Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

2000zł na kolumny to nie za mało?

piotreki38 07 Jan 2011 22:25 1743 12
 • #1
  piotreki38
  Level 9  
  Witam i mam pytania do chętnych mi pomóc lub udzielić rady.

  Całe życie marzyłem o kolumnach głośnikowych, najlepiej czterech i mam na to poświęcone 1500zł - może to nie dużo, ale jakaś kasa jest, no może dozbieram 2000zł.
  Bardzo podobały mi się jak grają kolumny Tonsila ZE-500. Czy możecie mi coś podpowiedzieć lub doradzić, jakiego sprzętu mam poszukać, lub może jest ktoś, kto trudni się budową kolumn i może je zbudować dla mnie? Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem gdzie szukać i czy kasy mam nie za mało na cztery kolumny?
 • #2
  pawel_aa
  Level 25  
  A po co Ci aż cztery sztuki? Słuchanie z dwóch par na raz to jeden wielki hałas. Lepiej kupić jedną parę ale porządną.
 • #3
  piotreki38
  Level 9  
  Dlaczego aż cztery sztuki to sam nie wiem tak sobie postanowiłem. Jeśli za 2000zł nie można zrobić w miarę dobrych kolumn to może macie jakieś namiary na całkiem dobre kolumny używane,mają one pracować ze wzmacniaczem Sony 2x70wat, i będą używane w domu i czasami pracować na imprezach okolicznościowych ze wzmacniaczem LDM + (kolumnami RW series2 )
 • #4
  dues
  Level 28  
  Nie ma kolumn uniwersalnych które nadawałyby się do użytku domowego jak i na imprezki. Zakup 4 kolumn raczej także nie ma sensu. Lepiej 2 a lepsze. W jakim pomieszczeniu mają one grać (w domu) i jaki to model wzmacniacza? Wymienione przez Ciebie Tonsile to nie jest sprzęt do użytku domowego.
 • #5
  Pablo1964
  Moderator
  Ogranicz się do dwóch dobrych kolumn.
 • #6
  globus1987
  Level 29  
  Niestety ale nie liczy się za bardzo firma, może źle troszkę napisałem ale te firmy raczej na przestrzeni ostatnich lat nie mają nic sensownego do zaproponowania w tej klasie cenowej.

  Firma Pioneer ani jamo nie ma dobrych kolumn za te pieniądze a są jedynie znaną marką, nie znaczy dobrą.
  Pioneer ogólnie nie robił za dobrych kolumn jedynie parę modeli im się udało ale to dawno temu za czasów modeli z serii Hpm.
  W tej cenie można mieć STX fx-300, Tonsile siesty.
  Z jamo w tej cenie to same budżetówki pisząc o pioneerze nie wiem jakie kolumny masz na myśli bo od dawna nic konkretnego nie mają.
  Więc proszę o twoje propozycje.

  Bo chyba nie badziewne jamo s606, które polecałeś komuś.
  Moderated By Pablo1964:

  Nazwy firm rozpoczynamy wielką literą. Poprawiłem. Proszę o przestrzeganie p.15 regulaminu.

 • #7
  piotreki38
  Level 9  
  Kolumny mają grać w pokoju jakieś 25m2 a współpracować z niewielkim wzmacniaczem SONY TA-FE510R właściwie to potrzebuje kolumny tylko do domu i żeby ładnie grały a zwłaszcza zwracam uwagę na wysokie tony. Podobają mi się kolumny 3 drożne np: (http://www.stx.pl/kolumny-stx-f-360-czarny.html) a chciałbym mieć jeszcze jedną parę np: takich (http://www.stx.pl/pa-1000-4-fr.html) Nie jestem Bardzo wymagającym melomanem i szukam czegoś co ładnie będzie wyglądało w domu i przyzwoicie grało no i jeszcze jedna para kolumn estradowych tak aby dopełnić moje marzenie a współpracować mają też z niewielkim wzmacniaczem LDM (SMX-408RX) Tak więc czekam na jakieś podpowiedzi co myślicie o moim niezdecydowaniu i marzeniach pozdrawiam

  Piotr ze Szczecina
 • #8
  dues
  Level 28  
  Seria F z STX to nic dobrego. Jeśli chcesz dobry sprzęt to jak napisał kolega wyżej STX FX-300 bądź Tonsil Siesta. Tylko i wyłącznie jedna para. STXy na pewno mają lepszą górę. Kolumny estradowe do domu to wielka pomyłka. Po co Ci one? Możesz też zbudować coś dobrego sam jeśli masz chęci i czas?
 • #9
  Marios221
  Level 20  
  Szukaj zeusa do tego końcówki mocy to kolumny domowe ale nadaja sie na np nagłośnienie małej domówki,4 Kolumny = dźwięk kwadrofoniczny a płyt w takim formacie jest bardzo mało jedna jaka znam nagrali Pink Floyd;).
 • #10
  Pablo1964
  Moderator
  Marios221 wrote:
  4 Kolumny = dzwiek kwadrofoniczny

  Tylko wtedy, gdy dysponuje się kwadrofonicznym wzmacniaczem i źródłem. Podejrzewam jednak, że w tym przypadku chodzi wyłącznie o więcej hałasu. Nie tędy droga.
 • #11
  przemo-lukas
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Jaki to model wzmacniacza?
 • #12
  dues
  Level 28  
  piotreki38 wrote:
  Kolumny mają grać w pokoju jakieś 25m2 a współpracować z niewielkim wzmacniaczem SONY TA-FE510R
 • #13
  przemo-lukas
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Przepraszam, nie zauważyłem.
  Tak więc jeśli ma to być nowy zestaw głośnikowy, to mocno zastanowił bym się nad fx300. Jednak poszukał bym w najbliższej przyszłości mocniejszego wzmacniacza. MoŻe uda się odłożyć pieniążki na NAD C370?