Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdawanie starego alumulatora i kupno nowego

domelc 08 Sty 2011 09:48 2943 5
  • #1 08 Sty 2011 09:48
    domelc
    Poziom 23  

Witam

Jak się ma sprawa zdawania starego akumulatora i kupna nowego ?
    Jakie są upusty ? Co jeżeli mam dwa ? Mogę liczyć na większą zniżkę ?

Zwrócę się jeszcze z jednym pytaniem...

Sprawa dotyczy mojego akumulatora Exide 12v 44 Ah.
    Chodzi mi o dolanie do jego komór, lecz nie wiem czy to nie jest akumulator bezobsługowy.
    Ma sześć kółeczek z bardzo płytkim wyżłobieniem na śrubokręt płaski, których nie mogłem odkręcić.

Dla przykłady stary niemiecki akumulator, też ma 6 kółeczek ale mają wyżłobienia na głębokiego krzyżaka, które bez trudu się odkręcają.

Czy do akumulatora Exide można w ogóle dolać wody destylowanej ? Został kupiony w 2005/6.

0 5
  • #2 08 Sty 2011 10:00
    Grzegorz_madera
    Poziom 30  

Nie ma żadnych upustów. Oddanie zużytego akumulatora wymagane jest przepisami. Jeżeli tego nie zrobisz, to musisz dodatkowo zapłacić 30 zł. Jeżeli oddasz to nie dopłacasz nic. Liczy się sztuka za sztukę. Co do Twojego akumulatora, jeżeli ma korki to możesz dolać wody destylowanej (o ile uda Ci się je wykręcić). Zresztą jaki to jest akumulator powinno być napisane na naklejce na obudowie.

0
  • #3 08 Sty 2011 11:25
    tzok
    Moderator Samochody

Firmy zazwyczaj nie są zainteresowane przyjęciem dodatkowych akumulatorów, przyjmują 1:1 bo muszą.

Korki zazwyczaj są tak skonstruowane by dało się je odkręcić monetą, niekiedy są korki, które się podważa i wyjmuje, a nie odkręca (zazwyczaj razem po 6).

0
  • #4 08 Sty 2011 11:28
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Niekoniecznie. Osobiście oddawałem stare akumulatory do sklepu i nie było problemów. Tylko pani poprosiła, bym sam zaniósł do pojemnika, bo to ciężkie. Oczywiście za darmo.

0
  • #5 09 Sty 2011 10:47
    anaba255
    Poziom 17  

Stary akumulator możesz sprzedać w skupie złomu, ostatnio chodziły po 50gr/kg.

0
  • #6 09 Sty 2011 11:08
    Stary1952
    Poziom 33  

Witam .
    Spora część ludzi nie oddaje starego akumulatora " no bo się jeszcze do czegoś przyda " , leżą one po garażach czy piwnicach latami by skończyć swój żywot niejednokrotnie na śmietniku . :!:
    Najlepsza metoda - kupujesz nowy zdaj stary . :D

0