Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Ariston LST329 Miga on/off i 5ka

08 Sty 2011 16:10 2869 2
  • Poziom 10  
    Witam
    Pomóżcie proszę bo nie wiem czy czegoś źle nie robię (chociaż nie bardzo wiem co).
    Jakieś dwa tygodnie temu zakupiłem zmywarke Ariston LST329 - przywieziono mi odłączyłem starą podłączyłem nową - zapakowałem naczyniami i.. Po 20stu minutach zatrzymała się i zaczęła mrugać 5ką na wyświetlaczu + ON/OFF - w instrukcji opisano tylko błędy 2,6,7 (wszystko o przewodzie doprowadzającym wodę). Próbowałęm restartów - różnych programów - nic nie dało zawsze wyłączała się z błędem 5. Więc szybka reklamacja do sklepu i przywieźli nową a tę zabrali. Dziś podłączam nową właczam program teoretycznie na 1,5 h po 20 minutach mi go skonczyła (bez naczyń - więc myślę ok - czysta woda czujniki zadziałały) pakuję naczyniami włączam program normalny tj 2 i piere. Po 5 minutach znowu ON/OF mruga i 5ka na wyświetlaczu. Czy ktoś pomoże mi zdiagnozować tę 5kę - może coś robię źle - ale nie mam pomysłu co. Z góry dziękuję za pomoc
  • Specjalista AGD
    Piątka w Aristonie to kod błędu dotyczący pompy myjącej. Z tego wniosek, że niezłego "cudaka" kupiłeś - zwłaszcza, że to już drugi egzemplarz. Wołaj serwis fabryczny - masz przecież sprzęt na świeżutkiej gwarancji.
  • Poziom 10  
    No właśnie byłem w sklepie i zaproponowano mi wymianę na trzecią - pierwszy egzemplarz zawsze miał kod błędu 5. Drugi jest inny bo czasami jest 5ka , czasami wypierze niby do końca (2/3 czasu) ale nie wysuszy- wczoraj wogóle nie grzała nawet wody. O tyle dobrze że sklep w porządku i chce wymieniać - ale boję się że jest jakaś seria walnięta (bo mi to śmierdzi bardziej sterownikiem) - wymiana nic nie da (chociaż to musiałby być pech na maksa). Poprzednią zmywarkę tez miałem aristona i był spokój przez 7 lat a głównym kryterium była cichość pracy. Jakbym wiedział to jasne że bym w życiu nie kupił takiego "cudaka" ale teraz już muszę przeżyc - wydłużę tylko gwarancję fabryczną na maksa. W sklepie stwierdziłem wspólnie z obsługą że zadzwonię po serwis - Pan przyjedzie stwierdzi czy czegoś źle nie robię (nie ma co źle zrobić ale niech tak będzie) - napisze opinie ze zeputa i mi wymienią spokojnie na trzecią a nie będą naprawiać. O tyle dziwne że Pan w sklepie mówi że tych modeli naprawdę trochę sprzedają i nie ma żadnych problemów. Więc albo ja mam pecha albo wyszła lewa partia i m i tak podrzucają po jednej. Może się czegoś dowiem od serwisanta. A tu kurcze już trzeci tydzień bez zmywarki .... masakra.