Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Oscyloskop cyfrowy Siglent SDS1104X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop Tektronix 2235a filtr sieciowy

tomili-1 08 Sty 2011 12:54 1642 2
  • #1 08 Sty 2011 12:54
    tomili-1
    Poziom 9  

Witam
    Niedawno zakupiłem sobie oscyloskop firmy Tektronix 2235a. Jednak moja radość nie trwała długo gdyż uległ on uszkodzeniu. Po podłączeniu go do prądu i kilkudziesięciu minutowym testowaniu wyłączyłem go za pomocą przycisku „Power” na płycie czołowej. Po kilkunastu minutach nastąpiło w nim zwarcie i wybiło bezpiecznik w mieszkaniu. Po wstępnych oględzinach stwierdziłem że uszkodzeniu uległ filtr w obwodzie zasilania. Czy mogło się coś jeszcze uszkodzić od zwarcia w tym filtrze? Z uszkodzonego filtra udało mi się odczytać że jest to filtr firmy SCHAFFNER początek oznaczenia to FN323… Znalazłem kartę katalogową do tych produktów, lecz są w niej wymienione wiele modeli. Niestety nie wiem który to dokładnie.
    Czy ktoś z kolegów może mi powiedzieć jaki dokładnie model filtru jest zamontowany w tym oscyloskopie?
    Oscyloskop Tektronix 2235a filtr sieciowy
    W załączniku daje kartę katalogową. W Internecie zauważyłem ze już firma ta nie ma w sprzedaży modeli z serii FN 323 czy obecny odpowiednik to filtry z rodziny FN 9222?
    Z góry dziękuję i czekam na państwa pomoc.

0 2
  • Oscyloskop cyfrowy Siglent SDS1104X
  • #2 08 Sty 2011 17:07
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

Kolego, na Twoim filtrze dopatruję się wartości prądu 1A ??

Myślę, że ten filtr będzie ok. Jeżeli potrzebny będzie większy prąd to np. ten filtr. Przeczytaj na oscyloskopie jaki ma pobór prądu i dopasuj coś odpowiedniego. Jeśli chcesz oryginał to wejdź na stronę ELFY, kliknij na filtry i tam zaznacz producenta Twojego filtra dopasuj coś dla siebie.

0
  • Oscyloskop cyfrowy Siglent SDS1104X
  • #3 25 Lut 2011 00:34
    Misotech
    Poziom 11  

Witam
    Filtr dalej potrzebny ?

0