Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C2 1.4 hdi brak ciśnienia na listwie wtryskowej

08 Sty 2011 10:11 5248 7
  • Poziom 2  
    Witam. niedawno stałem się posiadaczem cytrynki, pojazd był uszkodzony... bez komputera sterującego praca silnika (siemens sid806) komputerek zakupiłem, samochód stał u mechanika, mechanik zapiera sie e z komputerem jest już wszystko oki, immo działa itd. A samochód nadal nie zapala.... Brak ciśnienia na listwie wtryskowej ( jest tylko 8 bar a powinno ponad 200), w układzie paliwowym wciąż jest powietrze. Wie ktoś jak odpowietrzyć ten układ, jaka jeszcze może być przyczyna braku ciśnienia paliwa na listwie? może jakieś schematy instrukcje, HELP :(
  • Poziom 27  
    sprawdz przewody paliwa pod filtrem powietrza czy nie przetarte
  • Poziom 2  
    Samochód jest prawie nowy, 2008 rok, ma tylko nieco ponad 6kkm przejechane. Sprawdzę te przewody. Może ktoś w niedalekiej okolicy Kościerzyny posiada interfejs lexia, może chciałby pomoc?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    to ze jest 8 bar to nie znaczy ze pompa nie działa na 100%, moze wtrysk puszczac przez przelew na powrót
  • Poziom 2  
    Przewody sprawdzałem, są na pewno szczelne, nie można do końca usunąć powietrza z filtra, jak to paskudztwo odpowietrzyć??? Filtr zdemontowałem, sprawdzałem pod sprężonym powietrzem, filtr jest cały. Samochód stał zapewne ponad 1,5 roku. HELP

Dodano po 7 [minuty]:

Wykręciłem pierwszy z góry zawór (przelewowy), komputer nie mógł go ruszyć, ale ten problem rozwiązałem, pomogło gruntowne płukanie wd40. Ale ciśnienia na listwie wciąż brak. Może to samo zrobić z tym zaworem na dole w pompie???

Dodano po 3 [minuty]:

Z pompy w ogóle nie wylatuje paliwo po popuszczeniu króćca wysokiego ciśnienia..
  • Poziom 27  
    sterownik napewno odblokowany?

jakie parametry sterowania regulatora na pompie? (RCO przy kreceniu rozrusznikiem)
  • Poziom 2  
    Cytryna przemówiła, żeby odzyskać głos zażyczyła sobie pseudo zbiornik na dachu żeby odpowietrzyć układ. Wielkie brawa dla konstruktorów układu paliwowego <brawo>!!! Mozę ma ktoś jakiś pomysł na przeróbkę tego układu z prawdziwego zdarzenia. Pozdrawiam i dziękuje za odzew :))