcania obiektywu skoro aparat na gwarancji.

Chodziło mi w sumie o jedno. Czy jeśli plamka przekłada się na zdjęcia to nie jest uszkodzony wyświetlacz.

pozdrawiam,

Dodano po 1 [minuty]:

Czarna plama na wyświetlaczu i blado przezrozysta na zdjeciu

Dodano po 52 [sekundy]:

wybaczcie brud na podłodze ale to akademik
  • Poziom 19  
    Na matrycy, lub na soczewce ostrości (łatwo sprawdzić na zbliżeniu).
    Gwarancja nie obejmuje tego.
  • Poziom 37  
    A biała plamka to pyłek kurzu który w momencie błysku lampy rozproszył światło.
  • Poziom 9  
    Wydaje mi się ,że skoro była by to sprawa tylko wyczyszczenia to gwarancja powinna to uwzględnić. Dzięki za wpisy

pozdrawiam,