Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Mera Błonie D100MPC - problem z czujnikiem papieru

07 Sty 2011 23:00 1925 4
  • Poziom 2  
    Witam

Mam problem ze starą drukarką igłową D100MPC. Wydruk kończy się zbyt wcześnie, drukowany tekst zostaje "urwany" około 57 mm od dolnej krawędzi arkusza A4. Włącza się wtedy czerwona LED "PAPER OUT" i słyszę charakterystyczny dźwięk dźwigienki czujnika papieru. "Urwany" fragment tekstu jest drukowany na następnej włożonej stronie... całość i tak do kosza...

W tej chwili drukarka ma wyłączony czujnik papieru (jednym z przełączników DIP). Wydruk jest poprawny (kończy się około 20 mm od dolnej krawędzi arkusza A4), ale dłuższe dokumenty muszę drukować ustawiając edytor na wydruk jednej strony, i zmieniać to po każdej wydrukowanej.

Czy można z tym coś zrobić ? Po otwarciu drukarki nie widzę żadnych uszkodzeń czy zacinania się czujnika papieru.

Pozdrawiam
    Michał425
  • Osprzęt kablowy
  • Spec od drukarek
    Na jakim papierze drukujesz? Jaki format papieru?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 2  
    Witam

Dziękuję za odpowiedź. Włożyłem do drukarki normalny papier A4 (z opakowania zawierającego 500 arkuszy) Xerox "Business" 80g/m2. Zwykły papier, jaki można kupić w hipermarkecie czy sklepie komputerowym...

Pozdrawiam
    Michał425
  • Spec od drukarek
    Nigdy nie miałem na warsztacie takiej drukarki, ale podejrzewam, że jest ona ustawiona na papier z perforacją, który to ma dłuższą długość strony od A4. Dlatego też, twoje wydruki zachowują się w ten sposób.
  • Poziom 2  
    Witam

Dziękuję za odpowiedź. Tak , to zgadzałoby się z lokalizacją czujnika papieru (mechaniczny, dźwigienka dotykająca papieru) - z tyłu wałka, dokładnie po przeciwnej stronie niż głowica drukująca. Czy w drukarkach igłowych (ogólnie) można zmienić takie ustawienie ? "Poinformować" drukarkę, że drukuje na pojedynczych kartkach ? Jaki jest typowy sposób zmiany ? Przepraszam, że pytam o sprawy być może oczywiste, nie mam po prostu żadnych doświadczeń z tak starym sprzętem.

Drukarka D100MPC ma 2 dźwignie: jedna dostępna z zewnątrz - po prawej , i druga - znajdująca się pod obudową, po lewej, dostępna po uchyleniu osłony - będącej wtedy "podparciem" dla kartki. Także 3 zestawy mikroprzełączników DIP.

Załączam zdjęcia drukarki, oraz link (uwaga - rosyjska strona) dotyczący konfiguracji przełącznikami.

Link

Znam (średnio) rosyjski, przełączniki chyba nie pozwalają na taką konfigurację.

Pozdrawiam
    Michał425

Wklejanie obrazków: Link. Proszę stosować tę metodę. rys57

Witam

Dziękuję bardzo za poradę dotyczącą wklejania zdjęć. Spróbuję wkleić je ponownie opisaną metodą.

Pozdrawiam
    Michał425

Drukarka Mera Błonie D100MPC - problem z czujnikiem papieru

Nie ma za co dziękować. Bardzo ładnie się udało. Posty scaliłem. rys57