Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolumny i ich nagłośnienie

mirosław batura 07 Sty 2011 21:54 1272 10
  • #1 07 Sty 2011 21:54
    mirosław batura
    Poziom 9  

Witam !
    proszę o pomoc w takiej sprawie :posiadam 8 pasywnych kolumn(LDM +Fame ) - każda 200 W ,8 Om .
    Jak je połączyć by tworzyły zestaw do nagłaśniania imprez .Nie posiadam żadnego
    urządzenia wzmacniającego Co kupić by to wszystko miało jakiś sensowny efekt ?
    Marzą mi się jeszcze 2 kolumny basowe 18 cal czy mogą być w komplecie ?
    Mirko

0 10
  • #2 07 Sty 2011 22:42
    DjMapet
    Poziom 43  

Najtaniej wyjdzie zakup dwóch końcówek mocy t.Amp TA-1050 i do każdej podłączyć po dwie kolumny na stronę.
    Do zasilania subbasów, trzeba zastosować dodatkowy koniec. Będzie potrzebny crossover, do podziału pasma pomiędzy subbasy i nadstawki.

Pozdrawiam.

0
  • #3 08 Sty 2011 01:02
    krzysiuc
    Poziom 25  

Po co od razu PA 1050? Dwie sztuki t.ampa E 800 wystarczy. A co to za paczki Fame? Pachnie mi tu chińszczyzną... Do tego jeszcze pasowałby jakikolwiek mikserek estradowy, nawet jakiś tani Behringer, by to ładnie wysterować. Dwa basy na 18stkach do tych 8 paczek to trochę mało, lepiej już puścić górki całym pasmem, ale z głową!

0
  • #4 08 Sty 2011 20:14
    DDN
    Poziom 31  

No widzisz jak ty malo wiesz...fame po przejeciu musicstore stal sie wieksza firma i pod swoim szyldem sprzedaje ich wyroby,wiec tera tak jak wczesniej jest to made in eu z tym ze maja doswiadczenie obu firm wiec moga tanio i dobrze,a czy chinami pachnie....nie watpie bo dzis gdzie nie popatrzysz masz made in czajna nawet wykalaczki robia wiec tu tez pewnie jakas czastke wprowadzaja ale najwazniejsze jest to ze graja i proboja sie znalezc w tym rynku oklepanym popularnym sprzetem nie zawsze rewelacyjnym,ale cuz reklama ludu wiele daje. A co do tematu to ja nie zrozumialem wogule ...ile masz tych paczek i po co tyle?wez polowe sprzedaj i kup 2+2 i jakies koncowki.

0
  • #5 08 Sty 2011 22:03
    DjMapet
    Poziom 43  

W zasadzie nie wiemy jakie to paczki i na jakich głośnikach. Jeśli na 10-12"midbasach i będą pracowały jako crossowane satelity, to E-800 wystarczy. Jeśli kolumny są na 15" midbasach i będą pracowały całym pasmem, to zasilane końcówką E-800, bas będzie bardziej pierdział niż grał. W takim wypadku TA-1050 będzie odpowiedni, bo ma wydajniejszy zasilacz.

Pozdrawiam.

0
  • #6 14 Sty 2011 21:12
    mirosław batura
    Poziom 9  

Szanowni Panowie !
    ^Dziękuje za zainteresowanie moją sprawą -6 kolumn na 15 cal
    2 szt . 12 cal
    Mirko

0
  • #7 14 Sty 2011 21:30
    RAV_AUDIO
    Poziom 21  

Wiem że temat to "jak to wszystko podłączyć" tylko...po co tak dużo tych kolumn?! Więcej wydasz na zasilanie tego wszystkiego niż te kolumny warte. Moim zdaniem gdybyś sprzedał kilka kolumn to miałbyś na kolumny basowe...Potem tylko zasilanie i do dzieła! Aaaa...mikser jeszcze:D

0
  • #8 14 Sty 2011 23:51
    Torpeda=)
    Poziom 7  

Ja mam taki sam problem jak kolega co założył temat. Mam 2 subwooferowe kolumny handboxa 400w 8 Ohm i 2 wysokotonowe handboxy tez 400w 8 ohm i co jest potrzebne zeby one dobrze i normalnie grały?;)

0
  • #9 15 Sty 2011 04:47
    Hefajstos
    Poziom 35  

Sprzedać to wszystko i kupić używane Eliminatory Double albo EV T252... I wystarczy wtedy 1 wzmacniacz.

Druga opcja - 2szt 12" zginą przy tych 6szt 15". Zostaw sobie same 15", wtedy teżwystarczy 1 wzmacniacz (ale pożądny - będzie chodził pod 2,66Ω). A potem do tego subbasy.

Opisz dokładnie te paczki - które są 15", a które 12", jakie modele dokładnie, itp.

--
    pozdrawiam
    Hefi

0
  • #10 15 Sty 2011 08:54
    DDN
    Poziom 31  

Autor tego tematu najwyrazniej potrzebuje prostej opcji,moze i pewnych terminow nie bardzo rozumie,ale moze sie myle. Dla nas jest nieco malo informacji,szczegolow bo wiemy tylko ile paczek jest i ze trzeba to jakos polaczyc. Jak ktos wspomnial lepiej czesc sprzedac i dokupic inne,tak by zestaw byl mocny i skuteczny ale wysokiej jakosci bo niema co przesadzac z nadmiarem przetwornikow dosc slabej jakosci i tu nie pomoze zastosowanie super wzmacniaczy,procesorow ani dobre ustawienie.

0
  • #11 15 Sty 2011 11:12
    RAV_AUDIO
    Poziom 21  

A może to właściciel dyskoteki??
    To tłumaczyłoby po co mu aż tyle kolumn... I wyjaśniałoby że jakość dźwięku w tym przypadku nie musi być priorytetem lecz niska cena wzmacniaczy i Crossoverów.
    Ale póki co to autor nic nam nie pisze:/

0
  Szukaj w 5mln produktów