Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór radia CB pomiędzy TTI, Alan, Intek.

limak1231 08 Jan 2011 17:52 5588 10
    limak1231
    Level 10  
    Witam wszystkich, jestem na etapie zakupu CB radia, po przejrzeniu ofert wytypowałem trzy radia które by mnie interesowały.

TTI TCB-880 , Midland Alan 48 Plus, INTEK M-490 PLUS

Wiem, że w internecie opinii jest bardzo dużo, ale po przeczytaniu kilkudziesięciu jestem jeszcze bardziej skołowany.
    Bardzo proszę o fachową pomoc. Auto w którym będzie jeździło to Fiat Palio weekend. Zależy mi na tym, żeby radio czysto odbierało i miało dobre filtry. Antenę którą w chwili obecnej posiadam to Lemm AT-1200 na podstawie magnetycznej, ale będzie jakaś krótsza 60cm.
    Z góry dziękuję za wszelkie wypowiedzi na temat tych radyjek.
    jeryy3
    Level 17  
    Nie polecam TTI zwykły szumofon łapie zakłócenia ze wszystkiego co może siać od silnika dmuchawy przez wentylator chłodnicy do przerywacza kierunkowskazów,z intekiem miałem do czynienia ale 1xx te były jeszcze lepsze nie dość że zatykały się odbiorniki jak jechałeś za blisko pojazdu z którym rozmawiałeś(minimalna odległość 50 metrów na lemie AT 71)to jeszcze łapał zakłócenia z wyłącznika świateł stop,szok po prostu.Obecnie pracuję na alanie ale 28 jest extra ale to stare radio przewlekane bez procesora i na pewno alan 48 czy 78 mu nie dorówna ale na pewno alan lepszy jest od tamtych wyżej wymienionych.
    limak1231
    Level 10  
    a możesz mi powiedzieć czy Alan 77-115 to amerykańska wersja Alana 48+ czy Alan 48+ multi i czy będzie problem z przestrojeniem tego radia ( w serwisie ) i ewentualnie jakie koszta?? będę wdzięczny za pomoc

Regulamin pkt 15. /Olek II/

Dziękuję za poprawienie
    limak1231
    Level 10  
    To może od początku..
    Dawno temu zakupiłem dragona Mk 4, po jakimś czasie zmieniłem ( bo się z tym nie dało jeździć) na U pro 510 ale mi go ukradli i znów musiałem wrócić do dragona. Teraz chcę kupić radyjko które będzie dawało przyjemność, odsłuch a nie tylko trzaski , piski, bełkot z którego nic nie da się zrozumieć. Bardzo ale to bardzo proszę o jakieś konkretne modele radyjek ( do 300 zł) używane oczywiście, chyba, że jest jakiś nowy model godny uwagi do auta (nie chce u 520 bo testowałem i efekt nie był zadowalający, wolę jakieś stare i duże radio ale sprawdzone.

Regulamin pkt 8.2, 15. Upominam ostatni raz. /Olek II/
    softkom
    Level 16  
    Nie bierz TTI, ani Inteka odradzam.
    Quote:
    używane oczywiście, chyba, że jest jakiś nowy model godny uwagi do mobila

Z Alana jeśli chodzi o perełki to:
    -Alan 28
    -Alan 18 (nowsza taka sobie)
    -Alan 8001 (coś dla wymagających, pow. 300zł)
    -Alan 87 (tak jak 8001, kombajn)

Jeżeli tak bardzo spodobał się Tobie Alan 48 to zostań przy nim ;)

Moderated By c2h5oh:

Przypominam:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1277702.html
    "Porada" w tej postaci jest bezwartościowa. Każdy może przepisać kilka modeli z internetu nie popierając tego wyboru niczym.

limak1231
    Level 10  
    Dziękuję za typy, z tych czterech dwa ostatnie niestety nie na moją skromną kieszeń (wymagająca żona ;) ), Alan 18 ma ponoć bardzo słabe filtry więc nie za bardzo nadaje się do samochodu ( tak przynajmniej piszą na różnych forach tematycznych), zostaje Alan 28, tu czytając różne źródła są na jego temat bardzo skrajne opinie ( jedni bardzo wychwalają inni nie) poszperam jeszcze za informacjami na jego temat i na pewno będę poważnie brał go pod uwagę przy zakupie. Czy jeszcze jakieś propozycje....?
    jeryy3
    Level 17  
    Zasadniczo mogą być jeszcze:
    Cobra 19 LTD classic,razem z 29 radia z"poprzedniej"dekady.
    Cobra 29 NW lub LX
    President Valery,Taylor I,Grant I,stare dobrej roboty przewlekańce.
    Maxon CM 70,świetnie pracujący ASC.
    Superstar Lord,uboczna produkcja presidenta Taylora.
    Lafayette Trucker.całkiem niezłe filtry.
    Co do poprzedniego pytania nie jestem pewien czy 77-115 jest + multi.Przestroić się da bez większych problemów,koszt zależy od miasta i specjalisty który tego się podejmie,nie powinien przekroczyć 50 zł.
    limak1231
    Level 10  
    Ostatnie moje pytanie dotyczy Alan Excel 48, proszę osoby które miały/mają to radio w aucie o opinie na jego temat, proszę również napisać z jaką anteną współpracuje i jak spisuje się funkcja ESP-2 .
    Olek II
    Moderator
    limak1231 wrote:
    proszę również napisać z jaką anteną współpracuje i jak spisuje się .

Nie ma czegoś takiego, jak współpraca z pewnymi antenami. Każde radio CB, będzie współpracowało z każdą anteną CB. Warunek jest jeden, antena musi być zestrojona w paśmie w którym pracuje.
    SP8JZ
    Level 33  
    Jedno z moich ulubionych, ale tak jak wszystko ma swoje wady.
    Delikatne potencjometry, w razie czego trudno je kupić.
    Filtr ESP jak na swój stopień zaawansowania konstrukcji mógłby być o niebo lepiej zestrojony (elementy bierne)
    Przełącznik 12V/24V mógłby mieć nieco niższy próg zadziałania i węższą histerezę.
    Mikroprocesor potrafi się zawiesić, występuje to sporadycznie, wygląda dosyć groźnie, ale wystarczy odłączyć radio od zasilania odczekać kilka minut i z powrotem włączyć.
    Trudno się połapać czy czerwone to FM, czy zielone
    Nie nadaje się na górną półkę do ciężarówki ze względu na polaryzację wyświetlacza LCD
    Poza tym świetne radio, jedno z takich zrobionych "z głową radiową", wyraźnie widać doświadczenie konstruktorów, w razie poważniejszej awarii można wymienić panel stanowiący niezależny blok sterowania

PS. Nie zadajcie już takich durnych pytań o długość kabli anteny itp, bo tylko kłótnie co drugi post.
    Po prostu:
    - kupujcie ANTENY, a nie atrapy anten
    limak1231
    Level 10  
    Długo nie pisałem, ale chciałem dodać dla potomnych, że kupiłem Lafayette Ermes pro i jestem bardzo zadowolony, radio zestrojone z anteną president Ohio działa wyśmienicie, nie szumi, wpuszcza tylko czyste komunikaty, funkcja asq moim zdaniem lepsza niż w podstawowych modelach Presidenta, polecam