Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program,który nie ingeruje w rejestr systemowy windows 7

07 Sty 2011 22:11 1155 7
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 16  
  Są na necie programy do porównywania kopii rejestru. W tej chwili nie podam nazwy bo tylko raz używałem. Kopiujesz rejestr, instalujesz program i porównujesz 2 kopie rejestru - w ten sposób wiesz gdzie program wprowadził zmiany w rejestrze i możesz ręcznie usunąć wpisy.
 • Poziom 42  
  1. Oczywiście, że jest - regedit - wystarczy nadać programowi odpowiednie uprawnienia (a właściwie odebrać je) i uruchamiać go z konkretnego konta. ale nie wierzę, że program zapisuje w rejestrze jakieś informacje nt rejestracji
  2. "coś jest nie tak" - możesz rozwinąć?
 • Poziom 40  
  Program niekoniecznie musi zapisywać coś w rejestrze - najlepiej jakbyś poszukał jakiegoś programu monitorującego całą instalację. Może zapisuje coś do katalogu C:\Documents and Settings\<Nazwa użytkownika>\Dane aplikacji albo C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji albo podobnego ?
  W najgorszym wypadku polecam zainstalować wirtualną maszynę (np. darmowy VirtualBox), postawić na nim Windowsa, zapisać stan maszyny z czystym windowsem, zainstalować program i pracować na nim na wirtualnej maszynie. Po 30 dniach przywracasz zapisany stan VM i instalujesz program raz jeszcze.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 42  
  1. Jeśli zabroniony program działa obok, a nie wykorzystuje właściwego programu poprzez wysyłanie mu komunikatów, to bardzo łatwe jest to do sprawdzenia.
  2. Prędzej bym przypuszczał skanowanie aktywnych procesów, wyciąganie sumy kontrolnej i porównywanie z bazą znanych programów.
 • Użytkownik usunął konto