Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

System głośników z 5.0 na 4.0

sybic 08 Jan 2011 18:27 882 1
    sybic
    Level 10  
    Posiadam odtwarzacz SACD jednak nie mam kina domowego systemu 5.1.
    Zresztą jestem fanem stereo i nigdy nie traktowałem tego systemu poważnie.
    Ale do rzeczy. Otóż posiadam dwa zestawy stereo (wzmacniacz audiolab 8000S + kolumny).
    Słowem mam takie kwadro. Jednak odtwarzacz który posiadam ma też wyjście na głośnik centralny a ja takowego nie posiadam...
    Co tu zrobić z tym sygnałem.....
    Oczywiście w odtwarzaczu jest opcja cyfrowego mieszania sygnałów ale ta opcja działa beznadziejnie. Jedynie sensowny dźwięk jest w trybie direct, czyli strumień tak jak jest nagrany na płycie, idzie od razu na przetworniki bez zbędnych zabiegów.
    Pytanie :
    Czy analogowe 'wmieszanie' sygnału wyjścia centralnego na kanał lewy i prawy ma sens?
    A jeśli tak, to jak to zrealizować?
    Dawno temu zrobiłem sobie wtórnik na lampach E88CC wzorując się na X10D, którego wykorzystuje do ocieplenia dźwięku.
    Przy okazji wrzucam fotki : 1, 2, 3
    Ma on rez. wejściową 1 M.
    Czy można zastosować coś takiego?
    System głośników z 5.0 na 4.0
    A jeśli tak to jakie rezystory dobrać by duże na separacji nie stracić, a jednocześnie zachować jakość sygnału.

Wiem, że najlepiej było poeksperymentować, ale obecnie w domu nie mam ani jednego rezystora... nawet lutownica mi się gdzieś zapodziała (od 8 lat nie siedzę w elektronice) więc dlatego pytam kolegów, czy taki zabieg w ogóle ma sens?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Taki zabieg nie ma sensu. Sygnał głośnika centralnego jest w mono, w typowym KD występuje tam głównie głos lektora i wszystko to, co jest "przed nami", a nie z boków, czy z tyłu.

Jeśli chcesz stereo, to po prostu wyłącz tę funkcję i nie kombinuj, bo stracisz stereofonię.