Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć oparta na Wi-Fi 5GHz oraz światłowodzie

08 Sty 2011 18:55 1439 5
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich użytkowników elektrody.
    Na dzień dzisiejszy mam sieć radiową, jednak w najbliższym czasie planuje pewną rozbudowę. A mianowicie i tu kilka pytań:

1. Jest główna baza z serwerem z której wychodzi link na 5Ghz na dom prywatny.
    Wszystko puszczone na MT 433. Od tego domu prywatnego chcę wyjść światłowodem po słupach energetycznych do Klientów. I w tym punkcie pytanie czy te MT-ki obrobią ruch na 30 klientów. Prędkości łącza standard 1Mbit/s w nocy dynamicznie.

2. Aby móc podpiąć Klientów po światłowodzie ewentualnie po skrętce potrzebuję:
    - z MT kawałek skrętki połączony z media konwerterem
    - media konwerter musi być połączony z wkładką SFP( czy niekoniecznie)
    - wkładka SFP musi być wpięta do switcha
    - switch np. http://www.elmat.pl/oferta.php?o=1065
    - ze switcha albo podpinam klientów po lanie napowietrznie lub światłem media konwertery przy switchu i u Klienta
    - puszka do której to mogę wszystko wsadzić
    - zasilanie

W związku z powyższym moje pytania do punktu pierwszego i do punktu drugiego czy coś pominąłem( jeśli chodzi o uchwyty do słupów i malika to wiem co i jak)

Czy może jakiś inny switch tylko światłowodowy żeby nie trzeba było kupować media konwerterów po stronie switcha tylko bezpośrednio podpiąć Klientów po światełku a dopiero u niego media konwerter.
    Jaką puszkę kupić ponieważ nie chcę montować na słupach tych metalowych.
    Jak najlepiej rozwiązać problem zasilania.
    No i jeszcze jakieś cenne uwagi.
    Dziękuję.
  • IT SerwisIT Serwis
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 9  
    Poszedłem do Energetyki. Porozmawiałem z dyrektorem regionalnym. Dał mi wytyczne a dokładnie ksero co i jak +- musi się znajdować na projekcie.
    Zrobię projekt i mu oddam i tyle. Wiadomo do tego dochodzi opłata za słup, lub kilometr słupów w zależności od regionu.
  • Poziom 9  
    to jak pomoże ktoś?
  • Poziom 43  
    Cytat:
    masz pozwolenie na używanie słupów energetycznych? A jak masz to powiedz jak to załatwiłeś!?
    no ale to nie jest problem, tak samo jak studzienki od tp tak samo mozna sobie slupy wydzierzawic.
    433 powinno obrobic 30 klientow, zalezy jakie pasmo im dasz, bo jak po 10mbps na glowe to wiadomo, ze nie wytrzyma. Wtedy dasz RB433AH.
    Nie wiem jak chcesz to robic, ale sprobuj poczytac o technologii GPON. Mozesz pasywnie rozdzielac szklo, na koncu dajesz tylko terminal z gigabitowym portem i juz, tylko tyle co od strony serwera musisz dac inne urzadzenie, bo zwykly mediakonwerter raczej tego nie lyknie.

Doswiadczenia w tym nie mam, wiec sam musisz sobie pogooglac..
  • Poziom 9  
    ok rozumiem ale dzięki za swoją opinię