Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LEXMARK s505 ... uzupełnianie kardridży

08 Sty 2011 10:29 7383 9
  • Poziom 2  
    "WYMIEŃ NABÓJ ... Drukarka nie będzie drukować , dopóki nie zostanie wymieniony nabój z atramentem Czarny. W naboju pozostanie zmienna ilość atramentu. "
    Takim komunikatem potraktował mnie lexmark po uzupełnieniu kardridża (wymienionego) tuszem , zgodnie z instrukcją .. Natknąłem się na post o zaślepieniu jednego ze styczników przy kardridżu , jednak w tym modelu jest kieszeń zbiorowa i nie wiem co robić ... w servisach rozkładają ręce i doradzają sprzedaż Lexmarka

LEXMARK s505 ... uzupełnianie kardridży
  • Poziom 43  
    Napisz jaki to jest dokładnie typ kartridża.
  • Poziom 2  
    wiem że Lexmark ma dwa rodzaje , musiałem dokupić #100A ... bo ten w zestawie nie da sie ponoć napełnić ... i ten problem powstał ww...
  • Poziom 43  
    Ano właśnie. Z tym bez literki A czyli #100 są problemy po napełnieniu. Cytat z www.druknet.pl:

UWAGA! Firma Lexmark oferuje dwa rodzaje tego typu kartridży. Wersję kartridża Lexmark #100 nie można napełniać, ponieważ po procesie napełnienia występuje problem z akceptacją napełnionego kartridża przez urządzenie drukujące. Dlatego zalecamy napełnianie tylko kartridży z oznaczeniem Lexmark #100A.
  • Poziom 2  
    goldi74 napisał:
    Ano właśnie. Z tym bez literki A czyli #100 są problemy po napełnieniu. Cytat z www.druknet.pl:

UWAGA! Firma Lexmark oferuje dwa rodzaje tego typu kartridży. Wersję kartridża Lexmark #100 nie można napełniać, ponieważ po procesie napełnienia występuje problem z akceptacją napełnionego kartridża przez urządzenie drukujące. Dlatego zalecamy napełnianie tylko kartridży z oznaczeniem Lexmark #100A.

Problem mimo tego nastąpił ...
  • Poziom 10  
    Jeśli się nie mylę ten komunikat jest przy tym jak jeden z tuszy się skończy?
    Tylko tusze 100A 100XLA można ponownie napełniać. Dla porządku link do innegotematu
  • Poziom 10  
    Ja mam kartridże #100, można je napełnić ale...
    No właśnie ta cholerna drukarka pamięta do pięciu ostatnich użytych, tak wyczytałem, a tylu nie mam do podmieniania. Jedyne rozwiązanie to reset pamięci drukarki, no ale jak to zrobić, by wyczyścić cache drukarki. Pewnie jest na to magiczny sposób ale musiałby się tu wypowiedzieć serwisant Lexmarka.
  • Poziom 1  
    Ja mam taki komunikat, bo skończył mi się tusz magenta. Z tymże na kolorowo nie chcę teraz drukować, tylko na czarno i ustawiam "drukuj tylko czarnym". Ale drukarka idzie w zaparte i każe mi kupować ten tusz magenta. Czy macie może jakieś magiczne sposoby żeby to obejść?
  • Poziom 12  
    No właśnie koledzy, jestem w analogicznej sytuacji co kolega wyżej, tyle że u mnie cyan jest pusty i blokuje możliwość druku w czerni mimo że jest tam jeszcze dobra 1/3.

Jak sprawdzacie typ kartridż jaki posiadacie?
  • Poziom 10  
    Ja juz sie porzegnałem z ta drukarka ale napisze dla tych którzy jeszcze mają to dziadostwo. Można regenerowac naboje ale te ktore są z "A". Tzn wkladamy swieży naboj i drukujemy az sie skonczy. po kilku ostrzezeniach pojawi sie na drukarce komunikat... ze kardridze sa puste i dalsze drukowanie uszkodzi drukarke czy chcesz drukowac na wlasna odpowiedzialnosc i chcesz stracić gwarancję? Wtedy wciskasz TAK drukarka drukuje nadal ale juz nie pokazuje poziomu atramentu. I to tyle. Po naplenieniu innym atramentem z allegro nawet najlepszym druk pogarsza sie drastynie a po kilku tygodniach glowica i tak sie spali albo zaschnie -wiem bo wymienili mi juz na gwarancji i 2 kpl. tuszy. Suma sumarów nie oplaca sie oszczedzac na podróbki bo i tak skonczy sie to uszkodzeniem glowicy a jej dostac sie nie da. Więc jeśliby serwis dal mi jeszcze raz kpl. tuszy i głowicę to bez wachania sprzedalbym to na allegro i kupil epsona z CISS albo Brothera.