Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polsat DSR7000, legalna opłacona karta i amba???

13 Paź 2004 09:08 5994 13
  • Poziom 11  
    Witajcie!

Znajomy dawno temu kupił na własnośc dekoder polsatowy Samsung DSR 7000. Co jakiś czas kiedy ma ochotę (np na zimę) opłaca abonament i ogląda. Tak było też w tym roku niestety po opłaceniu abonamentu karta nie działa. Zaczęła wyświetlać komunikat o braku sparowania. Po reklamacji w Polsacie podobno przysłali mu drugą i dalej to samo więc powiedziano mu że tuner jest zepsuty i trzeba wysłać go do naprawy. Boi się dużych kosztów więc przyszedł do mnie.

Pytanie do fachór - dlaczego tuner wyświetla komunikat o braku sparowania (przypominam że karta jest opłacona i legalna). Czy można zrobić jakiś reset tego tunera by przywrócić stare oprogramowanie??

Generalnie będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady.

Pozdrawiam
    Krzysiek
  • Poziom 26  
    Z tego co wiem, to karty Polsatowskie są przypisywane do tunerów. Zatem, pierwsze pytanie brzmi, czy Pański kolega nie "próbował" odpalać karty na innym tunerze przed aktywowaniem jej na swoim. Ew. być może Polsta wprowadził jakieś "czarne listy" tunerów i akurat, poprzez np. ciągłe zaleganie z płatnościami, etc ten tuner jest na takiej liście.. To tylko hipoteza. Bardziej prawdopodobny jest pierwszy scenariusz...

Pozdrawiam - Tom
  • Poziom 11  
    Niech nie naprawia tego tunera szkoda pieniedzy lepiej zrobi jak kupi tuner cyfrowy fta np: Ferguson 6018i przystosowany pod polsat. Tuner ma wbudowany czytnik no i oczywiscie sa tez do niego inne softy popzawalajace na wiecej ;) (polsat bez abonamentu ) Oczywiscie nizsze a zarazem tansze modele tez maja taka opcje softu $ :twisted: .
    Pozdrawiam

(Ogladanie pay tv bez abonamentu jest nie legalne informacje te sluza tylko celom edukacyjnym :) )
    Wiecej na http://www.ferguson.prv.pl[/url]
  • Poziom 14  
    Witam.
    1. Nie może mieć tunera na własność bo nigdy Polsat ich nie sprzedawał.
    Pewnie zapłacił 499zł. w tym 100zł. kaucji i 399zł. aktywacji.
    2. Jeżeli wymienili mu kartę, to musi być abonentem opłacającym abonament bo inaczej nikt by mu jej nie wymienił.
    3. Jeżeli nie opłacał by abonamentu to tuner wcześniej czy później został by zablokowany przez "CAM LOOK" i został by wezwany do oddania dekodera.
    4 !!! Jeżeli jest aktywnym abonentem przysługuje mu wymiana sprzętu na dekoder wolny od wad ! Koszt wymiany maks. 18 złotych brutto.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Adam72 napisał:
    Witam.
    1. Nie może mieć tunera na własność bo nigdy Polsat ich nie sprzedawał.
    .......

Dla ścisłości - teraz można kupić od Polsatu tuner ECHOSTARa na własność ale Samsunga nie .
    Samsungi , Sagemy i Thomsony są cały czas własnością Polsatu.
  • Poziom 14  
    Jak najbardziej ECHOSTAR na własność tak, ale te odbiorniki są na rynku od roku i na nie jest 2 letnia gwarancja. Co do dekoderów sprzed kilku lat to najczęściej spotykam się ze stwierdzeniem: "Kupiłem za 499zł." Osobiście zawsze tłumaczyłem klientowi że WYPOŻYCZA dekoder, ale klient i tak swoje bo nawet umowy nikt nie przeczytał a teraz wielkie zdziwienie.
  • Poziom 13  
    Witam.
    Właśnie, że Polsat sprzedawał dekodery na początku. Mój kuzyn kupił Sagema z tych pierwszych serii. wtedy zapłacił coś około 1600 zł. Było to bardzo dużo jak dla mnie. Po jakimś czasie Polsat wpadł na pomysł by wykupywać używane dekodery i nie płacić miesięcznej opłaty za wynajem. Jakieś pół roku temu za używany Samsung chcieli ponad 600 zł.
  • Poziom 12  
    Witam
    Ja tez mam na wlasnosc dekoder samsunga i dawalem za niego tysiaka to byl czas kiedy polsat wymyslil kalcje na raty i wtedy tez mozna bylo kupic dekoder od polsatu na wlasnosc i nawet w promocji dali mi pol roku abonamentu gratis (naiwniak wybulil kase gdy inni brali na raty) a co do tego nieszczesnego dekodera to jednak lepiej udac sie do serwisu lub kupic inny jak radza poprzednicy albo lepiej zrezygnowac z polsatu gdyz ja regulernie place a ciagle z odbiorem sa cuda
  • Poziom 14  
    Przepraszam , odgrzebałem archiwum i jednak na początku dekodery były sprzedawane. Ceny były jednak zawrotne ok 1200zł netto i myślę że mało kto zdecydował się na jego zakup. Jeżeli dekoder jest wypożyczony to zawsze mozna go wymienić, z tymi na własność ? Myślę że rok gwarancji i... radź sobie sam drogi kliencie. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    witam
    Mam pytanko, zapłaciłem kaucję + aktywację w czasach gdy nie było abonamentu. Obecnie co jakiś czas zapłacę abonament (nie mam czasu na telewizję).
    Czy w takiej sytuacji POLSAT może domagać się zwrotu dekodera?
    (mogę oglądać przecież programy niekodowane nie mam zamiaru stracić opłaty aktywacyjnej).
  • Poziom 14  
    Jeżeli zapłaciłeś kaucję i aktywację to masz pożyczony dekoder i zgodnie z regulaminem musisz opłacać abonament. Jeżeli nie opłacasz, to zerwałeś umowę i Polsat może zarządać zwrotu dekodera i tak się też dzieje. Tylko że u jednych bardzo szybko, u innych... znam przypadki że odlądają nie płacąc przez rok kanały FTA a niektórzy radzą sobie z oglądaniem nawet tych zablokowanych przez CAMLOCK. Co do opłacania abonamentu przez jakiś czas nie wiem, ale sprawdzę. W C+ można zawieśić abonament ale trzeba płacić za dzierzawę sprzętu. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Witam
    Dzięki za tak szybką odpowiedź.
    Widzisz zapodziałem gdzieś umowę i teraz zabardzo niewiem co dokładnie w niej było, ale w dniu jej podpisania cały pakiet był bezpłatny i to mnie pokusiło. (Może masz dostęp do jakiejś umowy ja podpisałem ją chyba w 2000 roku.) Po za tym uważam że po zapłaceniu tak wysokiej aktywacji 399 zł mam chyba prawo do oglądania programów bezpłatnych.
    niewiem czy w tej umowie coś był że polsat wprowadzi abonament i zobowiązuje wszystkich do jego opłacania.
    POZDRAWIAM
  • Poziom 14  
    Trochę cierpliwości, musze poszukać w starych regulaminach. Umowa z 2000r to już ho,ho... Jutro się odezwę.
  • Poziom 23  
    Darek Glinski napisał:
    Niech nie naprawia tego tunera szkoda pieniedzy lepiej zrobi jak kupi tuner cyfrowy fta np: Ferguson 6018i przystosowany pod polsat. Tuner ma wbudowany czytnik no i oczywiscie sa tez do niego inne softy popzawalajace na wiecej ;) (polsat bez abonamentu ) Oczywiscie nizsze a zarazem tansze modele tez maja taka opcje softu $ :twisted: .
    Pozdrawiam

(Ogladanie pay tv bez abonamentu jest nie legalne informacje te sluza tylko celom edukacyjnym :) )
    Wiecej na http://www.ferguson.prv.pl[/url]

Tylko ze jak kupi ferdka to i tak za darmo pooglada prawdopodobnie tylko do lutego i takie czyny są Beeee i i to przy odrobinie chęci by wyciągnoł ze swojego. Ja bym proponował wyciągnąć z tunera Boxkey i porównać go z tym na karcie i jak by jeszcze miał po rękom funkę to ją zaprogramować i sprawdzić czy ona go uaktywni.

Aco do modułu to zeby mógł sobie wsadzić tam kartę to musiał by sobie kupić moduł nagry a to już jest wydatek wcale nie mały przeliczając całe zakupy na to co polsat oferuje.