Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mechatronik(i) w skrzyni DSG- czy są one zamienne?

get_uppa 08 Sty 2011 00:09 5377 2
  • #1 08 Sty 2011 00:09
    get_uppa
    Poziom 10  

Witam serdecznie!
    Chciałbym się podzielić z Wami swoim problemem, z nadzieją, że ktoś z Was bedzie posiadał wiedzę potrzebną do jego rozwiązania.

A mianowicie:
    Kupiłem VW Tourana 2.0 TDI 140KM (BKD) DSG (HLG) 2004r, lecz jak się okazało, uszkodzony w wypadku został moduł Mechatronik, a dokładniej kostka elektryczna tego modułu.
    Kupiłem okazyjnie drugi moduł od skrzyni z 2008r, o innym oznaczeniu (nie jestem w stanie teraz określic jakie ono było).
    I problem pojawia się w tym, ż e mój oryginalny moduł ma oznaczenia:
    02E 927 770 AD
    H 34 S
    C2-0372
    00401974A1;

Natomiast zakupiony:
    02E 927 770 AJ
    H 43 S
    E1-0406
    00406177A2.

[Wytłuszczonym drukiem zaznaczyłem różnice]

Zatem pytanie nasuwa się takie:
    Czy te moduły są zamienne? Czy moduł zakupiony będzie kompatybilny z moją skrzynią?

No i jeszcze jedno pytanko:
    Czy ktoś z Was szanowni forumowicze rozbierał te moduły?
    Chodzi mi o podpowiedź jak przełożyć ewentualnie ten fragment modułu z kostką...

Z góry dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc!
    Pozdrawiam Tomek.

Dzwoniłem do serwisu w tej sprawie.
    Otóż pod numerami jakie podałem nie występuje żadna pozycja, czyli są to numery nieprzypisane w katalogu części... dziwne.
    Miły pan stwierdził, że numer na części może być zupełnie innym niż ten w katalogu i podał mi jaki moduł powinien być w mojej skrzyni (02E 325 025 AD Z0C; przy czym Z0C jest wersją oprogramowania tylko do skrzyni HLG). Więc finał jet taki, że nadal nie wiem, czy moduły są fizycznie identyczne i różnią się tylko oprogramowaniem, czy też nie...
    No i jeśli są takie same to czy programowanie tego modułu odbywa się zwykłym VAG'iem, VAS'em, czy przez programator bezpośrednio na procku...
    W każdym razie moduł który mogę kupić w serwisie przychodzi na zamówienie już zaprogramowany...

0 2
  • Pomocny post
    #2 11 Sty 2011 22:46
    gka3
    Poziom 17  

Moduł musi mieć dokładnie to samo oznaczenie. Mimo że jest to różnica tylko w końcowym indeksie. Wiele razy próbowałem zamieniać podzespoły elektroniczne z innymi końcówkami, ale nigdy nic z tego dobrego nie wychodziło.

1
  • #3 12 Sty 2011 22:37
    get_uppa
    Poziom 10  

Dziękuję gka3 za odpowiedź.

Pokusiłem się o naprawę kostki przyłączeniowej przy swoim module, gdyż jest zbyt wiele niewiadomych co do tej całej elektroniki...
    Mam nadzieję, że temat nie umrze i kiedyś ktoś go rozwinie o nową wiedzę...
    Puki co pozostawiam sprawę do rozstrzygnięcia.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję!:!:

0