Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana na AV bez pilota. TV Hyundai. Czy to się da zrobić?

08 Sty 2011 15:19 5015 12
  • Poziom 9  
    Witam, chciałbym sobie pograć w PS2 na starym telewizorze do którego nie mam pilota, ale nie wiem jak przełączyć na AV. Telewizor to jakiś HYUNDAI, PS2 połączone za pomocą przejściówki z chinch na euro.
    Proszę o nie usuwanie tematu, poniżej zdjęcia panelu.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Na przyciskach kanał góra - dół przejedź poniżej kanału nr 1. Starsze TV miały sekwencję 2-1-0-AV, czyli przełączając np. od nr 2 w dół można było przejść na AV.
    Inna metoda, to podanie napięcia 12V między masę a 8 pin Eurozłącza.
  • Poziom 9  
    To tak napięcie 12V (np. aku od skutera może być?) '+' na 8, a '-' do 21(masa) i czy mam podłączyć do gniazda w TV to napięcie, czy do euro (wtyku) od konsoli?
  • Poziom 13  
    Ten telewizor jest podobny do mojego grata tylko ze moj to jakis ruski i u mnie sie zmienia na av na tych guzikach po prawej chyba 3 od dołu.
  • Poziom 35  
    Ustalmy, czy TV posiada gniazdo Euro, czy tylko konsola?
  • Poziom 9  
    TV ma gniazdo Euro, a konsola jest podłączona do tego euro za pomocą przejściówki z cinch na euro.

• Poziom 9  
    Normalnie obraz bez odbioru wygląda tak:

Po podłączeniu akumulatora do euro w telewizorze wg. powyższych wskazówek obraz zmienia się na taki:

(po odłączeniu zasilania 12V obraz powraca do takiego jaki jest bez odbioru)

Po podłączeniu PS2 i włączeniu nadal nie zmienia się na AV.

Jeszcze jakieś wskazówki? Może coś źle robię?
  • Poziom 35  
    Te 12V podajesz z jakiegoś dziadowskiego zasilacza. TV przełącza się na AV, ale masz na obrazie przydźwięk sieci i to duży.
    Napięcie 12V musi być cały czas obecne na złączu EURO w czasie korzystania z AV, bo inaczej telewizor wróci do funkcji odbioru z anteny. Najlepiej zrób tak:
    Załatw sobie baterie o napięciu 12V (obojętnie jakie) włącz w szereg rezystor około 1 000 Ohm i podłącz na stałe do Eurozłącza wraz z sygnałem z konsoli. Wtedy (jeżeli TV nie jest uszkodzony) powinno wszystko zadziałać.
  • Poziom 34  
    Witam. Kup sobie może jednak pilot uniwersalny- jakiś tani (sprawdzisz go w domu- dogadaj się ze sprzedawcą że jak nie zadziała to zwrot), są jeszcze podróbki pod model tv, takie piloty są po 15 do 20zł. Dla przykładu ten pilot uniwersalny, obsługuje większość starszych odbiorników. Tani i dobry, używam go. http://www.ast-anteny.com.pl/p/pl/3164/pilot+uniwersalny+rm-788+silver+pil1004+szt-.html
  • Poziom 9  
    Dzięki wszystkim za pomoc, chyba jednak poszukam innego telewizora ;]

Pozdrawiam