Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki komputerowe 2.1 pod wzmacniacz technics

08 Sty 2011 11:45 2351 4
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie.
    Niedawno kupiłem sobie gramofon Technicsa i pożyczyłem od kolegi wzmacniacz Technics SU-V45A niestety nie mam jednak żadnych głośników do podpięcia pod wyjścia głośnikowe. Jedyne głośniki jakie mam w domu to komputerowe Creative 2.1.
    Moje pytanie:
    Czy dało by się podłączyć te głośniki w jakiś sposób do wzmacniacza? Np. pod wyjście tape 2/ext za pomocą przejściówki cinch/jack?

Dodano po 39 [minuty]:

A może dałoby się podłączyć je bezpośrednio do gramofonu w ogóle bez wzmacniacza? Przez przejściówkę phono cinch/jack o ile taka istnieje? Bo głośniki mają swój własny wzmacniacz kiedyś podłączałem pod nie odtwarzacz mp3 i grał normalnie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Tak patrząc z tym przedwzmacniaczem i tym wszystkim dużo zachodu strasznie więc bardziej się opłaca jednak wykorzystać to wejście phono i wzmacniacz niż próbować podłączać bezpośrednio.
    Tak więc ponawiam pytanie co do wzmacniacza: Jest opcja żeby pod ten wzmacniacz podłączyć głośniki komputerowe?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Jak wzmacniacz ma dedykowane wejście pod gramofon, to tam podłączasz gramofon. A głośniki komputerowe najprościej do wyjścia słuchawkowego we wzmacniaczu. Będziesz potrzebował prawdopodobnie przejściówki z małego na dużego Jack'a (koszt. ok. 3 zł). I już gra.... :)
  • Poziom 2  
    No tak wejście na słuchawki dzięki wielkie ;)