Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPC - przeniesienie dekodera pod inne gniazdo

mangood 08 Sty 2011 14:25 5892 4
  • #1 08 Sty 2011 14:25
    mangood
    Poziom 9  

Witam,
    niestety mam bardzo elementarną wiedzę na temat instalacji kablowej i jej elementów więc z góry proszę o wyrozumiałość.

Sprawa wygląda tak:
    Została zrobiona instalacja W UPC jak na załączonym schemacie.
    tzn z gniazda w ścianie wychodzą 2 kable ( instalator zmieniał to gniazdo i wstawił tam jakiś element niestety na obecną chwilę nie mam za bardzo możliwości sprawdzić co to było )
    Pierwszy: idzie tylko do CYFROWEGO DEKODERA i TV1
    Drugi do innego pokoju gdzie jest przez TRIS 307P rozdzielony na TV2 ( sygnał analogowy ) i modem kablowy
    Chyba wszystko OK.

Zmieniła mi się jednak wizja i chciałem przenieść jednak dekoder do drugiego pokoju.
    w pierwszym pokoju kabel podpiąłem bezpośrednio do TV1
    a w drugim pokoju pierwotny kabel idący z TRIS 307p do mediaboxa UPC

Niestety w efekcie nie działa mi usługa UPC na żądanie. Robiłem wiele resetów ( modemu, mediaboxa ) i nic. Mediabox nie pobiera adresu IP. Przy podłączeniu jak na rysunku wszystko było OK

Moje pytanie. Jak najprościej ( czyli bez ruszania kabli ) to naprawić. Zastąpić czymś ten TRIS 307P ? Podłączyć coś do niego ? Ma on dodatkowe wolne wyjście z opisem DATA ale rozumiem że nie mogę z niego podpiąć kabla bezpośrednio do TV ?

I jeszcze jedno ... Czy niczym nie grozi fakt że podpiąłem pierwotny kabel z MEDIABOXA bezposrednio do TV1 puszczając sygnał analogowy ?

dzięki z góry za wszelkie porady...

0 4
  • CControls
  • #2 08 Sty 2011 15:44
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

mangood napisał:
    ( instalator zmieniał to gniazdo i wstawił tam jakiś element niestety na obecną chwilę nie mam za bardzo możliwości sprawdzić co to było )

Najprawdopodobniej wstawił standardowy rozgałęźnik z izolacją galwaniczną :

Cytat:
    Drugi do innego pokoju gdzie jest przez TRIS 307P rozdzielony na TV2 ( sygnał analogowy ) i modem kablowy

Cytat:
    a w drugim pokoju pierwotny kabel idący z TRIS 307p do mediaboxa UPC

Jeżeli masz możliwość doinstalowania dodatkowego kabla koncentrycznego, to wykonaj tą instalacją tak jak należy :

Rozgałęźnik (na niebiesko) to popularny RM-2F (jedno wej. a dwa wyj.)

Pozdrawiam.

0
  • CControls
  • #3 08 Sty 2011 16:24
    mangood
    Poziom 9  

z pewnych względów wolałbym nie ruszać już okablowania :(
    od początku zdawałem sobie sprawę że to nie do końca poprawne rozwiązanie, ale układ pomieszczeń wymuszał rozgałęzienie kabli jak na schemacie a nie kabla z sygnałem TV na 2 telewizory.

A czy istnieje możliwość zastąpienia tylko czymś innym tego TRIS 307P żeby działało poprawnie ? (jakaś zwrotnica ? )

ostatecznie mógłbym zamienić ten rozdzielacz w gnieździe, jeżeli to coś da.

0
  • #4 08 Sty 2011 17:51
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

To zrób w ten sposób a będzie działało poprawnie.

Pozdrawiam.

0
  • #5 08 Sty 2011 21:49
    lukashb
    Poziom 39  

Było by doskonale, gdyby do tego ostatniego schematu kol. SP5ANJ, dołożył tłumik kanału zwrotnego. Bez ogólnego przeliczenia instalacji, pomiaru poziomów sygnałów DS, US to ciężko powiedzieć o jakiej wartości tłumienia dać ten element. Typowo to 6dB i 9dB, rzadko 12dB. Te są bardzo dobre (allegro) 1399533322 i są tanie. Wstawiamy pomiędzy TV1 a sieć. Inaczej może rozwalić się parametr DS na modemie i wtedy nici z internetu, a i być może wizyta technika, pamiętaj, że każdy modem jest monitorowany pod względem parametrów i każdą zmianę moc sygnałów widać w centrum. Pozdrawiam!

0