Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam radia do Renault ze sterowaniem kierownicy

08 Sty 2011 17:39 6894 10
  • Poziom 14  
    Witam!
    Kupiłem auto Renault Megane 99r.
    Chciałbym w nim wymienić radio bo ma kaseciaka.
    Czy jest radio, które byłoby kompatybilne ze sterowaniem przy kierownicy?
    Szukam radia, które by miało moc min. 4x40 i współdziałało ze sterowaniem przy kierownicy.
  • Poziom 30  
    A czy przypadkiem nie wychodziły też radia z napędem CD?
  • Poziom 28  
    Rychupeja napisał:
    Witam!
    Kupiłem auto Renault Megane 99r. chciałbym w nim wymienić radio bo ma kaseciaka, czy jest radio które byłoby kontabilne ze sterowaniem przy kierownicy?
    szukam radia które by miało moc min. 4x40 i współdziałało ze sterowaniem przy kierownicy.

Najlepszym wyborem byłoby tak jak napisał williams oryginalne radio z cd. Ewentualnie radio i adapter umożliwiający takie sterowanie. Ale to już są większe koszty. Co do mocy to nieważne czy ma napisane 4x40 czy 4x60 moce są prawie takie same czyli w granicach 16-18 W rms na kanał. Więc na to nie ma sensu patrzeć.
  • Poziom 33  
    Moja rada kup nowego Pioneera z mp3 i usb oraz adapter plus ramka.
    Ale uważaj bo moc 4x50W wykończy Ci głośniki w aucie jak będziesz podkręcał na maxa, fabryczne nie wiem czy miały nawet po 20W.

N.
  • Poziom 43  
    Zasadniczy problem to fakt, że nigdzie nie znajdziesz radia o mocy min.4x40W bo takich nie ma
  • Poziom 14  
    Nawigator napisał:
    Moja rada kup nowego Pioneera z mp3 i usb oraz adapter plus ramka.
    Ale uważaj bo moc 4x50W wykończy Ci głośniki w aucie jak będziesz podkręcał na maxa, fabryczne nie wiem czy miały nawet po 20W.

N.

a Taki adapter w jakiej cenie jest?
    idzie może jakoś przerobić samemu to sterowanie radiem pod konkretny model radia?
    Mój kolega w Oplu Vectra to przerabiał pod radio pioneer i wyszło mu to w granicach 2-5zł :)
  • Poziom 11  
    Mam taki sam samochód i identyczny problem. Interfejs dla wyświetlacza zewnętrznego i sterowania przy kierownicy do koszt ok 250 zł niestety i nigdzie nie znalazłem tego taniej. Jeśli dodać drugie tyle za radio.. robi się nieopłacalnie. Chyba dorzucę zmieniarkę, albo zmienię na model z CD - będzie taniej.

Zwróć uwagę, że adapter kupujesz pod radio, więc w przypadku wymiany CD/MP3 tracisz podwójnie :(
  • Poziom 43  
    Da się tam dopasować sterowanie z kierownicy do każdego radia mającego sterowanie zdalne za pomocą tzw.drabinki rezystorowej
  • Poziom 14  
    Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś Orginalne Radio CD które współdziałałoby ze sterowaniem przy kierownicy i wyświetlaczem w rozsądnej cenie?
  • Poziom 23  
    Też jestem zainteresowany adapterem do sterowania radiem w Renault przyciskami przy kierownicy. Proszę o linki.