Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mocowanie tranzystorów w wzmacniaczu car audio

shadow_force 08 Sty 2011 18:45 846 1
  • #1 08 Sty 2011 18:45
    shadow_force
    Poziom 9  

Witam!
    Mam problem, a mianowicie dostałem wzmacniacz car audio do naprawy. Tranzystory w tym wzmacniaczu są zamontowane na metalowych blaszkach, które w jakiś sposób są wciskane w obudowę którą jest aluminiowy radiator. Potrzebuję zdjąć te blaszki aby móc wyjąć płytę wzmacniacza. Jednak nie wiem jak to zrobić próbowałem różnych sposobów, a nie chcę na siłę ich ściągać, bo coś jeszcze uszkodzę. W razie potrzeby zdjęcie dodam później bo ma kompletnie rozładowane baterie w aparacie.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Proszę poprawić temat postu. Regulamin pkt. 11.
    GM

0 1
  • #2 08 Sty 2011 19:06
    kierbedz4
    Poziom 33  

W czym problem? Te blaszki są w radiator wciskane a zarazem dociskają tranzystory z odpowiednim naciskiem do radiatora.Tego typu mocowanie ma miejsce na płytach telewizorów,monitorów i innego sprzętu.Te blaszki pracują w ten sposób iż na swoich końcach mają zaczepy i po wciśnięciu następuje zatrzask i blaszki swoimi zaczepami wchodzą w radiator.Uwolnienie tranzystora z radiatora polega na włożeniu niedużego płaskiego ostrza śrubokręta pod zaczep blaszki i rozszeżeniu profilu końcówki blaszki a zaczep sam uwolni się z radiatora uwalniając tranzystor.

0